Вивішування червоних прапорів — топтання по пам’яті українців, які боролися за вільну Україну
- 13 травня 2013
- Відгуків: 0
- Переглядів: 404
День капітуляції Німеччини — 8 травня, а 9 травня нав’язане українцям як спадок від СССР. 9 травня 1945 року війна для українців не закінчилася, оскільки боротьба ОУН–УПА тривала. Тернопільська обласна організація ВО «Свобода» закликає краян 8 травня цього року приєднуватись до вшанування жертв Другої світової війни. Проте вшанування пам’яті під червоними прапорами з совєцькою символікою є неприпустимим. 8 травня у всьому світі поминають людей, постраждалих у ХХ ст. від окупаційної політики іноземних держав, це день засудження злочинів московсько-комуністичного та фашистського режимів. Цю заяву зробили напередодні 8 травня офіційні речники тернопільської обласної та міської організацій ВО «Свобода», а також народний депутат України «свободівець» Олексій Кайда.
«Для кожного українця 8 травня має стати поминальним днем. Десятки мільйонів загиблих по обидва боки лінії фронту — ось плата, яку Україна віддала окупантам усіх кольорів. Під червоними прапорами відбувалися комуністичні репресії проти українського народу, організовували голодомори, руйнували християнські церкви. Тепер українцям нав’язують публічне вивішування цього символу окупації та національного приниження. Вивішування червоних прапорів у день пам’яті та скорботи — топтання по пам’яті українців, які боролися за вільну Україну», — зазначив народний депутат свободівець Олексій Кайда.
Тернопільські націоналісти нагадують: червоні шмати є символами тоталітаризму й большевицької окупації, яка розпочалася 1917 року нападом військ большевицької Росії на Українську Народну Республіку, продовжилась окупацією, спланованим Голодомором-геноцидом українського народу, знищенням українського селянства та інтелігенції, Другою світовою війною, розв’язаною керівництвом СССР разом з нацистською Німеччиною 1939 року.
«Совєцько-большевицькі червоні прапори пов’язані із масовим насильством, державним терором і комуністичним геноцидом. Для України це символ її поневолення і тотального нищення Нації. В день скорботи піднімати такі прапори означає схвалювати злочини проти людства. Це схвалення масових убивств та підтримка дій убивць, це виправдання геноциду українського народу. Здійняти червоний прапор означає стерти з пам’яті десятки мільйонів людей, які були знищені комуністами», — підкреслив голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» Володимир Стаюра.
«На 22 році незалежності 9 травня цього року в революційному центрі України — Тернополі — суспільство не може допустити осквернення пам’яті мільйонів. Українці готові дати відсіч провокаторам, які прагнуть загострити громадянське протистояння, що може призвести до порушень законності в Тернополі та області. Поява большевицької та фашистської символіки під час ушанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні — це грубе іґнорування рішення органу місцевого самоврядування з боку правоохоронців, бездіяльність органів правопорядку, а також службове недбальство їхніх посадових осіб», — підсумував голова Тернопільської міської організації ВО «Свобода» Роман Навроцький.
Націоналісти переконані: українці здатні з честю, рішучо і твердо протидіяти антиконституційним спробам нав’язати нації червоні прапори сталінського реваншу. В України є лише один-єдиний прапор Перемоги — державний синьо-жовтий стяг.
Тернопільська обласна організація ВО «Свобода» звертається до священнослужителів усіх конфесій з проханням провести 8 травня молебні за українців і всіх, які загинули у боях за Незалежність України під час Другої світової війни або стали жертвами німецько-нацистського, московсько-большевицького та інших окупаційних режимів.
Прес-служба Тернопільської обласної організації
ВО «Свобода»