(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

А ти здав свої батарейки?

  • 24 квітня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 476
  • Автор: admin
  • 0
Щодня маємо справу з приладами, що працюють від батарейок. Проте не всі пам’ятають, що неправильна утилізація елементів живлення завдає непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людини.
Проте чим же так небезпечні використані батарейки та чому не можна викидати їх зі звичайним сміттям? Що роблять з цими відходами в розвинутих країнах? Та, зрештою, куди бориспільцям потрібно здавати відпрацьовані батарейки?

Взагалі-то, на корпусі кожної батарейки завжди присутній знак у вигляді перекресленого сміттєвого бака як попередження про те, що її не можна викидати разом з рештою побутових відходів. Всі елементи живлення підлягають спеціальній безпечній утилізації. Але ж мало хто звертає свою увагу на ці знаки, а звернувши, не лінується вчинити згідно правил.
Річ у тому, що батарейки — це хімічні пристрої, неправильна утилізація яких призводить до забруднення навколишнього середовища та завдає безпосередню шкоду здоров’ю людини. Викидати батарейки разом зі звичайним сміттям забороняється, оскільки їх подальше руйнування вивільнює безліч токсичних речовин. Батарейки містять велику кількість важких металів, серед яких свинець, кадмій, ртуть, нікель, цинк, а також луги та інші небезпечні хімічні елементи.
З часом, коли металеве покриття батарейки зношується та пошкоджується, ці шкідливі речовини потрапляють у ґрунт та підземні води, а звідти — до водопостачання та в їжу з отруєних рослин та тварин. Опиняючись в організмі людини, ці шкідливі речовини уражають внутрішні органи (печінку, нирки, підшлункову залозу), порушують обмін речовин, а іноді можуть навіть викликати онкологічні захворювання.
Окрім того, спалення батарейок разом з іншими відходами на сміттєпереробному заводі призводить до потрапляння токсичних сполук в атмосферу. Зберігати відпрацьовані елементи живлення вдома також не радять, так як шкідливі речовини можуть з них виділятися у повітря.
Великі акумуляторні батареї іноді скуповують малі переробні підприємства, існують пункти прийому автомобільних акумуляторів та послуги щодо вивезення великих радіаторів. Проте куди податися зі звичайними дрібними батарейками, які, незважаючи на свій малий розмір, завдають природі неменшої шкоди?
У багатьох країнах Євросоюзу, в Канаді та США пункти прийому батарейок є скрізь, а виробники та великі магазини, які продають елементи живлення, зобов’язані забезпечувати збір використаних батарейок. У Нью-Йорку, наприклад, викидати батарейки в баки для сміття взагалі забороняється законом, а порушення загрожує штрафом до $ 5000.
В Україні ж технологія переробки відпрацьованих батарейок та акумуляторів реалізована лише на одному державному підприємстві — «Аргентум» — у Львові. Проте потужності заводу дозволяють переробляти до 1 тонни батарейок за день, тобто забезпечити знешкодження елементів живлення з усієї країни!
До того ж з червня 2013 роздрібна мережа товарів для краси та здоров’я «Watsons» запустила Всеукраїнський соціальний проект з утилізації використаних батарейок. Нині у кожному магазині мережі встановлені спеціальні бокси для збору елементів живлення (пальчикові батарейки будь-якого розміру та акумулятори ємністю до 7 А/год.). Раз на квартал «Watsons» передає зібрані батарейки на переробку до Львова на підприємство «Аргентум».
Як запевняють ініціатори, головне завдання проекту — дати можливість кожному українцю принести використані батарейки і бути надалі впевненим у їх безпечній утилізації. Адже нерідко навіть обізнаність про небезпеку не запобігає тому, що батарейки викидаються разом з іншим сміттям. І головна причина цьому — відсутність спеціальних контейнерів для їх збору для подальшої переробки.
У Борисполі тепер працюють два магазини мережі «Watsons», де ви можете здати використані батарейки просто під час наступного походу за покупками. Вони знаходяться за адресами: вул. Київський шлях, 2/6 (ТЦ «Aeromall») та вул. Київський Шлях, 76. На жаль, знижки на товари для екологічно свідомих споживачів не надаються, що звичайно, прискорило б збір сировини. Однак відчуття виконаного громадського обов’язку безумовно дорожче за гроші.
Здавати небезпечні відходи на переробку — це лише питання хорошої звички. Бориспіль і так є одним з найзабрудненіших міст Київської області через розташований неподалік полігон побутових відходів. Тож завдавати тяжких ударів екології ще й своїм байдужим ставленням до неї — просто вкрай жорстоко.

Лада СКРИНСЬКА

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.