(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Чи так вже важливо сьогодні говорити про «піратів»?

  • 29 січня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 304
  • Автор: admin
  • 0
Кілька останніх тижнів жителі Борисполя разом з рештою міст і сіл України можуть натрапити в телеефірі на досить дивну «соціальну» рекламу так званої ініціативи «Чисте небо». Інтеліґентний ведучий шоу «Х-фактор» Ігор Кондратюк та його колеги закликають глядачів не ставати «крадіями» і не скачувати в Інтернеті фільмів з так званих піратських сайтів…
 
Після перегляду ролику ініціативи «Чисте небо» перше запитання, яке з подивом виникає у мешканців нашого міста на вулиці, в офісах чи магазинах, звучить так: що в цій рекламі «соціального»? Наступне запитання ще відвертіше: невже в час, коли в країні, чесно кажучи, йде війна, найважливою проблемою є безоплатне скачування фільмів з піратських чи непіратських сайтів? Погодьтеся, така проблема виглядає просто несерйозно, коли на сході України від ворожої зброї гинуть наші воїни, багато хто скалічений чи залишився без житла та засобів до існування… Незважаючи на це, «піратська» тема чомусь знову «спливає» на поверхню і, здається, у зовсім не підходящий для цього час.
Кілька років тому скандал, спричинений скачуванням фільмів з мережі Інтернет, розгорівся навколо популярного файлообмінника EX.ua. Тоді правоохоронні органи вилучили обладнання з офісу EX.ua, оскільки там нібито зберігався нелегальний «піратський» контент. На думку більшості користувачів інтернету, тодішня влада Януковича намагалася догодити велетенськім міжнародним корпораціям, які отримують багатомільйонну фінансову вигоду з контролю за дотриманням авторських прав. Інтернет-громадськість тоді стала на захист EX.ua і разом з групою хакерів Anonymous, яка бореться проти цензури в інтернеті, здійснила масовану DOS-атаку  і «обвалила» сайти президента, СБУ та ще цілий ряд провладних сайтів. 
Тодішня влада не очікувала такого форсованого спротиву, тому вирішила відступити, «зам’явши» справу, завдяки чому сайт EX.ua через кілька днів відновив свою роботу. Але питання про скачування фільмів з піратських чи легальних файлоообмінників продовжують постійно порушуватися у всьому світі, і фактично скрізь це викликає якісь непорозуміння чи скандали. Причина, через яку ці питання порушуються, до болю прозаїчна: гроші, причому гроші, так би мовити, поверх уже зароблених…
Щоб стало зрозуміліше, варто навести невеликий приклад: уявімо собі пекаря, який пече пиріжки і розпродує їх за день, отримуючи за свою чесну працю певну суму грошей, на наступний день все повторюється і так багато днів підряд. Пекар задоволений і при грошах, люди також ситі і задоволені. Тепер уявімо режисера кінофільму, що зняв картину, випустив її у прокат і отримав за це дуже непогані прибутки. Найбільші прибутки йдуть, власне, від прокату фільму в кінотеатрах. Порядні інтеліґентні люди якраз і ходять дивитися кіно до кінотеатру, а не переглядають його в препоганій якості онлайн в інтернеті. Після прокату фільму режисер і автори фільму задоволені і з грошима, глядачі отримали естетичне задоволення.
То який же зв’язок між пиріжками і кінофільмами? — запитаєте ви. Все дуже просто: і за пиріжки, і за кінофільм (якщо ви переглянули його в кінотеатрі) вами вже заплачено! Просто якось дивно виглядає, коли хтось з авторів того чи іншого фільму починає лементувати про порушення авторських прав і піратство після того, як отримав вельми непогану суму за прокат. Уявіть собі, що пекар, напікши вранці пиріжків, виставив їх у вітрині, взяв у вас гроші, дав вам потримати пиріжки у руках, а потім забрав назад, мотивуючи це тим, що у нього є на них авторське право і вони повинні мають йому прибуток ще наступні 70 років (саме такий термін дії авторських прав). Погодьтесь, виглядає це ну дуже дивно, але саме такий стан справ хочуть бачити деякі правовласники та захисники авторських прав, адже продавати один і той самий «пиріжок» після того, як уже раз його продали, не просто вигідно, а дуже вигідно, та й працювати щодня не треба…
Зрозуміло, що хтось хоче заробити ще грошей, але сумно і незрозуміло, чому питання про скачування фільмів з піратських сайтів порушується в час, коли йде війна. Відволікати увагу людей від проблем виживання просто неетично. Несвоєчасні нині такі дріб’язкові «проблеми»... Дуже несвоєчасні… Бо спочатку потрібно звільнити Батьківщину від агресорів, підняти економіку! А там, можливо, і до авторських прав черга дійде…
 Володимир ПЕТРЕНКО
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.