Вихователям ДНЗ урізали робочий час: опозиційні депутати кивають на управління освіти
- 13 червня 2013
- Відгуків: 0
- Переглядів: 1112
Ось і цього разу: не встигли ще депутати отямитися від шокуючого поспішного рішення про будівництво «БГЦ», як довелося знову прозрівати від прийнятого рішення 26 березня 2013 року № 3007-36-VI «Про встановлення режиму роботи дошкільних навчальних закладів», яке набуло чинності 1 червня.
Виявляється, під невинним, на перший погляд, заголовком був закладений не дуже веселий для вихователів дитсадків зміст. Адже, згідно з цим документом, з 1 червня 2013 року замість 12-годинного робочого дня встановлюється «… для дошкільних навчальних закладів комунальної власності територіальної громади міста Борисполя такий режим роботи: щоденний 10,5-годинний робочий день з 7:30 до 18:00 при п’ятиденному робочому тижні; чергові групи в ранкові години з 7:00 до 7:30 та вечірні години з 18:00 до 19:00». Окрім того, управлінню освіти і науки міської ради доручено: «Внести відповідні зміни до статутів дошкільних начальних закладів. Забезпечити проведення організаційних заходів щодо переведення дошкільних навчальних закладів на 10,5-годинний режим роботи відповідно до чинного законодавства». Наскільки ж меншими ставатимуть при цьому заробітні плати вихователів, у рішенні не зазначається.Першим на сполох вдарив депутат міськради, «ударівець» Ярослав Годунок, який у супроводі автора цієї статті завітав спочатку до ДНЗ «Берегиня» на звіт завідувача цього закладу, закликавши вихователів подавати до міської ради письмові звернення з вимогою скасувати вказане рішення, а потім завітав на звіт директора ЗОШ № 8 з тією ж пропозицією.
Звіт директора 8-ї школи відбувався у присутності начальника управління освіти й науки Т. А. Чернойван, тож були почуті пояснення з перших вуст:
«…Коли на цьому тижні ми проаналізували, скільки дітей у тій же «Берегині» залишаються на 18 годину, то у понеділок виявили ще не забраними батьками 3-х дітей, у вівторок — 2-х, у середу — 3-х і сьогодні — 3-х. Скажіть, будь ласка, чи потрібно, щоб у цей час усі вихователі просто сиділи на робочих місцях? Адже це переважно жінки, яким потрібно вдома і випрати, й наварити, і на город потрапити. По-друге, завідувачі дошкільних навчальних закладів підписують табель про заробітну плату і, фактично, беруть на себе відповідальність за неправдиву інформацію і підробку документів. Адже вони проставляють у табель вихователю, що вона в цей час працює, а вона не працює… І перевірки показали, що багато вихователів ішли додому о 18-ій годині — хто попереджав завідувача, а хто й не попереджав.
Після набуття чинності цього рішення жодний вихователь дитсадка не був скорочений. Відбулися лише істотні зміни у роботі працівників ДНЗ. А в зарплаті вихователі втратили сто гривень…»
«Наказом Міністерства освіти від 4 листопада 2010 року «Про затвердження типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів», — вела далі Тетяна Анатоліївна, — передбачено режим роботи садочків: 4, 9, 10,5, 12 і 24 години. Ми перейшли навіть не на 9 годин і не на 4, а на 10,5 годин — режим, який зручний для всіх з огляду на зайнятість батьків. Вчителі відношення до цього питання взагалі не мають. У Борисполі зарплата виплачується освітянам вчасно й у повному обсязі. А при виході у відпустки вони отримують і відпускні, й оздоровчі. До того ж виплачується щорічна винагорода за сумлінну працю. І це на тлі інших районів Київщини, де не бачать ні оздоровчих, ні винагород за сумлінну працю і є заборгованість із заробітної плати.»
Одначе опозиційного депутата така інформація не дуже втішила. Його насторожило те, що до прийняття такого рішення депутатську більшість спонукав не згаданий наказ Міністерства освіти майже трирічної давності, а листи управління освіти і науки міської ради від 12.03.2013 № 03-12-351 «Про погодження режиму роботи дошкільних навчальних закладів» та Бориспільського міжрайонного управління Держсанепідслужби у Київській області від 13.03.2013 № 241 «Щодо режиму роботи дошкільних навчальних закладів» — що написані вони майже одночасно ніби за чиєюсь вказівкою і що у рішенні не передбачалося ніякої грошової компенсації за урізані години робочого часу вихователів. До того ж не зрозуміло, чому потреба у написанні таких листів в управління освіти та місцевої Держсанепідслужби виникла саме цього річ, у березні? Це викликає навіть подив, оскільки, на думку депутата Ярослава Годунка, управління освіти мало би захищати своїх працівників, а не щось урізати чи зменшувати…
Схоже, що ці питання і на сьогодні ще залишаються відкритими.
Вадим ШАПОШНІКОВ