Новини з усієї України
- 18 липня 2013
- Відгуків: 0
- Переглядів: 418
Едуард Леонов вимагає припинити діяльність неонацистського угрупування в Криму
Народний депутат України, уповноважений представник парламентської фракції Всеукраїнського об"єднання «Свобода» в Криму та Севастополі Едуард Леонов скерував звернення Генеральному прокурору України, міністру внутрішніх справ та голові Служби безпеки України щодо діяльности на території України неонацистського угрупування, яке зазіхає на територіяльну цілісність України.Як повідомив народний депутат, група радикально налаштованих російських нацистів відкрито діє на території Криму. Вони регулярно проводять бойові навчання та викладають в інтернет-мережі світлини з бойових тренувань. Молодики називають себе «Керченське відділення РНЄ», а їхня група у соціяльній мережі «Вкантактє» налічує вже 2000 симпатиків.
«Як відомо, російська організація РНЄ (Руское национальноє єдінство) існує вже майже 20 років. Це неонацистське формування відкрито пропагує перевагу російської нації над іншими націями та расами. Як стверджують ЗМІ, в Криму діє щонайменше два відділення неонацистів – у Керчі та Севастополі. У спільноті пропагується перевага російської раси та нетерпимість до інших рас. Поруч зі знаками РНЄ написано «Російський Крим». Одна з основних ідей спільноти – приєднання Криму до Росії, що безпосередньо загрожує безпеці України», – йдеться в депутатському зверненні Едуарда Леонова.
Спільнота називає Україну Малоросією – vk.com/malorossiya . Про це є повідомлення у декількох інтернет-виданнях: www.radiosvoboda.org/content/blog/25044517, https://kerch.fm/2013/07/11/rossiyskie-neonacisty-provodyat-v-kerchi-boevye-trenirovki.html, crime.in.ua/news/20130712/Russkie-nacysty
У зверненні депутат наголошує: «У соцмережі активно поширюється інформація, що Керченські відділення ВОПД РНЄ відпрацьовували ази боїв у горах. Також угрупування провело дослідження Аджимушкайських каменоломень. У квітні формування провело комплексні тренування з боїв у міських умовах. На світлинах люди кидають у занедбаний будинок коктейлі Молотова та змагаються в боротьбі. Крім того, в соцмережі є фото-звіт про тренування з метання ножів і ножового бою. На світлинах всі обличчя приховані. Люди в камуфляжі позують перед камерами зі зброєю, зовні схожою на бойову, навіть із гранатометом. Також у соцмережі викладено фото-звіти з бойових тренувань цього відділення».
«У фоторепортажах вони називають себе бійцями. На одній зі знимок чітко видно, як керченські «бійці», не ховаючись, позують перед фотокамерами з витягнутими в нацистському вітанні правими руками і з прапорами РНЄ. З прапором, на якому зображено знак РНЄ, люди позують на вершині гори Мітридат у Керчі. Чому правоохоронні органи, прокуратура, СБУ за ці роки не вжили заходів для знешкодження небезпечних угрупувань РНЄ на території України? Чи вони їх притримують для того, щоби згодом використати у недолугих провокаціях проти націоналістів?» – підкреслив Едуард Леонов.
Свободівець вимагає провести негайну ретельну перевірку викладених у зверненні фактів і взяти цю справу на особистий контроль Генпрокурора, Міністра внутрішніх справ та очільника СБУ. Націоналіст також вимагає вжити заходів для знешкодження угрупувань РНЄ на території України, що є небезпечними для держаної та територіяльної цілісности України та несуть загрозу життю громадян.
Прес-служба ВО «Свобода»
Уряд готує приватизацію майже 40 міськ- і облгазів
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про приватизацію контрольних і блокуючих пакетів акцій 39 обласних і міськгазів.
Про це журналістам повідомив голова Фонду держмайна Олександр Рябченко.
«Прийняті рішення щодо 39 пакетів газових компаній. Всі облгази і міськгази. З 39 компаній 37 — блокуючі пакети акцій 2 — контрольні пакети. Прийнято рішення, що вони йдуть на приватизацію», — сказав Рябченко.
Він також зазначив, що наступним кроком буде прийняття Кабінетом Міністрів України умов приватизації пакетів акцій цих підприємств. Рябченко також спрогнозував, що при виконанні всіх необхідних процедур приватизація обл- і міськгазів може відбутися вже восени.
«На осінь піде приватизація цих 39 газових компаній», — сказав Рябченко, пише zn.ua.
Нагадаємо, найбільшим приватним власником пакетів акцій низки українських облгазів є ПРАТ «Газтек» (Київ), який пов’язують із Дмитром Фірташем.
«Газтек», зокрема, придбав останнім часом на приватизаційних конкурсах блокуючі держпакети акцій «Миколаїв-», «Івано-Франківськ-», «Севастополь-», «Дніпропетровськ», «Запоріж-», «Луганськ-», «Вінницягазe», а також збільшив свою частку в компанії «Чернівцігаз»до 34,39% і став власником контрольного пакету акцій «Хмельницькгазу».
zik.ua
За списування абітурієнтів планують позбавляти права на вступ
Учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які порушують правила написання тестів хочуть позбавити права складати тестування впродовж кількох років.
Про це заявила директор УЦОЯО Ірина Зайцева, повідомляє «Радіо Свобода».
Відповідний законопроект УЦОЯО планує розробити за два тижні.
У 2013 році 533 абітурієнти припинили тестування через списування. Але це не завадило їм скласти інший тест цього року та у перспективі вступити до вищого навчального закладу.
Зайцева переконана, що для порушників справедливим покаранням стане заборона складати тести на кілька років. Крім того, вона наголосила, що половина відкритих завдань у тестуванні 2013 року лишилася невирішеною і це свідчить про погану підготовку випускників. Вона впевнена, що впровадження відкритих завдань у тестуванні з кожного предмету дозволить краще оцінити здібності абітурієнта.
«Коли людина береться за розв’язання завдання відкритого типу — це вже показник того, що людина має певні здібності. І це можна перевірити у кожному тесті», — наголошує Зайцева.
У 2013 році 533 абітурієнти припинили тестування через списування. Але це не завадило їм скласти інший тест цього року та у перспективі вступити до вищого навчального закладу.
Ігор Лікарчук, директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти заявив, що такою ініціативою УЦОЯО дискредитує ідею рівного доступу до освіти та знищує ЗНО.
«Найкращий спосіб, коли нічого іншого придумати не можеш, – це застосовувати каральні методи. Замість того, щоб розвивати технологію проведення ЗНО, замість того, щоб суттєво змінити концептуальні підходи до укладання тестів, починають придумувати каральні заходи. Ідея карати, позбавляючи права доступу до вищої освіти, є антиконституційною», — переконаний Ігор Лікарчук.
У 2013 році вступ до вищих навчальних закладів України проходить за результатами зовнішнього незалежного оцінювання та середнього балу атестату.
ЗНО у цьому році проводилось з 11 предметів з 3 по 27 червня. Для проходження тестування можна було обирати не більше 4-х предметів.
life.pravda.com.ua