Новини України
- 07 грудня 2012
- Відгуків: 0
- Переглядів: 550
Українські дипломати перелякано втекли з Генасамблеї ООН, коли голосувалося принципове питання
Українські делегати не голосували щодо статусу Палестини в ООН.
Палестина більшістю голосів отримала новий статус держави-спостерігача, говориться в сюжеті.
Під час голосування українська делегація просто вийшла із зали.
Крім України, у голосуванні не брали участі Екваторіальна Гвінея, Карібаті, Ліберія і Мадагаскар.
У Міністерстві закордонних справ позицію нашої країни не коментують.
Перед цим під час останнього конфлікту між Палестиною й Ізраїлем, посол Палестинської автономії в Україні звертався до президента Віктора Януковича з проханням посприяти в припиненні агресії Ізраїлю проти палестинських громадян у секторі Газа. Однак жодної офіційної реакції не надійшло.
Як відомо, за надання Палестині статусу спостерігача проголосували 138 країн. 41 держава утрималася, серед них Великобританія й Німеччина. Проти голосували США, Ізраїль, Канада, Маршаллові острови, Мікронезія, Науру, Палау, Панама й Чехія.
expres.ua
Приміські перевезення готують нові розцінки
«Укрзалізниця» допускає підвищення тарифів на приміські перевезення на 15–20 %.
Про це розповів перший заступник начальника головного управління приміських пасажирських перевезень залізничного транспорту адміністрації Олександр Гудков, повідомляють в прес-службі «Укр-залізниці». За його словами, таке підвищення раніше було щорічним, проте в нинішньому році підвищення тарифів вдалось уникнути.
«Необхідно розуміти, що приміські перевезення — соціальні, тому значно підвищити тариф неможливо, проте зростання тарифів, безумовно, повино бути», — розповів Олександр Гудков.
Варто зазначити, що за останні 5 років збитки «Укрзалізниці» за перевезення пасажирів залізничним транспортом у приміському сполученні склали 14 млрд. грн.
«У результаті сьогодні приміське господарство накопичило критичний брак коштів. Ніколи не виділялося фінансування на оновлення рухомого складу, як це передбачено у Законі України «Про залізничний транспорт». Ми постійно продовжуємо термін експлуатації поїздів, які вже мали б списувати. Тарифи у нас найдемократичніші, тобто низькі. Результат — значний фінансовий мінус у веденні господарської діяльності. Покриття витрат становить лише 18,5 %», — зазначив чиновник.
Незважаючи на таку критичну ситуацію, О. Гудков підкреслив, що «Укрзалізниця» все ж не має наміру скасовувати приміські поїзди, а навпаки прагне нарощувати обсяги перевезень у приміському сполученні.
«Швидше, ми будемо оптимізувати рух. Адже пасажиропотік коливається від сезону до сезону. Якщо влітку люди більше їдуть на дачі — ми додаємо поїзди або кількість вагонів у них, взимку ж ситуація змінюється, і нам не доцільно використовувати ту ж кількість поїздів», — пояснив пан Гудков.
Насамкінець слід зазначити, що понад 70% від усіх перевезених пасажирів у приміському сполученні становлять пільгові категорії громадян. На залізницях України у повному обсязі надається пільговий проїзд 26 категоріям громадян.
Тарас Ібрагімов
jkg-portal.com.ua
Утримання президента Януковича у 2012 році обійшлося країні в понад 600 млн. гривень
Утримання президента Віктора Януковича в 2012 році обійшлося країні в 635 млн. гривень, тобто майже два мільйони гривень на день.
Як пише Forbes.ua з посиланням на «Вісник державних закупівель», з 2010 року ця сума становила 1,42 млрд. грн.
Видання зазначає, що жоден тендер на будівництво та реконструкцію президентських об"єктів не було проведено за процедурою відкритих торгів — все торги проводилися за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника».
Крім прямих розтрат, збитки держави полягають ще і в недоотриманні прибутку — чотири елітних броньованих «Mercedes», вилучені митницею, не продали, а безкоштовно віддали Держуправлінню справами, 30 тисяч га мисливських угідь біля «Сухолуччя» під Києвом і 9 тисяч га біля Ведмідь-гори в Криму також безкоштовно перейшли в користування «президентського» товариства мисливців і рибалок «Кедр».
Таким чином, основні статті витрат Януковича такі:
Карпатська резиденція «Синьогора», побудована всього десять років тому, зазнала в цьому році реконструкції та добудови гостьових будиночків і ресторанів на загальну суму в 81,32 млн. гривень. З 2010 року на це місце найвищого відпочинку пішла майже чверть мільярда гривень.
Реконструкція кримських дач Януковича, спорудження вертолітних майданчиків та реконструкція прилеглих доріг обійшлася українцям у 2012 році в 94 млн. грн., за три роки — в 373 млн. грн.
Полювання. На облаштування, спорудження доріг і передачу мисливських угідь в довговічну оренду наближеному до президента «Товариству мисливців і рибалок «Кедр», заснованому міністром ПЕК Юрієм Бойком, екс-головою «Укравтодору» Володимиром Демішканом і черкаським губернатором Сергієм Тулубом, було витрачено 124 млн. грн., за три роки — 144 млн. Крім того, бюджет недоотримав мільярди гривень, які можна було отримати під час продажу ділянок під Києвом та в Криму за ринковими цінами.
Президентська риболовля в 2012 році коштувала українцям 6,55 млн. грн., за три роки — понад 16 млн. У цю суму увійшли будівельні роботи в колишньому природному заповіднику в Криму, де Янукович проводить час з вудкою.
Найбільший автопарк, який станом на початок року складався з 385 машин, обійшовся бюджету в 2012 році майже в 40 млн. грн., за три роки — в 122 млн. У цей же гараж нещодавно митниця безкоштовно передала чотири конфіскованих «Mercedes-Benz S-600» «Guard» 2008 року випуску, які можна було б продати за 11 млн. При цьому для кожної машини було закуплено комплект броньованих шин вартістю 141 тис. грн.
Ще 13 млн. грн. в цьому році і 12 — в минулому пішли на вагон-гараж, який возить машини за Януковичем.
Утримання президентського авіатранспорту обійшлося в цьому році в 95 млн. грн., за три роки — в 251,6 млн. грн. Тільки на оренду трьох вертольотів люкс-класу у наближеної до президента фірми «Танталіт», якій формально належить «Межигір’ю», цьогоріч пішло 8,1 млн. грн.
Прийом гостей, а також реконструкція з цією метою Маріїнського палацу і комплексу старовинних будівель на Липках у цьому році коштували українцям 194 млн. грн., за три роки — 203 млн. (раніше реконструкції не проводилися).
І нарешті, утримання клерків Адміністрації президента і Держуправління справами, основна стаття якого припадає на харчування, цьогоріч коштувало 50 млн. грн., за три роки — майже 60. При цьому президентські службовці їдять чорну ікру (900 грн. за 133 грами), живих лобстерів по 340 грн./кг і п’ють шампанське «Вдова Кліко» по 618 грн. за пляшку.
styknews.info
Прокурору міста Мукачеве на свято спалили «Мерседес»
У ніч на суботу невідомі повністю спалили автомобіль сім’ї прокурора Мукачева Руслана Біловара.
Як повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на прес-службу прокуратури Закарпатської області, в суботу близько 3 години ночі надійшло повідомлення про те, що в м. Мукачеве на подвір’ї житлового будинку Біловара загорівся автомобіль. На місце події негайно виїхали прокурор Закарпатської області Анатолій Петруня, начальник УМВС України в Закарпатській області Василь Варцаба і слідчо-оперативна група Мукачівського МВ УМВС України в Закарпатській області.
За інформацією прес-служби, автомобіль «Мерседес ML-350» 2012 року випуску, який належить матері прокурора Мукачева і яким користувалася вся родина, повністю знищений вогнем.
Розпочато досудове розслідування, його хід взято на контроль прокурором області. Як відомо, 1 грудня в Україні відзначали День працівників прокуратури. За даними офіційного імпортера «Мерседес» в Україні, мінімальна вартість «ML-350» — 67 тисяч доларів.
pravda.com.ua