(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Лікарня у Воронькові працюватиме у звичному режимі

  • 15 лютого 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 536
  • Автор: admin
  • 0
Про це заявили високопосадовці на зборах села, на які 8 лютого у Будинку культури вдруге масово зібралися вороньківці разом з мешканцями інших сіл. Якщо минулого разу до Воронькова приїхали лише кілька чиновників, то цього разу їх було більше десяти. Серед них — керівники району — голова Бориспільської районної ради Владислав Байчас, заступник голови райради Іван Недогибченко, в. о. голови Бориспільської РДА Олександр Гріненко, заступник головного лікаря ЦРЛ Олександр Щур, а також Київської області — заступник губернатора Тетяна Поташевська, начальник обласного управління охорони здоров’я Олег Ременник та ін.
Як стало відомо, напередодні у райдержадміністрації відбулися наради, на яких вирішили не проводити реорганізацію лікарень району. Проте вороньківців це не заспокоїло, вони хотіли з вуст високопосадовців почути про те, що у дільничній лікарні все залишиться без змін і ніхто з працівників не підлягає скороченню. Окрім того, треба було прийняти ряд важливих рішень.
Нагадаємо, що на минулих сільських зборах прозвучало про наміри закрити лабораторію, рентген-кабінет, фізкабінет, стаціонарне і денне відділення, акушерську та фельдшерську служби, а також скасувати посаду стоматолога. Першим повідомив присутнім, що всі служби працюватимуть у тому ж режимі, голова райради Владислав Байчас. Далі про це запевняли головний лікар області Олег Ременник і заступник голови ОДА Т. Поташевська. Та люди у залі не бажали слухати їх; лунали вигуки — неприязнь до представників влади була добре відчутною у залі. 
Зокрема, Тетяна Поташевська повідомила, що приїхала почути кожного, бо прибула на збори разом із багатьма керівниками районних служб, до яких можна звернутися із своїми питаннями… Але коли посеред зібрання до зали зайшов народний депутат Сергій Міщенко, люди встали і голосно почали аплодувати, незважаючи на виступ генерал-майора Т. Поташевської. Здійнявся великий гамір. Присутність Сергія Григоровича додала сміливості людям, адже вони бачать реальну підтримку депутата Верховної Ради, який постійно спілкується з виборцями, приїжджає до них на усі зібрання і надає кваліфіковану юридичну допомогу.
Сергій Міщенко прибув до Воронькова з Пролісок, де люди також вийшли на захист своєї лікарні. Він подякував головному лікарю Анні Ільчишин за стійкість та усім небайдужим людям, які прийшли на збори. 
«Неможливо робити реформи шляхом знищення, — наголосив народний депутат. — Якщо хочете зробити краще, то привезіть нове медичне обладнання, не скорочуйте медпрацівників. До мене вже й діти підходять з проханням, аби не звільняли їхніх мам з роботи… Я постійно тримаю під контролем ситуацію, спілкуюся з головним лікарем Анною Михайлівною… Реформи треба запроваджувати знизу. Якби чиновники радилися з місцевими лікарями, то ми б сьогодні не збиралися. Найлегше знищити те, що було збудоване десятки років тому. Невипадково ж минулого разу звучало: «При фашистах лікарня у Воронькові працювала!». Владі потрібне скорочення, бо гроші потрібно зекономити. Але у них гроші на інше є, а на сільську лікарню немає. Я впевнений, що до Воронькова приїхали чиновники, щоб вас обдурити… Вони виправдовуються перед вами, бо бояться згуртованості людей, розголосу у ЗМІ, бояться того, що я порушу це питання на телебаченні, що почує вся країна. Бо ж Київщина не належить до тих областей, де експериментально проходить реформа медичної галузі. Нехай присутні тут керівники області передадуть губернатору, що коли обдурять людей, ми разом прийдемо під стіни облдержадміністрації, Кабінету міністрів... У Пролісках сьогодні ми прийняли рішення, що мешканці Щасливської сільської ради долучаються до ініціативи вороньківців. Ми будемо разом відстоювати права людей, допоки влада не зрозуміє, що ця реформа шкідлива, що перш, ніж запроваджувати нововведення, треба послухати громаду. Ми не повинні втрачати пильність… Тільки разом можемо захистити лікарні!»  
Подякували за небайдужість до спільних сільських проблем своїм односельцям головний лікар Вороньківської дільничної лікарні Анна Ільчишин і сільський голова Ігор Заборний.
Виступаючі сміливо говорили, що нині в Україні відбувається прямий відкритий геноцид українського народу шляхом реформ. Розповідали про те, що у Бориспільській ЦРЛ багатьох людей попереджено про скорочення. Та начмед Олександр Щур спростував чутки про скорочення працівників у райлікарні. Люди, звертаючись до представників влади, вимагали покращення сфери обслуговування, а не остаточного її знищення, пропонували збільшити кількість лікарів у Вороньківській лікарні… 
Збори села Вороньків обрали ініціативну групу, яка буде від імені громади вирішувати питання, що стосуються лікарні. Вороньківці прийняли рішення зібрати підписи на захист медичного закладу не тільки у жителів Воронькова, а й інших сіл, які обслуговує лікарня. Окрім того, звернулися до депутатів райради з вимогою, аби ті відмінили своє рішення про реорганізацію дільничних лікарень; а в подальшому — щоб усі наступні питання, які стосуються життя мешканців сіл, не приймали без проведення громадських слухань.
Саме згуртованість мешканців козацького села Вороньків, які дружно стали до оборони й голосно заявили про себе на всю Україну, і додала сміливості іншим сільським громадам Київщини. 
Тепер свого слова мають дотриматися представники влади…
Лариса Громадська
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.