Новини з України
- 31 жовтня 2013
- Відгуків: 0
- Переглядів: 471
«Укрзалізницю» через 2 роки перетворять в АТ «Українські залізниці»
До кінця 2015 р. на базі «Укрзалізниці» буде створено Публічне акціонерне товариство «Українські залізниці».Про це заявив координатор реформування транспортної галузі координаційної ради з економічних реформ при президенті України Олександр Кава, виступаючи на Українському форумі транспортної інфраструктури в Києві.
«Акціонерне товариство буде повністю господарюючим суб’єктом, а ті функції державного регулювання, які зараз є в «Укразалізниці», повинні перейти до Міністерства інфраструктури та центральних органів виконавчої влади, які нині координуються через це міністерство», — зазначив у своєму виступі координатор реформ у транспортній галузі.
Другий напрямок реформування транспортної галузі, за словами Кави, пов’язаний зі створенням незалежного регулятора на транспорті, покликаного регулювати тарифи і забезпечити доступ до ринків. Наступний етап реформування залізниць, за його словами, — перехід до економічно обґрунтованих тарифів на вантажні та пасажирські перевезення. «Надалі потрібен відхід від перехресного субсидування. Це та проблема, яка тепер є на залізниці. Ця проблема з великою історією, від якої ми, на жаль, ніяк не можемо відійти», — зазначив Кава, уточнивши, що через збиткові тарифи ступінь зносу рухомого складу становить 90 %.
capital.ua
В Україні зафіксували ще одне «покращення»
Україна вдруге поспіль піднялась у світовому рейтингу добробуту, складеному міжнародною аналітичною організацією Legatum Institute.
Наша країна посіла 64-те місце, тоді як минулого року була в цьому рейтингу на 71-й позиції, а в 2011-у — на 74-ій. Всього, за інформацією Радіо «Свобода», в рейтингу оцінювали 142 країни.
Крім базових економічних показників, вчені аналізують стан освіти й охорони здоров’я, рівень безпеки, особистої свободи, якість державних послуг і те, чи в країні легко займатися підприємництвом та інноваціями.
Найвищу оцінку Україна отримала за освіту (31-е місце), найнижчі — за рівнем особистої безпеки (107-е) і якістю державного управління (121-е).
Як мовиться в дослідженні, 76% українців вважають, що корупція у бізнесі і владі є широко розповсюдженою. 90% заявляють, що можуть розраховувати на інших у разі потреби.
Перше місце в рейтингу вже п’ятий рік поспіль посідає Норвегія, за нею йдуть Швейцарія, Канада, Швеція. Замикає першу п’ятірку Нова Зеландія. США посідають 11-е місце.
Голова Legatum Institute Джеффрі Гедмін заявив, що за останні п’ять років «у світі спостерігається безперервне зростання добробуту». Legatum пояснює це поліпшенням у підприємництві, охороні здоров’я й освіті.
Деякі країни колишнього Радянського Союзу посіли відносно високі позиції в індексі, крім України. Це Казахстан (47-й), Білорусь (58-а), Росія (61-а), Узбекистан (63-й).
Замикають рейтинг африканські країни — Демократична Республіка Конго, Центральноафриканська Республіка і Чад.
ua-ekonomist.com