Громадська рада проти будівництва «БГЦ» в міському парку
- 22 лютого 2013
- Відгуків: 0
- Переглядів: 660
13 лютого 2013 року в актовій залі міської ради відбулося перше після установчих зборів засідання громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради.
На початку засідання голова попередньої громадської ради В. О. Кузьменко повідомив, що виконавчим комітетом Бориспільської міської ради затверджено склад громадської ради на 2013, 2014 роки, який складається з 36 представників громадських організацій міста.
Порядок денний засідання передбачав організаційні питання, необхідні для подальшої роботи громадської ради. Учасники створили 11 постійних комісій ради, обрали голову та заступника. Головою громадської ради на 2013, 2014 роки знову обрано Валерія Олексійовича Кузьменка.
Але основним на цьому засіданні стало обговорення проблеми, яка вже понад 20 років турбує жителів Борисполя, а останнім часом дуже загострилася. Це будівництво в міському парку, на місці колишнього Будинку культури незрозумілої споруди під назвою «Багатофункціональний громадський центр».
З самого початку обговорення стало зрозуміло, що громаді хочуть підсунути в міському парку черговий супермаркет. Але це не те, на що сподівалися бориспільці. І якщо наприкінці 80-х років минулого століття громаду позбавили Будинку культури, то тепер хтось нахабно хоче позбавити її і парку. А міська влада замість того, щоб боротися, як вона обіцяла, з екологічним лихом Борисполя — сміттєзвалищем, виходить, допомагає створювати ще одне?!
Якщо у негативному відношенні до будівництва всі були одностайні, то пропозиції про методи реагування дещо різнилися. Одні громадівці пропонували висловити свою незгоду з будівництвом у парку лише супермаркету. Інші — пропонували ще раз запросити на зустріч забудовників та владу міста з інформацією та документами про стан будівництва. Але під час обговорення пригадали, що забудовники та керівники міста вже з травня минулого року іґнорують висвітлення цього питання на громадській раді. А член ради, він же депутат міської ради А. К. Пасічний нагадав, що навіть депутатам міської ради постійно надають, м’яко кажучи, недостовірну інформацію…
Виступаючі наголошували ще й на тому, що при нинішніх економічних реаліях будівництво Будинку культури місцевому бюджету не під силу. А передавати збудовану приватну власність на баланс громади бажаючі навряд чи знайдуться. Тим більше маємо недавній приклад зі ще однією громадською спорудою в міському парку — туалетом. На стадії отримання ділянки під забудову та дозволів на будівництво громаді обіцяли відновити те, що було на тому місці до будівництва, — безкоштовний громадський туалет. Але після того, як тут з’явилася приватна будівля, її власник цілком логічно заявив, що для утримання закладу необхідні кошти. І влаштував також приватний платний туалет. Тож виникла думка: а чи взагалі в міському парку необхідно щось будувати? Адже, крім майбутньої екологічної проблеми, ми можемо отримати ще й транспортний колапс у центрі міста. То чи потрібні місту такі інвестори, які постійно маніпулюють назвами та іґнорують думку місцевих жителів? Як пригадала учасник багатьох громадських рад та слухань в м. Борисполі Г. М. Михайлюк, пропозиції зробити зелені насадження на місці колишнього будинку культури висловлювалися та підтримувалися і в попередні роки.
Отже, більшістю голосів було прийняте таке рішення: звернутися до Бориспільської міської ради з пропозицією зупинити скандальне будівництво «БГЦ» в міському Парку культури, а на місці колишнього Будинку культури повинен бути лише парк. Крім того, голові громадської ради В. О. Кузьменку доручили на черговій сесії міської ради довести це рішення до відома керівництва міста, депутатів міської ради.
Олег ВЕРЕС, громадівець