(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

У столиці відбувся 30-тисячний Марш Боротьби УПА

  • 18 жовтня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 530
  • Автор: admin
  • 0
14 жовтня 2012 року в Києві відбувся Марш Боротьби, присвячений 70-річчю заснування Української повстанської армії. В акції взяли участь понад 30 тисяч українців, які з’їхалися з усієї України, аби вшанувати визначну подію — створення УПА.
Свято розпочалося біля підніжжя пам’ятника Великому Кобзареві Тарасу Шевченку. Тут був проведений святковий велелюдний мітинг, який вів голова Сумської обласної організації ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко. Під час мітингу взяли слово політики, митці, ветерани УПА. Найбільше запам’яталися виступи Олега Тягнибока, Ірини Фаріон та Дмитра Павличка.
Зокрема, депутат Львівської обласної ради І. Фаріон закликала не пробачати ворогам, не дарувати їм знищення України: «Виїжджаючи до Києва, я бачила, як траса запруджена рекламою партії комуністів — тих потвор і виродків... Дорога громадо, це не просто вибори… Це не політичний вибір! Це вибір: або буде Українська держава, або її не буде! Закінчилася наша з вами м’якотілість! Закінчилися наші з вами толерантність і загравання з відвертою українофобією і ордою!..» Д. Павличко, прочитавши свій вірш,  присвячений командиру УПА Роману Шухевичу, зазначив, що нині Україна не має свого Президента — є президент лише Партії реґіонів… А лідер ВО «Свобода» О. Тягнибок, привітавши присутніх з 70 річницею УПА — Армії Нескорених, наголосив, що Українська повстанська армія боролася за національну та соціальну справедливість. Нині, держава Україна хоча й існує, сказав він, але ні національної, ні соціальної справедливості у ній немає. І саме за це сьогодні змагаються сучасні українські націоналісти, які є спадкоємцями боротьби вояків УПА. Адже останні «продовжили ту багаторічну боротьбу, підтримавши споконвічне прагнення української нації до своєї держави, вони нам передали той Дух, непереможний Дух боротьби за національні святощі». У кінці свого виступу промовець закликав: у разі, якщо злочинну владу не вдасться усунути мирним шляхом — шляхом виборів — бути готовими до національної революції.
Після мітингу понад тридцятитисячна колона учасників рушила від пам’ятника Тарасові Шевченку. Марш пройшов вулицею Володимирською і далі центром столиці до Михайлівській площі, де відбувся урочистий концерт з нагоди свята. Такого моря «свободівських» прапорів ще ніхто не бачив. Коли початок колони, яка нагадувала народну армію, вже дістався Софійського майдану, її кінець ще тільки рушав від червоного корпусу Національного університету ім. Т. Шевченка.
Захід відбувся під гаслами «Бандера — наш Герой! Покрова — наше Свято!», «ОУН-УПА — державне визнання!» «Героям УПА — Слава! Українцям — сильну державу!», «Геть московських окупантів! — Геть московських холуїв!» тощо.
Вимоги Маршу: повернути звання Героїв України Степанові Бандері та Романові Шухевичу, визнати боротьбу ОУН-УПА національно-визвольною боротьбою Української нації та проголосити 14 жовтня — День створення УПА — державним святом.
Бориспільщина була широко представлена на цьому святі.
В. ОШУМОК
фото В. Шапошнікова
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.