(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Сексуальна залежність: правда чи вигадка?

  • 26 червня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 397
  • Автор: admin
  • 0
У сучасному світі існує безліч залежностей. І якщо «класичними» алкоголізмом, наркоманією чи тютюнопалінням нікого особливо вже не здивуєш, то що таке лудоманія (залежність від азартних ігор) або оніоманія (пристрать до необдуманих покупок чи шопоголізм) знає не кожен.

Існує інтернет-залежність, а також сексуальна залежність. Якщо з інтернет-залежністю все більш-менш зрозуміло, то що таке секс-залежність — до кінця не зрозуміло навіть психологам та психіатрам.
У науці можна зустріти термін секс-аддикція, тобто залежність від сексу. Це поняття застосовується до людини, яка не може контролювати свої інтимні бажання і прагне отримати фізичне задоволення стільки разів, скільки це взагалі буде можливо. Йдеться про стан психіки, який може бути прирівняний до захворювання і який може зруйнувати соціальне й особисте життя індивіда.
Почнемо з того, що будь-яка залежність викликає зміни в мозку людини. На основі аналізу мозкової діяльності людини з яскраво вираженими відхиленнями лікар може встановити наявність тієї чи іншої залежності.
Психологи Каліфорнійського університету (США) провели тестування 39 чоловіків і 19 жінок у віковій групі від 18 до 39 років. Спочатку вчені визначили особливості сексуальної поведінки піддослідних з допомогою низки запитань, а сам експеримент полягав у фіксації даних мозку на електроенцефалограмі, що виникали в результаті реакції на перегляд фотографій. Зображення були підібрані таким чином, щоб вони висвітлювали різні сфери людської діяльності: сімейний обід, лижний спорт, людей з фізичними ушкодженнями, а також картини еротичного змісту. Дослідників цікавили мозкові імпульси через триста мілісекунд після демонстрації зображення. Реакція мозку в цей момент дозволяє найточніше визначити наявність чи відсутність залежності. Подібну методику вже використовували раніше для виявлення інших видів залежностей, тому саме їй надали перевагу для виявлення секс-аддикції.
У результаті експерименту психологами були виявлені індивіди, що за своїми психологічними характеристиками нагадували секс-залежних, проте виявити будь-які особливості в їхній мозковій активності вченим не вдалося. За даними експерименту було зроблено висновок, що залежність від сексу — це лише стан підвищеного лібідо (від лат. libido — прагнення, бажання, потяг). Сильний сексуальний потяг не входить до переліку хвороб, не пов’язаний зі змінами в людському мозку і піддається усвідомленому контролю. Зацикленість людини на сексі, а також постійні скарги на жахливу залежність — це лише засіб для того, щоб виправдати свої дії чи привернути до себе увагу оточення.
Нейрохімія мозку не має жодного відношення до проблем у спілкуванні, до руйнування кар’єри чи шлюбу. На думку психологів, швидше за все, більшість індивідів, що постійно наголошують на своїй «сексуальній залежності», такою своєю поведінкою просто протестують проти моральних принципів, що склалися в суспільстві.
На сьогодні термін «сексуальної залежності» має багато прихильників, які ставлять нестримний статевий потяг в один ряд із психічними відхиленнями. Тож, як бачимо з вище сказаного, правдою чи вигадкою є залежність від сексу — кожен вирішує для себе сам…

Володимир ПЕТРЕНКО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.