(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Новини з України

  • 15 лютого 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 553
  • Автор: admin
  • 0
Українці переплачують комунальникам за тепло
Громадська організація виявила факт завищення владою тарифів на опалення. Люди переплачують за тепло близько 17 грн. на 1 квадратний метр.
 
Українці переплачують комунальникам в рік майже 12 млрд. грн. при оплаті за опалення. Про це повідомив голова правління громадського комітету захисту прав громадян Микола Козирьов. За його словами, громадська організація виявила факт завищення тарифів на опалення, який дозволяє щороку забирати у громадян кожного міста України сотні мільйонів гривень.
«На сьогодні люди переплачують за тепло близько 17 грн. на 1 кв. м. По Україні ця сума становить приблизно 12 млрд. грн.», — сказав експерт. Він також наголосив, що на сьогодні тарифи на опалення розраховують із застосуванням середніх температур сторічної давнини, коли зими були холоднішими.
«Комунальники використовують застарілі нормативи витрат тепла на опалення будинків, розраховані на такі холодні зими, які були 70–100 років тому… Тож питомі нормативи споживання тепла, які комунальники закладають у розрахунки тарифу, не відповідають сучасним нормативам і стандартам енергозбереження», — пояснив він.
М. Козирьов також наголосив, що зростання тарифів на комунальні послуги не повинне випереджати зростання доходів українців.
tvi.ua
 
В Україну можуть відновити постачання туркменського газу. Якщо дозволить Росія
Національна акціонерна компанія (НАК) «Нафтогаз України» і Державний концерн «Туркменгаз» підписали меморандум про активізацію співпраці в нафтогазовій сфері. Згідно з ним відновиться постачання газу
в нашу країну.
Меморандум передбачає поновлення постачання газу в Україну та країни Європи, а також розвідку родовищ на території Туркменістану.
За словами посла України в Туркменістані Валентина Шевальова, Туркменістан посідає четверте місце серед світових компаній за обсягами запасів газу.
«Був підписаний меморандум між компаніями НАК «Нафтогаз України» і «Туркменгазом» щодо розширення співпраці в нафтогазовій галузі, а саме це і відновлення постачань газу в нашу країну і країни Європи, і розвідка родовищ на території Туркменістану»,  — заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.
Відповідаючи на запитання, яким чином може бути відновлене постачання з урахуванням російського фактору, міністр відповів, що ця відповідь буде дана після вивчення її фахівцями. На запитання журналістів, за яким газопроводом може бути відновлене постачання туркменського газу, Ставицький зазначив:
«У нас є газопровід, який йде по північній частині Туркменістану і через Росію. Ми це питання обговорили. Ми спершу домовимося з нашими колегами з Туркменістану, а потім будемо домовлятися далі», — сказав він.
Говорячи про терміни реалізації досягнутих домовленостей, Ставицький зазначив, що найближчим часом сторони обміняються візитами «і буде вироблена стратегія щодо розвитку цих напрямків». Він також повідомив, що питання про обсяги постачання газу буде вирішуватися пізніше.
Крім того, Ставицький наголосив, що Україна братиме участь у відкритих тендерах з розвідки родовищ на території Туркменистану.
Нині Янукович пояснив президенту Туркменистану свою зацікавленість у турменському газі.
Як повідомлялося, 12–14 лютого Януковуич перебував з офіційним візитом у Туркменистані. Планувалося, що крім переговорів з президентом Туркменистану Гурбангули Бердимухамедовим, Янукович відвідає Лебапський велаят, де візьме участь у заходах з відкриття та започаткування будівництва інфраструктурних об’єктів за участю української  компанії «Шляхове будівництво «Альтком», яка проектуватиме і будуватиме новий міжнародний аеропорт і залізничний та автомобільний мости через річку Амудар’я між містами Туркменабат і Фарап.
tyzhden.ua
У Броварах страйкують робітники підприємства ТОВ «Чисті матеріали»
Ще 28 січня 2013 року робітники ТОВ «Чисті матеріали», що у Броварах на Київщині, розпочали страйк. Близько сотні працівників відмовилися ставати до роботи. Вони вимагають від правління підписати колективний договір, а також припинити порушення прав робітників, адже на підприємстві фактично нормою стали регулярні понаднормові роботи в нічні зміни, затримка зарплат, відсутність доплат за шкідливі умови праці тощо.
Страйкарі ТОВ «Чисті матеріали» змушені домагатися розв’язання конфліктної ситуації сам-на-сам із керівництвом підприємства. Це сталося внаслідок того, що міська влада відмовилася захищати права робітників і самоусунулася від перемовин про владнання конфлікту. Зараз конфліктна ситуація досягла свого піку: бажаючи уникнути відповідальності та уникнути зустрічі з робітниками, керівництво ТОВ «Чисті матеріали» викликало загін міліції. На захист працівників підприємства прибули народні депутати-«свободівці» Ігор Мірошниченко, Олег Гелевей та Олександр Мирний.
8 лютого робітники ТОВ «Чисті матеріали», які страйкують, протестуючи проти нелюдських умов праці на підприємстві, провели акцію протесту біля міської ради. Вони зустрілись із заступником міського голови Андреєвим, аби з’ясувати, якими є результати діяльності робочої групи з владнання конфлікту на підприємстві. У ході розмови з’ясувалося, що міська влада усунулася від захисту прав робітників та відмовляється брати участь у перемовинах.
Оскільки міська влада кинула робітників напризволяще, вони за підтримки депутата Київської обласної ради від ВО «Свобода» Юрія Ноєвого та народного депутата від фракції «УДАР» Павла Різаненка вирушили на підприємство, аби зустрітися з директором Сергієм Кузьменковим та власником Родіоном Могилевським. Страйкарі хочуть домогтися, щоби керівники підприємства виконали зобов’язання, які вони взяли на себе у Броварській міськраді в присутності народних депутатів та журналістів.
Могилевський і Кузьменков нацькували приватну охорону на робітників, депутатів та журналістів. Але їм не вдалося перешкодити захисникам працівників пройти на підприємство. Страйкарі закликали керівництво ТОВ «Чисті матеріали» вийти до них для з’ясування ситуації, натомість керманичі ТОВ викликали міліцію, якій повідомили неправдиву інформацією, що їм нібито погрожували. Аби попередити «кривосуддя», близько 17-ї години на місце події прибули народні депутати-«свободівці» О. Гелевей, І. Мірошниченко та О. Мирний.
«Ми хочемо добитися виконання вимог робітників та домовленостей, які власник та директор зобов’язалися виконати. Робітники доведені до відчаю і стоятимуть до кінця», — зазначив Юрій Ноєвий.
Довідка: Зрив переговорів із керівництвом ТОВ «Чисті матеріали» стався 6 лютого — на наступний день після того, як власник погодився виконати більшість вимог страйкарів.
За матеріалами прес-служби Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
 
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.