(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Що ми святкуємо 8 березня?

  • 11 березня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1182
  • Автор: admin
  • 0
Минає 22 рік незалежності України, проте на державному рівні чомусь у пошані свята, які ніякого відношення не мають до нашої історії, культури, традицій. 
Взяти хоча б свято 8 Березня. З чим ми вітаємо українок? 
Рішення про щорічне святкування жіночого дня було прийнято у 1910 році на Другій міжнародній конференції соціалісток в Копенгагені. Коріння свята, яке так приховувала совєтська пропаганда — маніфестації феміністок, основну масу з яких складали повії.
У 1895 році 8 березня повії Чікаго вийшли на демонстрацію з вимогою виплатити матросам зарплату. В останніх просто не було грошей, щоб розплатитися із представницями найдавнішої професії. Через рік 8 березня (1896 р.) те ж саме відбулося в Нью-Йорку. В наступні роки демонстрації жінок часто приурочувалися цьому дню. Так, 8 березня 1908 року в Нью-Йорку 15 000 жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи підвищення зарплатні та надання виборчого права. Для закріплення традиції, рішенням Соціалістичної партії США і Соціалістичного Інтернаціоналу (1910, Копенгаген, з ініціативи німецької революціонерки єврейського походження Клари Цеткін) 8 березня було проголошено Міжнародним жіночим днем. Це стало причиною і для проголошення дати 8 березня Міжнародним жіночим днем в СРСР. 
Суть свята полягала в тому, щоб акцентувати увагу на особливому місці жінки в боротьбі за «щасливе комуністичне завтра», виділивши для неї аж цілий день. Совєтська влада забезпечила цю рівність тим, що дала жінці в руки лопату, відбійний молоток, посадила на трактори, зробивши з неї тяглову робочу силу, відібравши від жінки традиційну функцію берегині сімейного затишку, жіночність, материнське щастя. Одне слово, забрали те, що було даровано їй Богом. 
Є й інша історія, пов’язана з цією датою. Пурім, або Гамана — юдейське національне свято, яке припадає на 23 лютого — за старим стилем, це 8 березня. Це не є релігійне свято (про це, до речі, говориться і в «Єврейській енциклопедії»). Це свято знищення усіх ворогів юдеїв… 
А як же норми християнської етики? Адже відзначення цього жіночого дня, що, як правило, припадає на піст, часто супроводжуються гучними пиятиками та забавами?..
Окрім того, 8 березня — одна з найчорних дат в українській історії! Цього дня 972 року у нерівному бою з печенігами героїчно загинув князь Русі-України Святослав Хоробрий. А 8-12 березня 1169 року сталося найбільше розорення Києва: військо Володимиро-Суздальського князя Андрія Боголюбського, онука Володимира Мономаха, й союзних йому руських князів захопило та зруйнувало столицю Київської Русі; з міста були вивезені всі цінності... 
До речі, Міжнародний жіночий день не прижився у більшості європейських країн. Його святкували в Ізраїлі та Московській імперії. Цивілізований світ на знак поваги й любові до жінок щороку у другу неділю травня відзначає День Матері, яке припадає на час розквіту весни й наближення сонячного літа. Саме у травневі дні і наші Предки вшановували  жінку — берегиню сімейного вогнища, матір, яка дарує життя і виховує своїх дітей. Окрім того, жіночим святом в українців з давніх-давен було пошанування Лади — Богині кохання і шлюбу, яке припадає на 22 квітня.
На наших теренах святкування Дня Матері було започатковане 1886 року в Західній Україні. Його відзначив Союз Українок Галичини, зокрема — група жінок на чолі з відомою письменницею, зачинателькою жіночого руху Наталією Кобринською. Тому в Західній Україні це свято відзначалося особливо широко до приходу окупаційного більшовицького режиму. 
І хоча з 1995 року День Матері став відзначатися й у незалежній Україні, більш популярним все ж залишається 8 Березня. На мою думку, саме через брак освіченості, незнання історії ми й продовжуємо відзначати такі свята, які не просто не мають відношення до України, але й принижують національну гідність кожної свідомої людини.
Зокрема, Латвійський сейм відмовився офіційно визнати день 8 березня святковою датою. Депутати парламенту вважають, що «в цьому святі відчувається подих комуністичних привидів — Клари Цеткін та Рози Люксембург». 
Чому й нам не брати приклад із розвинених держав, які вивчають правдиву історію рідної землі і традиції своїх Предків?
Лариса Громадська
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.