(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Призов працівника. Дії роботодавця

  • 07 квітня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 276
  • Автор: admin
  • 0
У зв’язку із складною ситуацією, що склалася в країні, всі стурбовані невідомим її майбутнім. Захист незалежності та територіальної цілісності України відповідно до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» є конституційним обов’язком громадян України. Порядок проходження громадянами України військової служби, їхні права та обов’язки визначаються цим Законом та відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до статті 21 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», громадяни України для виконання обов’язків, пов’язаних із взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, які направляються районними (міськими) військовими комісаріатами на медичний огляд, лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов’язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров’я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати.
Особливо потрібно звернути увагу роботодавцю на правове та документальне регулювання такого питання. Призов на навчальні збори працівників, за винятком випадків, коли громадянин України виступає добровольцем, здійснюється відправленням повістки встановленого зразка із зазначенням дати прибуття до військкомату.
У випадку, якщо працівник для призову на навчальні збори є військовозобов’язаним та затверджений і внесений до списку військовозобов’язаних, призваних для проходження навчальних зборів, необхідне дотримання певної процедури. Спершу видається наказ про звільнення співробітника від роботи на час проходження навчальних військових зборів на підставі повістки військового комісаріату. Відповідно до ст. 119 КЗпП і ч. 11 ст. 29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» за призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення і повернення, зберігається робоче місце і середня заробітна плата на підприємстві, установі, організації, з якими військовозобов’язаний перебуває у трудових відносинах, незалежно від форми власності роботодавця. Такі умови та гарантії необхідно обов’язково зазначити у наказі. Під час таких зборів середня зарплата зберігається та виплачується роботодавцем. У цьому разі військовозобов’язаному, викликаному на збори, роботодавець повинен сплатити повністю всю заробітну плату за відпрацьований час до дати його звільнення та середню зарплату за перші півмісяця зборів.
Необхідно також відрізняти ситуацію, коли військовозобов’язаного призвано на навчальні зборі, і ситуацію, коли військовозобов’язаного закликають на військову службу у разі прийнятого Президентом України рішення про мобілізацію. У випадку мобілізації трудові відносини розриваються на підставі п. 3 ч. 1 ст. 36 КЗпП. Відповідно до ст. 21 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та ст. 44 КЗпП, громадянам, які звільняються у зв’язку з призовом на військову службу, виплачується вихідна допомога в розмірі двох мінімальних заробітних плат. Також із працівником проводять остаточний розрахунок, виплативши всі належні йому суми заробітку, включаючи компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки.

Ольга ДИННИК,
адвокат, фахівець з цивільного, сімейного, трудового права.
Тел. 066-167-68-75

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.