(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Оподаткування рухомого майна

  • 02 серпня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 461
  • Автор: admin
  • 0
До Бориспільської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Київській області громадяни звертаються з питаннями оподаткування  рухомого майна:

Як оподатковується дохід, отриманий громадянином від продажу власного рухомого майна?

Відповідно до  Податкового кодексу України дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 %.   
Як виняток, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.     
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Яким чином визначити черговість продажу об’єктів рухомого майна з 01.01.2011?    

Кількість продажів об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла та моторолера до створення єдиного інформаційного ресурсу транспортних засобів визначається фізичною особою - платником податку виключно на підставі самостійного визначення заяви, в якій вона самостійно зазначає черговості такого продажу, що також зазначається у відповідному пункті договору купівлі-продажу.

Яким чином оподатковується дохід, отриманий від продажу рухомого майна за посередництвом суб’єкта господарювання – комісіонера?

Якщо фізична особа здійснює продаж рухомого майна за посередництвом суб’єкта господарювання - комісіонера, який виплачує, отриманий від такого продажу дохід фізичній особі, то такий комісіонер вважається податковим агентом стосовно оподаткування зазначеного доходу.

Який порядок оцінки транспортних засобів при продажу (обміну) об’єктів рухомого майна та чи має право з 01.01.2013 фізична особа застосовувати середньоринкову вартість транспортного засобу?

Оцінка транспортних засобів здійснюється у порядку передбаченому наказом Міністерства юстиції України, Фонду державного майна України «Про затвердження Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів».
При цьому, з 01.01.2013 дохід від продажу (обміну) транспортного засобу за вибором платника податку визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості.

Бориспільська ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.