(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Про фальсифікацію мінеральної води

  • 29 серпня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 1078
  • Автор: admin
  • 0
Про якість води з-під крану написано вже не одну статтю у місцевій пресі. Не дивно, що багато хто з бориспільців купує бутильовану мінеральну воду у місцевих супермаркетах. Питання в тому, чи справді вона мінеральна, чи хоча б просто питна?
На сьогодні для фальсифікації мінеральної води не треба трубопровід чи насоси. Тим, хто підробляє мінеральну воду, потрібний лише водопровідний кран і велика ємність, яку знайти не так вже й складно. Тож розгляньмо способи фальсифікації «мінералки».

Спосіб перший — хлорування. Полягає в тому, що спочатку воду хлорують, а потім дехлорують. У результаті отримують речовину без мікробів і мінералів, але разом з тим без будь-яких корисних властивостей.

Спосіб другий — фільтрація. Воду пропускають через звичайний побутовий фільтр. У результаті такої «обробки» усі мікроби, в тому числі й кишкова паличка, потрапляють до пляшки з водою.

Спосіб третій — заморожування. Воду заморожують, а потім розморожують. Вона стає подібною до дистильованої, тобто без будь-яких мінералів.

Далі йде процес «мінералізації», підготовленої одним з вище згаданих способів, води. Як правило, до води додають харчову сіль, а інколи соду. Й останньою стадією фальсифікації є додавання вуглекислого газу.
Для води вуглекислий газ корисний, бо вбиває мікроби і подовжує термін зберігання, оскільки є консервантом. До речі, не варто забувати, що газована вода не рекомендована до вживання людям, що мають шлунково-кишкові захворювання, бо вона підвищує у шлунку кислотність. Крім того, сучасні дослідження довели, що газована вода може провокувати появу целюліту.
В ідеалі будь-яку воду (мінеральну чи просто питну) після того, як її підняли на поверхню, потрібно очистити. Тут кожен виробник використовує свої методи, які, як правило, не вказуються на етикетці, навіть якщо ви купили заводську воду. До таких методів очищення води належать озонування води, зворотній осмос, водяний фільтр.
То як же відрізнити справжню мінеральну чи просто питну воду від підробки?
Тут вам допоможе тара, у яку розливають воду, тобто пляшка. Фальсифікатори не будуть витрачати гроші на підробку відомих торгових марок, бо це економічно не вигідно. Як правило, підроблюють маловідому марку води, а інколи й просто друкують свої етикетки з ніде не зареєстрованою назвою. Кожен виробник відомої торгівельної марки намагається максимально захистити свій товар, тому варто звернути увагу на етикетку ззаду: на заводській етикетці на місці стику є коротка смужка чорного кольору — це мітка для автоматичного склеювання, що більше нагадує прямокутник. Підробки переважно клеяться в ручну, тому такої смужки там не буде. Крім того, щоб не опинитися в числі обдурених споживачів, не варто довіряти красивим написам.
Існує тільки два написи, які вам варто відшукувати на етикетці, — питна вода і мінеральна вода. Питна вода — це вода очищена і штучно мінералізована. Вона може бути добута з артезіанської свердловини, джерела чи озера.
Напис на етикетці «Мінеральна вода» свідчить про те, що до води нічого не додавалося, вона не оброблялася, а потрапила до пляшки прямо з джерела, наземного чи підземного — не має особливого значення, важливо лише те, що якість води підтверджено і вона ідеально чиста. Також у виборі води вам допоможуть ГОСТи і ТУ, тому варто пошукати їх на етикетці. ГОСТ-13273-88 повідомляє про те, що це природна мінеральна вода, яка може добуватися лише в певних обумовлених районах. Її якість затверджено ще у 1988 році, про що свідчать останні цифри.
Якщо на етикетці вказано ТУ 91 85, то цю воду беруть з різних джерел, в тому числі тих, що були відкриті нещодавно. Якщо на етикетці інші позначки, то перед вами, швидше за все, проста питна вода.
Наступне, на що варто звернути увагу, це насичення води солям. Від кількості солей залежить, наскільки часто таку воду можна пити. За насиченням мінералів воду поділяють на три види: столова (не більше 1 г солей на літр), лікувально-столова (від 1 до 10 г солей на літр), лікувальна (від 10 г солей на літр і більше). Кожного дня і в необмеженій кількості можна пити воду з вмістом солей не більше 2 г на 1 літр. Якщо вміст солей вищий, то таку воду можна пити нечасто — для профілактики різних хвороб. Відповідно воду з високою концентрацією солей потрібно вживати тільки за рекомендацією лікаря. Не варто також забувати, що на лікувальні властивості води впливає не лише концентрація солей, а й те, якого виду солі в ній містяться (сульфати, натрій чи магній). Тому щоб не мати неприємних сюрпризів зі здоров’ям, читайте протипоказання до вживання на етикетці. Бездумне і безмірне вживання мінеральної води може призвести до отруєння навіть якісним продуктом.
Тож для того щоб вибрати якісну мінеральну воду, ви повинні звернути увагу на кілька речей:
- зовнішній вигляд: форма пляшки і дизайн етикетки повинні бути охайні;
- інформація на етикетці: «Мінеральна вода» чи «Вода питна» і її належність до певної групи (наприклад, натрієво-сульфатна);
- наявність ГОСТ-13273-88 чи ТУ 91 85 (для іноземних виробників наявність адреси імпортера);
- поряд з інформацією про мінералізацію повинні бути дані про призначення води: столова, лікувально-столова, лікувальна. Крім того, повинні бути вказані призначення (лікування захворювань нирок, гастриту і т.д.) і протипоказання;
- термін придатності, дата розливання і рекомендації зі зберігання повинні бути вказані обов’язково;
- важливим також є місце, де ви купуєте воду. Фальсифікат продають переважно в маленьких магазинах чи вуличних кіосках, тому там краще взагалі воду не купувати. Лікувальну воду краще купувати в аптеках чи супермаркетах.
- зверніть увагу на ціну. Дуже низька ціна мінералки може бути ознакою фальсифікату.

Володимир ПЕТРЕНКО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.