(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Щодо процедури встановлення квартирних засобів обліку теплової енергії

  • 15 лютого 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 671
  • Автор: admin
  • 0
Відносини між суб’єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг (виконавець), і фізичною та юридичною особою (споживач), яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (послуги), регулюються Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630.
Згідно із зазначеною постановою, у квартирі (будинку садибного типу) роботи з установлення засобів обліку води і теплової енергії (далі — квартирні засоби обліку) проводяться спеціалізованою організацією, виконавцем, виробником чи постачальником за рахунок коштів споживача.
Порядок встановлення квартирних засобів обліку споживання холодної та гарячої води, теплової енергії визначається місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.
Для встановлення квартирних лічильників споживач звертається із заявою до власника житлового фонду (ЖЕК, житловий кооператив, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків тощо), на утриманні яких перебувають житлові будинки.
Роботи із встановлення квартирних лічильників можуть здійснюватися житлово-комунальними організаціями, виконавцем, виробником чи постачальником послуг, а також спеціалізованими будівельно-монтажними організаціями.
Лічильники приймаються в експлуатацію робочою комісією, до складу якої входять представники власника житлового фонду або уповноваженої організації, виконавця послуг, а також монтажної організації. Прийняття в експлуатацію та опломбування зазначених приладів оформляється відповідним актом.
На підставі цього акта згідно з Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення укладається договір про надання цих послуг або вносяться відповідні доповнення та зміни до укладених раніше договорів. Оплата послуг здійснюється згідно із вищезазначеними Правилами за фактично надані послуги за показаннями установлених приладів обліку з моменту прийняття їх в експлуатацію.
Статтею 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення визначено, що договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою (виконавцем послуг).
Тобто відповідно до укладених договорів розрахунки між балансоутримувачем будинку (виконавцем послуг) та теплопостачальною організацією здійснюється за будинковим приладом обліку, а розрахунки за квартирними засобами обліку здійснюються між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою (виконавцем послуг). 
 
Міністерство з питань житлово-комунального господарства України.
Лист 29.10.2010 № 12/20-7-1563
document.ua
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.