(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Новини України

  • 15 березня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 639
  • Автор: admin
  • 0

Кабмін ліквідував понад сотню урядових органів

Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою ліквідував 103 урядових консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів.
Як повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України в середу, відповідну постанову, проект якого, за дорученням прем’єр-міністра України від 29 січня 2013 розробляв Мін"юст, прийнято 13 березня на засіданні уряду.
Як повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, ліквідація ряду допоміжних органів, утворених Кабінетом міністрів, відбулася з метою впорядкування їх діяльності. Крім того, оптимізовано кількість консультативних, дорадчих та інших допоміжних урядових органів. Зокрема, ліквідовані допоміжні органи, що утворилися до певних дат або на певні періоди, такі як Організаційний комітет з підготовки та відзначення 300-річчя заснування міста Лисичанськ Луганської області, Міжвідомча робоча група з питань підготовки до забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2010/11 року або Організаційний комітет з підготовки та проведення 18-го саміту глав держав Центральної Європи. Також ліквідовані допоміжні органи з дублюючими функціями, або потреба в діяльності яких відпала, зокрема, у зв"язку з проведенням реформи та зміною функцій центральних органів виконавчої влади.
Крім того, у зв’язку з ліквідацією 103 допоміжних органів, цією ж постановою Кабміну визнані такими, що втратили чинність повністю або частково майже дві сотні актів Кабінету міністрів України.
podrobnosti.ua
Новий iPhone буде зчитувати відбитки пальців, — ЗМІ
Наступне покоління телефонів від Apple, швидше за все, отримає можливість використовувати NFC, а також сканер для зчитування відбитків пальців. До подібних висновків ЗМІ прийшли на тій підставі, що Apple стала співпрацювати з тайванським чіпмейкером Chipbond. Корпорація з Купертіно зробила замовлення у нього на ряд компонентів для iPhone 5S, в число яких потрапили якраз драйвери для тачскріна і чіпи, які дають можливість сканувати відбитки пальців і передавати дані через NFC.
Таким чином, вважають експерти, система буде призначена для мобільних платежів, а сканер відбитків пальців — для збільшення їхньої безпеки.
Нагадаємо, раніше було презентовано проект мобільної фотожурналістики Clashot і однойменну програму для iPhone. Обіцяється, що платформа стане багатофункціональним механізмом, за допомогою якого люди зможуть отримувати гроші завдяки продажу знімків зі своїх смартфонів.
podrobnosti.ua
Побудований за бюджетні гроші під «Євро» вертодром у Каневі став приватним?
Народних депутатів від ВО «Батьківщина» не пустили до вертодрому в Каневі, мотивуючи тим, що це приватна територія. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook нар-деп Микола Княжицький.
«Аеропорт у Каневі. Хотіли зайти. Охоронці не пускають, стверджують, що він приватний», — написав він.
«Цей вертодром було побудовано за кошти бюджету. Зараз охорона там приватна, нікого не пускає, і каже,що територія теж приватна», — уточнив він, пообіцявши «розбиратися далі» в робочі дні. Водночас нардеп Олександр Бригинець на своїй сторінці зазначив, що до вертодрому не пустили не лише його з Княжицьким, а й нардепа Миколу Томенка та інших депутатів, журналістів і громадян.
Своє обурення ситуацією висловила також нардеп від УДАРу Ірина Геращенко.
«Читаю пости про пригоди моїх колег Томенка, Княжицького, Бригинця у Каневі. Хотіли хлопці зайти на вертолітний майданчик, побудований на бюджетні гроші, про які нам Колесников–Герман розповідали, як гості «Євро» будуть після матчів літати — подорожувати до Канева. А ось нардепів туди не пустили. Кажуть, то аеропорт приватний!!! Мило. Треба дізнатися, кому належить. Коли і за скільки приватизували. Чи сплатили гроші до бюджету. Бо он губернатор черкаський кричить-волає, що немає грошей на ремонт доріг. А на гелікоптерний майданчик є», — написала вона.
Як повідомлялося, урочисте відкриття вертолітного майданчика в Каневі відбулося 19 вересня 2011 року за участю віце-прем’єра Бориса Колеснікова та голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба.
Пасажирський термінал майданчика має пропускну спроможність — п’ятдесят пасажирів на годину, повідомляла тоді прес-служба міністерства.
«Об’єкт розташований неподалік Шевченківського національного заповідника, що дозволяє йому приймати офіційні делегації з інших держав, туристичні групи для ознайомлення з пам’ятками української національної і світової історико-культурної спадщини, історією Тарасової (Чернечої) гори тощо», — йшлося в повідомленні.
Майданчик за бюджетні кошти будувало ДП «Льодові арени». Його вартість склала 87 мільйонів 700 тисяч гривень.
Пізніше президент Віктор Якович запевняв, що вертолітний майданчик у Каневі зможуть використовувати всі бажаючі. «Там відбудований річковий вокзал, і вертолітна площадка збудована для всіх», — говорив він.
Влітку 2012 року у міністерстві інфраструктури у відповідь на запит Томенка повідомили, що гелікоптерний майданчик у Каневі поки не в змозі приймати пасажирів через відсутність сертифікату.
pravda.com.ua
 
ТЯГНИБОК: ЛЮДЕЙ ПОСТУПОВО ПЕРЕТВОРЮЮТЬ У РАБІВ І КРІПАКІВ
На думку «свободівця», народного депутата Олега Тягнибока, криза Верховної Ради України — це дзеркальне відображення того, що сьогодні влада поступово перетворює українців у рабів і кріпаків.
«Партія реґіонів і комуністи повинні усвідомлювати, що вони не просто знищують основні державні інституції — вони знищують державу. Але для нас це не новина, адже ми бачимо, хто керує українською державою, хто є міністрами і який у них внутрішній світ. Для них не існує такого поняття, як «державні мужі». Вони не є державними мужами, адже державний муж — це людина, яку наймає громада для того, щоби вона, використовуючи свої знання і вміння, керувала державою та передала свій пост наступникам», — розповів лідер «Свободи» Олег Тягнибок, спілкуючись з пресою. Про це повідомляє прес-служба ВО «Свобода».
Тягнибок переконаний, що Віктор Янукович відповідальний за все, що зараз відбувається в українському парламенті та усій країні. «Адже криза Верховної Ради України — це дзеркальне відображення того, що сьогодні відбувається в державі: бідність, втрата робочих місць, підвищення цін на товари першої необхідності, нездатність простого українця розрахуватися за житлово-комунальні послуги, зруйнована інфраструктура, знищені дороги — людей поступово перетворюють у рабів і кріпаків. Всі прекрасно розуміють, що пісеньки влади про те, що на ситуацію в Україні дуже впливає якась світова економічна криза, є неправдою», — вважає лідер «Свободи».
Нагадаємо, лідер «Свободи» Олег Тягнибок пояснив блокування роботи Верховної Ради та розповів, чого слід боятись Віктору Януковичу. 
24tv.ua
ЕКСПЕРТ: УКРАЇНСЬКІ АГРОХОЛДИНГИ ЩЕ НЕ ГОТОВІ СКУПИТИ ЗЕМЛІ
Великі аграрні холдинги України не могли б дозволити собі купівлю землі навіть у разі
зняття мораторію.
Як передає кореспондент УНІАН, про це експерт консалтингової компанії BDO Consulting Олександр Ничипорук сказав у ході конференції «Агробізнес України», організованої Інститутом Адама Сміта.
«Ніхто з великих аграрних холдингів сьогодні не готовий викласти навіть півтори тисячі доларів за гектар землі», — сказав А. Ничипорук. За його словами, для того, щоб придбати землі сільгосппризначення, компаніям довелося б витратити всі оборотні кошти, до чого вони не готові.
Як повідомляв УНІАН, 20 листопада 2012 Верхова Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення)». Законом передбачено продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2016 року.
unian.net
Міністр енергетики обіцяє обігріти українців в новому опалювальному сезоні дешевим газом
Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький розраховує досягти домовленості з російською стороною про зниження ціни на газ до початку опалювального сезону. Про це Ставицький заявив журналістам 13 березня.
«Наш обов’язок — домогтися зниження ціна на газ до нового опалювального сезону. Ми ж не можемо це перекладати на нашу економіку, машинобудування, інші галузі, які дуже залежать від цього», — сказав Ставицький.
Він висловив упевненість, що до початку опалювального сезону ціна на газ всередині країни для споживача буде знижена.
При цьому він додав, що для цього Україна веде переговори як з Росією, так і з іншими країнами з диверсифікації поставок.
Опалювальний сезон в Україні починається, як правило, з 15 жовтня.
Як повідомлялось, національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» перерахувала ВАТ «Газпром» більше $ 162 млн. за природній газ, імпортований у лютому.
За інформацією ЗМІ, у січні «Газпром« поставив «Нафтогазу« близько 2 млрд 43 млн кубометрів газу за ціною $ 426 за тисячу кубометрів.
Нагадаємо, на початку березня Міністерство енергетики та вугільної промисловості України повідомило про скорочення споживання газу до 7 млрд. 642,1 млн. куб. м за січень, що порівняно з аналогічним періодом 2012 року менше на 1,2 %.
Нафтогаз планує 2013 року закупити у російського «Газпрому» 18-20 млрд. кубометрів газу.
tyzhden.ua
Економічно обґрунтована грошова оцінка земель не може бути більше 15 тис. грн. за гектар, — «УКАБ»
Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) провела розрахунок економічно обґрунтованого розміру нормативної грошової оцінки (НГО) земель сільськогосподарського призначення. Згідно з ним, цей показник практично не може становити понад 15 тис. грн. за гектар. Про це UBR.UA повідомили в прес-службі УКАБ.
Як зазначили в УКАБ, відповідні розрахунки передані Міністерству аграрної політики та продовольства України, а також Державному аґентству земельних ресурсів України.
За словами президента УКАБ Алекса Ліссітса, використання різних методологій дозволяє розрахувати ціну ріллі в Україні на рівні від 9 до 16–17 тис. грн.. за 1 га в деяких областях (залежно від територіальних особливостей і родючості ріллі).
За даними експертів УКАБ, середній багаторічний дохід на гектар при виробництві зернових і олійних становить від 400–500 грн. в степу до 1500 грн. га в окремих областях центральної та північної України. Капіталізація цього доходу, навіть з урахуванням ставки рефінансування НБУ (хоча кредити за такою ставкою сільгосппідприємствам недоступні), не дозволяє говорити про економічно обґрунтовану нормативну грошову оцінку ріллі на рівні вище 14-15 тис. грн. / га в середньому по Україні.
У свою чергу, генеральний директор УКАБ Володимир Лапа зазначив, що при коректно розрахованій НГО та ставках орендної плати на рівні 4-5 відсотків селяни зможуть отримувати щорічно від здачі в оренду земель близько 600–700 грн. на гектар, а в областях зі сприятливими умовами для виробництва — істотно вище. «Якщо держава хоче встановити нормативно-грошову оцінку на рівні вище 15 тис. грн. за 1 га, вона повинна бути готова викуповувати землю за такою оцінкою після формування ринку земель, інакше різниця між нормативною грошовою оцінкою і реальною ціною на землю дискредитує земельну реформу», — констатує експерт.
При розрахунку рентного доходу та нормативної грошової оцінки ріллі в Україні брався до уваги також зарубіжний досвід. За словами Лапи, порівняно висока ціна на землю в країнах ЄС пов’язана з істотними розмірами державної підтримки галузі. Так, фермери в країнах ЄС, згідно з методологією Організації економічного співробітництва і розвитку, отримують за рахунок держпідтримки 17–20 % своїх доходів, в той час як українські сільгоспвиробники — лише 5-6 % від доходів. Зате в Російській Федерації, де економічні умови більше схожі на ситуацію в Україні, ринкова ціна ріллі становить від 500 до 1500 доларів за гектар, залежно від реґіону.
Довідка: проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земель» був оприлюднений на сайті Державного аґентства земельних ресурсів України 29 грудня 2012 року і передбачає встановлення капіталізованого рентного доходу на рівні від 14,4 до 27,9 тис. грн. за гектар, залежно від області.
Ubr.ua
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.