Про самовільне будівництво ТОВ «Біопром» так званого багатофункціонального громадського центру
- 22 лютого 2013
- Відгуків: 0
- Переглядів: 564
Зведення у міському парку на місці автостоянки сумнівної споруди із загадковою назвою «БГЦ» замість культурно-мистецького та розважального комплексу викликало обурення та протест у багатьох бориспільців. Своїми думками з цього приводу ділиться і пенсіонер, член партії ВО «Батьківщина» Олександр БЛАГОВ.
«Згідно із Законом України «Про оренду землі» ст.13 орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Відповідно до договору оренди, землі між орендодавцем (Бориспільською міською радою) та орендарем (ТОВ «Біопром») чітко визначено, що земельна ділянка, яка надається орендареві в оренду під будівництво культурно-мистецького та розважального комплексу по вул.Київський шлях, перебуває на території міського парку культури та відпочинку.
У договорі також визначено цільове призначення земельної ділянки — землі громадського призначення.
Що це означає згідно із земельним законодавством?
У договорі оренди землі визначено, що призначення земельної ділянки — землі громадського призначення (за волевиявленням громади міста, це землі громадської забудови). За вимогою ст. 38 Земельного Кодексу України, землі громадської забудови використовуються виключно для громадських будівель і споруд загального користування. Загальне користування (на зазначеній земельній ділянці) і передбачено Генеральним планом розвитку міста Бориспіль, де повинен розміститися Будинок культури чи узгоджений культурно-мистецький комплекс.
Орендар (ТОВ «Біопром»), незважаючи на вимоги закону, розробляє проект будівництва комерційних споруд (на свій розсуд, за власними інтересами, на свій бізнесовий ризик. Запроектовані споруди не відповідають вимогам Закону (ст. 38 Земельного Кодексу України) не відповідають потребам громади міста, адже запропоновані будівлі зводяться не для загального користування — це буде власність ТОВ «Біопром». Отже, відбувається порушення закону — ст. 38 ЗКУ, факт нецільового використання земельної ділянки наявний.
Якщо ТОВ «Біопром» планувало використати земельну ділянку за комерційним призначенням (використанням), то таке бажання необхідно було неодноразово обговорити, отримати дозвіл від громади міста (з веденням протоколів громадського обговорення) про зміну цільового призначення земельної ділянки. Депутати міської ради на підставі протоколів громадського обговорення прийняли б відповідне рішення, а за змістом рішення у договорі оренди землі зазначалося б, що цільове призначення земельної ділянки — для комерційного використання.
Як бачимо, нічого подібного не відбулося.
У ТОВ «Біопром» дозволу на комерційне використання земельної ділянки немає. У договорі оренди землі між орендодавцем і орендарем, за станом на сьогодні, записано (визначено), що виділена земельна ділянка ТОВ «Біопром» відноситься до земель громадського призначення. Так як дозволу на зміну статусу земельної ділянки громада не давала, то орендар, приступивши до її використання не за цільовим призначенням, порушив договір.
Будівництво проводиться виключно за своїми інтересами, самовільно і незаконно.
Згідно з вимогою ст. 83 Земельного Кодексу України, територія міського парку відноситься до земель комунальної власності, які не можуть передаватись у приватну власність. Генеральним планом розвитку м. Бориспіль визначено, що земельна ділянка є територією міського парку культури і відпочинку. У договорі оренди землі такий статус підтверджено, тобто, за законом, вищезазначена земельна ділянка є власністю громади і не існує правових підстав, без згоди громади міста, передавати її (земельну ділянку) ТОВ «Біопром» для будівництва комплексу комерційних споруд.
Виходячи з наведеного, орендодавець (міська рада) зобов’язаний розірвати договір оренди землі з орендарем (ТОВ «Біопром»), так як останній порушив договір оренди землі, порушив земельне законодавство. Якщо цього не відбудеться, то представники громади міста звернуться до суду за захистом порушеного їхнього права. Суд прийме відповідне рішення.
Ми впевнені, що рішення суду буде на користь громади міста, оскільки Бориспільська міська рада VI скликання також порушила закон (вийшла за межі своїх повноважень).
31.01.2012 р. міська рада VI скликання, розглянувши лист ТОВ «Біопром» від 17.01.2012 р., вирішила внести зміни у рішення міської ради V скликання №1862-21-V від 30.08.2007 року, а саме: у назві пунктів 1 та 2 рішення слова «культурно-мистецького та розважального комплексу» читати як «багатофункціонального громадського центру».
Прийняте рішення є протиправним з наступних підстав:
- міська рада VI скликання не мала права вносити зміни в рішення сесії V скликання без мотиву, без юридичного обґрунтування, без обговорення з громадою міста. У рішенні сесії МР V скликання були враховані вимоги громади міста (проводилися неодноразові громадські обговорення) де основною вимогою було будівництво саме культурно-мистецького комплексу та залу на 600 місць, який буде муніципальною власністю;
- термін дії рішення №1862-21-V закінчився і вносити до нього зміни в 2012 р. є неправомірним вчинком;
- неправомірним вчинком є і дії міського голови, який, згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», має право підписувати договори оренди землі. У договорі з ТОВ «Біопром» за № 040833700009 від 29.01.2008 р. у п. 1.1 (предмет договору) робить запис: «Орендодавець, Бориспільська міська рада Київської області, надає, а «Орендар», ТОВ «Біопром» приймає в строкове платне володіння і користування земельну ділянку, яка знаходиться в адмінмежах Бориспільської міської ради Київської області, під будівництво культурно-мистецького та торгово-розважального комплексу по вул. Київський шлях (територія міського парку культури та відпочинку) у м. Борисполі».
Право робити такий запис міському голові не надавало ні рішення міської ради V скликання, ні незаконне рішення сесії VI скликання. У цьому випадку відбувається підробка документів, стається умисне, чи не умисне, порушення закону. Заступник міського голови взагалі творить чудеса. Він одноособово збільшує розмір земельної ділянки і дозволяє ТОВ «Біопром» розмістити автостоянку (парковку автомобілів) вздовж алеї Меморіалу слави. Ну це просто жах!
На сесії міської ради, яка відбулася 29 січня 2013 р., депутати заслухали пояснення орендаря (ТОВ «Біопром») щодо правомірності розпочатого ним у парку будівництва.
Усім присутнім у залі стало зрозуміло, що забудовник намагається будувати не ті споруди, які були визначені і погоджені ескізним проектом і ескізними пропозиціями, а щось зовсім інше (комплекс комерційних споруд).
Дозвіл на проведення такої забудови орендар не отримував ні від депутатів міської ради, ні від громади міста, не дають йому такого права і вимоги договору землі та вимоги діючого законодавства.
У громади міста немає сумніву в тому, що на черговій сесії міської ради депутати захистять інтереси жителів м. Бориспіль, відмінять незаконне рішення від 31.01.2012 р., а також розірвуть договір оренди землі з ТОВ «Біопром». В іншому випадку буде судове рішення на користь громади міста.»