(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Курці знищують нашу пам'ять

  • 25 вересня 2014
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 261
  • Автор: admin
  • 0
Про шкоду паління написано не одну наукову працю і безліч статей у пресі та мережі Інтернет. Проте кількість курців з року в рік не дуже зменшується. І якщо ті, хто палить сам, як правило, не особливо переймаються через свою згубну звичку, то що робити тим, хто змушений просто перебувати поряд з курцем і часто навіть проти власної волі дихати тютюновим димом?

Про шкоду так званого пасивного паління (вдихання повітря забрудненого продуктами горіння тютюну) постійно публікується багато наукових досліджень. Останнє було проведено вченими Нортумбрійського університету (Великобританія), яке довело, що у людей, котрі змушені дихати чужим тютюновим димом, погіршується робота головного мозку.
Британські вчені в ході експерименту розділили добровольців на три групи. До першої входили курці «зі стажем». У другій були ті, хто не палив, а регулярно вдихав чужий дим. Ця група «займалася» пасивним палінням чотири з половиною роки по 25 годин на тиждень. Тобто до цієї групи ввійшли люди, які або жили під одним дахом з курцем, або проводили багато часу з тими, хто без цигарки жити не може, у спеціальній кімнаті для паління. До третьої ж групи потрапили люди, які не палили й уникали контактів з тими, хто палить.
Вчені тестували учасників експерименту на стан хронологічної пам’яті та пам’яті, пов’язаної зі щоденними подіями нашого життя. Як було з’ясовано, у пасивних курців пам’ять на 20 % гірша, ніж у тих, хто повністю  уникає тютюнового диму. А пам’ять активних курців взагалі була гіршою аж на 30 %...
Висновок, який зробили британські вчені після проведення експерименту, звучить так: отримані дані доводять негативний вплив пасивного куріння на когнітивні (пізнавальні) функції і пам’ять навіть тих людей, що не палять, але потрапляють під негативний вплив тютюнового диму. Тому тим, хто хоче зберегти здоров’я власного мозку, варто намагатися уникати як місць для паління, так і самих курців у момент їхнього «спілкування» з цигаркою.

Володимир ПЕТРЕНКО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.