(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Пенсійний зашморг на шиї українців

  • 05 лютого 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 278
  • Автор: admin
  • 0
Міністерство фінансів, яке нещодавно очолила американка українського походження Наталя Яресько (квота «Самопомочі»), активно взялося до «стабілізації» фінансової системи — рекомендувало внести зміни до законодавства з метою оптимізації державних витрат. Здавалось би — нарешті! Цього чекали усі. Та ба: нова влада вирішила зробити це коштом пенсіонерів: підвищивши пенсійний вік чоловікам та жінкам до… 65 років.
 
Востаннє про поступове підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років йшлося ще 2010 року: тоді уряд Азарова зі шкури пнувся, аби виконати усі пункти нової програми кредитування МВФ. Сьогодні ж ідеться не про запобігання перед європейцями задля отримання чергового кредитного траншу, а про економію близько 4,3 млрд державних гривень. Для порівняння: за деякими даними вже цього року доморощені олігархи вивезли з України в офшори понад 9 мільярдів... не гривень, а доларів! Тільки ця сума — у 33,5 разів (!) більша (за курсом НБУ) від тієї, яку уряд «нових облич» планує здерти з і без того вбогих українських пенсіонерів.
Відомство запропонувало «врегулювати» питання й щодо пільгового пенсійного віку (право на пенсію за віком на пільгових умовах мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці), що може підвищитися на 10 років для жінок і на 5 років — для чоловіків. Необхідний стаж, що дає право на пенсію за вислугу років, також пропонують підвищити на 7 років. За підрахунками чиновників, реальна економія від таких заходів може становити 531,8 млн гривень.
Крім того, Мінфін пропонує до 90% обмежити призначену пенсію пенсіонерам, що працюють, але не нижче від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Також пропонують призупинити індексацію пенсій до стабілізації економіки та заморозити розмір середньої заробітної плати на рівні 2014 року.
У міністерстві Наталії Яресько рекомендують переглянути навіть пенсії у разі втрати годувальника: виплату у двократному розмірі прожиткового мінімуму можуть призначати виключно сім’ям осіб, які загинули, захищаючи Батьківщину. Мова про скасування пенсій через втрату годувальника для членів сімей військовослужбовців, які не є учасниками АТО та інвалідами війни.
Урядовий документ (який покищо є лише пропозицією) передбачає зниження розміру пенсії, яку призначають за спеціальними законами з 70 до 60% заробітної плати. Відтак у середньому пенсія держслужбовця зменшиться приблизно на 373 гривні. Побіч цього передбачено обмеження права на отримання привілейованих пенсій для новопризначених пенсіонерів.
Прихильники такого радикального і безапеляційного реформування пенсійної системи в Україні часто посилаються на те, що більшість європейських країн вже давно зробили цей непростий крок. Справді, у країнах Центральної Європи середній вік виходу на пенсію для чоловіків становить 62 роки, у Польщі та Грузії — 65 років, в Естонії — 63. У Нідерландах до 2025 пенсійний вік планують підвищити до 67 років. У такому ж віці виходитимуть на пенсію німці, іспанці, ірландці, англійці, шведи. Але ж треба брати до уваги рівень життя і соціальний захист мешканців цих країн! До прикладу, пише «Вголос», європейці в середньому живуть 79,2 років, а в Україні станом на 2013 рік ця цифра коливалася в межах від 71,4 до 73 років. Що вищий рівень життя, то пізніше людина виходить на заслужений відпочинок — саме ця формула повинна лежати в основі пенсійної реформи. А в країні, де більшість людей бореться за виживання, не маючи ані гідного соціального захисту, ані якісної доступної медицини, це не просто непопулярне рішення, а порушення прав людини.
Адже багато пенсіонерів за такої реформи просто не доживе до пенсійного віку. Крім того, таке рішення негативно вплине на ринок праці: ні для кого не секрет, що вже сьогодні десятки тисяч молодих людей не можуть влаштуватися за спеціальністю на роботу, бо ці робочі місця займають пенсіонери, багато з яких, до речі, є державними службовцями — вихованцями старої радянської системи.
Пропозицію міністерства фінансів обговорили не лише у ЗМІ, а й встигли розкритикувати деякі колеги Яресько. Адже для наповнення ПФ потрібно не підвищувати пенсійний вік (до слова, тим самим паралельно збільшуючи безробіття серед молоді), а сприяти легалізації зарплат і врегулювати пенсійний збір. Адже українці платять одні з найвищих у Європі пенсійні збори — 35% — і отримують в той же час одну із найменших пенсій. Тому реформувати пенсійне законодавство, безперечно, потрібно, але економити бюджет коштом здоров’я українських пенсіонерів є злочином. Тим паче, що існують інші, менш болісні методи наповнення державної скарбниці — до прикладу, коштом олігархів. З такою ініціативою «Свобода» неодноразово виступала у парламенті VII скликання, та уряд «камікадзе» Яценюка жодного разу не дослухався до пропозицій націоналістів.
Леся БАСАРАБ.

А тим часом

У «Самопомочі» Садового виступають за підняття пенсійного віку
 
Народна депутатка від «Самопомочі» Альона Бабак в ефірі ШустерLive заявила, що підняття пенсійного віку в Україні неминуче. За її словами, сьогодні на одну працюючу людину припадає 1,4 пенсіонера, тому проведення пенсійної реформи однозначно потрібне. «На жаль, сьогодні ми мусимо стояти перед тим вибором, коли, якщо ми хочемо отримати гідну пенсію, ми повинні поступово збільшувати пенсійний вік», - сказала вона.
Газета «ВО «Свобода» № 284
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.