(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

З музикю по життю

  • 04 липня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 635
  • Автор: admin
  • 0
28 червня відбувся авторський вечір композитора і музиканта Івана Ігнатенка, присвячений 60-річчю від дня народження і 40-річчю його творчої діяльності.
Святково прибрана зала Будинку культури села Головурів Бориспільського району була переповнена. Привітати ювіляра завітали рідні, друзі, колеги, односельці, працівники районного відділу культури, представники Бориспільської райдержадміністрації, сільський голова Микола Чуй. І це невипадково. Адже Іван Васильович — лауреат премій ім. Павла Чубинського й Анатолія Левчука, самобутній композитор, пісні якого на слова Дмитра Луценка, дружини Ніни Борисівни, місцевих вчителів знані далеко за межами Бориспільщини. Він майстерно грає на 16 музичних інструментах! Найстаршому дітищу — головурівському аматорському хоровому колетиву «Джерела» — незабаром виповниться 35 років. Окрім того, талановитий митець керує народним художнім колективом «Дніпрові дзвони» (с. Кийлів), який став переможцем телевізійного конкурсу української пісні «Фолькмюзік».
Жодне свято у Головурові чи Кийлові не обходиться за участі Івана Ігнатенка. Він вже багато років є незмінним педагогом-музикантом у сільських дитячих садках і школах, художнім керівником місцевих клубів. Довгий час працював директором одного з найбільших у районі Будинку культури у Головурові.
Невипадково Іван Васильович обрав собі творчу життєву дорогу, бо народився у мальовничому селі Гайшин Переяслав-Хмельницького району у родині, де гарно співали. Мати грала на балалайці, а її брат, який помер під час Голодомору 33 року, виготовляв музичні інструменти, тож малого хлопця завжди приваблювала музика. Батьки, помітивши захоплення сина, ще в 4 класі купили йому гармошку, а в сьомому — баян.
Ще й інший талант має Іван Васильович — відмінний кравець, який свого часу шив усе: від чоловічого верхнього одягу до валянок, та перевагу все ж віддав саме музичній творчості. Тому, здобувши освіту на Переяслав-Хмельницькій швейній фабриці, він закінчив курси при музичній школі за спеціальністю «баяніст-хормейстер». І хоча батько мріяв, що син навчатиметься у Львові на закрійника, Іван повернувся до рідного села і розпочав свою трудову діяльність художнім керівником Будинку культури та вчителем музики. Створив у рідному Гайшині ВІА «Мрія», духовий оркестр, вокальні колективи. Згодом закінчив музично-педагогічний факультет Київського педагогічного інституту ім. Горького. Він зумів поєднати захоплення музикою з нелегкими трудовими буднями, і пісня супроводжує його все життя.
А вже з 1978 року Іван Ігнатенко, отримавши призначення вчителя музики, живе і працює у Головурові. Тут організовує мистецькі гуртки, навчає дітей грі на музичних інструментах. Його вихованці виборюють призові місця в оглядах районної художньої самодіяльності.
У співавторстві з місцевими поетами Володимиром Литвином, Світланою Бажан, Надією Король, Світланою Кулик, Андрієм Хворостовським, Інною Гольосою вже вийшов збірник пісень Івана Ігнатенка. До друку готується нова збірка музичних творів композитора на слова, окрім названих авторів, ще й Миколи Карпенка з Воронькова і Марії Фоміної із Сошникова. У репертуарі аматорських колективів — українські народні й авторські пісні. Та значну частину складають саме пісні на слова дружини.
На творчому вечорі звучали пісні не тільки у виконанні мистецьких колективів і солістів, привітала його піснями й донька Алла. А вірш, присвячений батьку, примусив зронити сльозу багатьох слухачів. Звучали щирі вітання і побажання, гостей пригощали запашним короваєм. Та найголовніша нагорода митцю — визнання і шана, гучні аплодисменти глядачів і слова вдячності вихованців.
Прекрасний теплий авторський вечір Івана Ігнатенка майстерно провели педагоги Надія Гриценко та Володимир Литвин.

Лариса ГРОМАДСЬКА

На фото:
Іван Васильович та Ніна Борисівна Ігнатенки.
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.