(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Новини України

  • 09 серпня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 475
  • Автор: admin
  • 0

Святослав Ханенко: «Система забезпечення ліками від туберкульозу розбалансована»

Причиною неможливости вчасного отримання безкоштовних ліків хворими на туберкульоз і, як наслідок, переходу хвороби в більш тяжкі форми, є розбалансованість системи медикаментозного забезпечення в країні. Про це 6 серпня 2013 року в етері програми «Ми разом» на «Радіо Свобода» заявив народний депутат від Всеукраїнського об"єднання «Свобода», голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення реформування системи охорони здоров"я, медичної освіти та науки Святослав Ханенко.
«Система державного управління в цілому і галузевого зокрема — розбалансована й дезорганізована. Вона ускладнена протистоянням інтересів різних комерційних груп. Те, що відбувається в царині державних закупівель (зокрема й по програмі боротьби із туберкульозом), не є нормальним для цивілізованих країн. Суспільство має консолідуватися й змусити владу працювати в інтересах громадян», — наголосив депутат.
За словами свободівця, протитуберкульозні служби потерпають від дефіциту кадрів, державна цільова програма боротьби з хворобою фінансується не в повному обсязі, має місце нераціональний розподіл безкоштовних медикаментів. «Факту тіньового обігу препаратів, і того, що люди вимушені купувати їх за власні кошти, заперечувати не можна, але й говорити про системність явища я теж би не став. Зараз потрібно відверто говорити про всі проблеми, домовлятися та системно, планомірно й цілеспрямовано діяти. Тоді буде результат», — додав він.
Святослав Ханенко вважає системною управлінською помилкою покладання лише на Міністерство охорони здоров"я вирішення проблеми боротьби із туберкульозом. «У цьому питанні медична складова становить максимум 20%. Решта – це компетенція инших міністерств — соціяльної політики, внутрішніх справ, культури, освіти, економіки, фінансів, пенітенціарної системи тощо. Суттєву роль відведено також органам місцевої влади, але в умовах нинішнього бюджетування їм важко впоратися зі своїми функціями. Слава Богу, в Україні результативно діє «Коаліція боротьби з туберкульозом», я з нею співпрацюю і сподіваюся, що найближчим часом нам вдасться вдосконалити діючу до 2016 року цільову програму. Водночас уряд і суспільство мають консолідувати свої зусилля. При цьому найважливіше говорити правду про реальний стан речей і робити акцент на боротьбі з причинами розповсюдження хвороби», — повідомив народний депутат.
Він також зазначив, що в боротьбі з інфекційними хворобами надзвичайно важливу роль відіграє імунізація населення. «Суспільство має зрозуміти, що вакцинація — це світова практика, формувати імунітет необхідно. Але в цьому питанні має бути усвідомлена відповідальність посадовців, медичних працівників і батьків. Наразі є небезпідставні застереження щодо якости вакцин, зокрема проти гепатиту. Ми в Комітеті з охорони здоров"я намагаємося впорядкувати це питання. Спілкуємося зі службою з лікарських засобів. У МОЗ скеровано відповідні рекомендації, але, на жаль, поки немає адекватної реакції. Ми намагаємося налагодити партнерство, на жаль, поки що це не вдається», — констатував Святослав Ханенко.

Прес-служба ВО «Свобода»

Святослав Ханенко: «Свобода» виступає за цивілізовану, прозору організацію системи забезпечення ліками населення»
5 серпня 2013 року народний депутат від Всеукраїнського об"єднання «Свобода» Святослав Ханенко провів робочу зустріч із представниками асоціяцій компаній-виробників лікарських засобів.
Під час заходу йшлося про те, що брак системности та узгоджености у законодавчих актах, не прогнозована та раптова зміна правил діяльности в фармацевтичному сегменті охорони здоров"я шкодить як постачальникам ліків, так і їх споживачам. В європейських країнах зміні регуляторних актів передує тривале обговорення, новації вводяться поступово. В Україні ж вектори змінюються стрімко та не завжди логічно. Також учасники акцентували увагу на необхідности розробки нової редакції закону про лікарські засоби, проєктів законів про ліцензування лікарських засобів, про вироби медичного призначення.
Святослав Ханенко закликав співрозмовників активно долучатися до роботи над законопроєктами задля поліпшення нормативної бази та досягнення балансу інтересів всіх учасників процесу. «Партнерство має бути довгостроковим. Наше спільне завдання – зробити все для забезпечення населення України доступними і якісними ліками. Наша політична сила виступає за цивілізовану, прозору організацію системи забезпечення ліками в інтересах пацієнтів та медичних працівників. Ми також маємо мінімізувати корупційну складову у взаєминах державних посадовців і постачальників під час закупівлі ліків та виробів медичного призначення за бюджетні кошти. Знищити цей спрут можна лише передавши функції здійснення державних закупівель від МОЗ спеціяльно створеному національному агентству європейського зразка», – зазначив свободівець.
«В галузі охорони здоров"я опозиційна діяльність ВО «Свобода» є конструктивною. Я подавав сигнали до співпраці і Міністерству охорони здоров"я, і Державній службі з лікарських засобів. На жаль, робота ініційованої мною робочої групи в МОЗ, поки що не виправдовує моїх сподівань, оскільки демонструються хибні підходи до зміни законодавства. Системного мислення я поки що не побачив», – додав Святослав Ханенко.
Націоналіст також наголосив, що лише консолідована, активно демонстрована громадська позиція об"єднань лікарів, медичних сестер, фармацевтів, пацієнтів може урівноважити намагання представників кланів замкнути на собі розподіл ресурсів у країні.
Прес-служба Всеукраїнського об"єднання «Свобода»

Публічні бібліотеки — мости до «е-урядування»

Ініціатива «Публічні бібліотека — мости до електронного урядування» є частиною Національного плану дій у рамках «Партнерства «Відкритий уряд», затвердженого розпорядженням Кабінету міністрів України від 5 квітня 2012р. № 220-р. Бібліотеки Київської області вже почали активно працювати в цьому напрямі, беручи участь у проекті Української бібліотечної асоціації «Доступ громадян до офіційної інформації в бібліотеках».
Роль та потенціал бібліотек у впровадженні Національного плану дій ініціативи очевидний. Бориспільська міська центральна бібліотека стала переможницею за програмою «Бібліоміст» та отримала комп’ютерну техніку, бібліотечні працівники пройшли спеціальне навчання і готові допомагати менш досвідченим інтернет-користувачам працювати з онлайн-інструментами та новими електронними ресурсами.
Тепер мешканці міста зможуть навчатися користуватися е-послугами національного та регіонального рівнів, використовуючи ресурси сучасно обладненої бібліотеки.  Тут можна ефективно спілкуватися з урядовими структурами, брати участь у прийнятті рішень місцевої влади, отримувати необхідні адміністративні послуги у новому форматі.
У Бориспільській МЦБС громадяни можуть: 
- спілкуватися з міським головою в онлайн-приймальні;
- отримати адміністративні послуги;
- пройти дистанційне навчання;
- здійснити електронні платежі.
Станьте активними учасниками громадянського суспільства, 
- навчиться користуватися адміністративними по слугами.
 
Чекаємо  на вас за адресою: м. Бориспіль, вул Червоноарміська, 6,  Міська центральна бібліотека
 
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.