Олег Тягнибок: «Свобода» готує проект закону, який значно спростить відкриття власної справи й стимулюватиме формування потужного середнього класу»
- 23 серпня 2012
- Відгуків: 0
- Переглядів: 531
«Свобода» готує на розгляд Верховної Ради наступного скликання проект Закону «Про спрощений режим реєстрації малого та середнього підприємництва». Процедура буде аналогічна звичайному відкриттю рахунку в банку і значно спростить відкриття власної справи та стимулюватиме формування самодостатнього середнього класу. Про це, перебуваючи 20 серпня 2012 року в Теофіполі на Хмельниччині, заявив лідер Всеукраїнського об"єднання «Свобода» Олег Тягнибок.
Конкретизуючи економічні плани націоналістів у майбутньому парламенті, лідер «Свободи» зупинився, зокрема, на нагальній необхідності посилення ролі середнього класу в житті держави:
«Кримінально-олігархічний режим, який панує в Україні, прагне не допустити формування потужного середнього класу. Сама наявність останнього (дрібний і середній бізнес, висококваліфіковані працівники) є запорукою руйнації нинішнього олігархічно-люмпенського суспільного ладу, за якого основні ресурси зосереджено в руках кількох олігархічних «сімей», а більшість населення або перебуває за межею бідності, або ледве-ледве зводить кінці з кінцями. За підрахунками фахівців Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, близько чверті населення України перебуває за межею бідності, за підрахунками Національного форуму профспілок України — близько половини. Експерти ООН визнали такими, що перебувають за межею бідності 80 % (!) українців. За підрахунками вчених НАН України, співвідношення доходів багатих українців до найбідніших становить 30:1. Для прикладу, в Китаї — 7:1, в Японії — 4,3:1, в країнах ЄС — 5,7:1.
Люди, які належать до середнього класу, не будуть продавати свій голос за гречку, не будуть задовольнятися крихтами з панського столу на зразок «Вітіної тисячі» — вони освічені, соціально активні та здатні відстоювати свої права.
Наявність потужного середнього класу є гарантом соціальної стабільності в державі. Характерною особливістю середнього класу є несприйняття владного свавілля, деспотії, правового нігілізму. Саме середній клас був рушієм «Помаранчевої революції», він же є одним із рушіїв опору теперішньому кримінально-олігархічному режимові. Саме тому влада олігархів панічно боїться формування середнього класу, щосили душить його непосильними податками, створює безліч бюрократичних перешкод для осіб, які відкривають свою власну справу. До представників середнього класу, які виявляють високу соціальну активність, здатність системно боронити свої права, влада застосовує репресії. Це засвідчують кримінальні справи проти учасників «Податкового майдану», постійний тиск на підприємців, які не бажають платити «відкати» чиновникам. Умови ведення бізнесу в Україні визнано найгіршими в Європі.
За оцінками експертів, в Україні до середнього класу належить не більше 10–15 % населення, у той час, як у розвинених країнах цей прошарок становить близько 60 %. Метою «Свободи» є ліквідація соціальної прірви між багатими та бідними шляхом стимулювання розвитку середнього класу, який становитиме не менше ніж 60 % від працездатного населення — на рівні найбільш розвинутих країн світу.
Однією з базових умов формування потужного середнього класу є наявність значного прошарку дрібних підприємців. На разі спостерігаємо невтішну картину стрімкого скорочення кількості дрібних підприємців: не витримуючи постійного податкового пресингу та свавілля з боку чиновників, вони змушені або закривати свою справу, або йти «в тінь». Зрозуміло, що це вкрай вигідно олігархам, які таким чином усувають з ринку конкурентів і зміцнюють свою владу над люмпенізованим населенням. У країнах Євросоюзу 57 % національного ВВП забезпечується саме за рахунок сектору малого й середнього бізнесу. В Україні цей показник становить усього лише 17 % і при цьому невпинно зменшується.
З метою розвитку дрібного бізнесу «Свобода» пропонує забезпечити безвідсоткові цільові державні кредити на відкриття власної справи. Держава повинна створювати умови для своїх ініціативних, підприємливих громадян, повинна забезпечити рівні можливості для них. Розвиток дрібного і середнього бізнесу в умовах відкритої конкуренції призведе до поліпшення якості товарів і послуг, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до державного бюджету. Зараз же дрібний бізнес фактично не кредитується, оскільки олігархічна влада не зацікавлена у формуванні потужного середнього класу. Олігархам потрібні покірні наймити, а не заможні, освічені та соціально активні громадяни».
Лідер націоналістичної політичної сили наголосив: «Свобода» готує на розгляд Верховної Ради наступного скликання проект Закону «Про спрощений режим реєстрації малого та середнього підприємництва», який буде аналогічним за часом і процедурою звичайному відкриттю рахунку в банку і значно спростить відкриття власної справи та стимулювати формування самодостатнього середнього класу».
Довідка. З Передвиборної програми Всеукраїнського об"єднання «Свобода» (Розділ ІІ. План всеосяжних докорінних перетворень):
- Ліквідувати соціальну прірву між багатими та бідними, стимулюючи розвиток середнього класу, який становитиме не менше ніж 60 % від працездатного населення. Забезпечити безвідсоткові цільові державні кредити на відкриття власної справи.
- Запровадити соціально справедливу спрощену систему оподаткування. Зменшити фіскальний тиск держави на всі верстви суспільства, які виробляють національний продукт, зокрема, на дрібне та середнє підприємництво. Запровадити прогресивну шкалу оподаткування за принципом: «малий бізнес — малі податки, великий бізнес — великі податки».
Прес-служба Всеукраїнського об"єднання «Свобода»