(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Сухі борщі — вагома допомога нашим воїнам

  • 12 лютого 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 341
  • Автор: admin
  • 0
Як і на початку війни на сході нашої країни, так і тепер важливою залишається допомога захисникам України від українського народу в особі волонтерів. Нині на Бориспільщині є чимало волонтерських організацій, які возять на фронт у військові бригади усе, що останнім потрібно. Сьогодні наша розмова з членом ВО «Свобода» Ольгою ДИННИК — представницею однієї з міських волонтерських організацій, що спеціалізуєтьтся на такому, нині досить рідкісному виді допомоги, як сушіння борщів і доставлення їх бійцям — у певні військові частини.

— Пані Олю, виготовляти сухі борщі для воїнів — у кого виникла така ідея?

— Виготовляти сухі борщі вперше почали у Дніпропетровську. Ми побачили, як дніпропетровські дівчата-волонтерки готують сухі борщі, тож вирішили спробувати й собі. Спочатку просто сушили овочі і відправляли «Новою Поштою» у Київ — там є Кухарська Сотня, у якої були більші обсяги, бо нас було мало… Спершу ми висушили овочі на чотири десятки сухих борщів з розрахунку кожний на 5 літрів ємності, у якій вони мали би остаточне приготування. Знову ж таки, ми нічого не вигадували, а взяли рецепт дніпропетровських волонтерок, де все було розписано по грамах: висушені буряк — 25 г, морква — 20 г... Додаємо спеції, сухі часник, цибулю і томатну пасту у сашетковій упаковці.
Потім дали оголошення у вашій газеті, і люди стали телефонувати…

— У якому складі ви починали?

— Це Люба Гегер, Оля Федина і я. Дехто долучався з киян. Нині у цій справі задіяні близько двох сотень людей. Уся праця розподілена.

— А що ще заготовляє ваша волонтерська група?

— Ми тепер уже заготовлюємо й сухарики, бо не всі мають можливість і відповідне устаткування для висушування овочів. Це на той випадок, якщо у наших захисників закінчиться хліб. Фасуємо також «Смаколики», до яких входять сушені фрукти (яблука, гарбузи) і печиво. Нещодавно стали сушити ще й сире філе м’яса, яке перед тим спеціально маринуємо. Перекручуємо також і сало з часником з додаванням спецій. Бо є блок-пости, де немає навіть тушонки…

— Скільки часу йде на висушування фруктів і овочів?

— По-різному, від 4 до 6 годин.

— У чому сушите?

— У сушарках. Хто у побутових, хто у професійних. Як правило, сушиться якийсь один компонент, бо їх змішувати не можна. Наприклад, я почистила й натерла півмішка моркви і сушу, поки не висушу. Десять кілограмів сирої моркви перетворюється в один висушений. Тобто під час сушіння вага компонента зменшується у десять разів. Це тривалий процес. Ми розподілили між собою, хто сушить буряки, хто моркву, хто капусту. Хтось сушить гарбузи, яблука…

— А сушені гарбузи також у борщ вкидають?

— Ні, гарбузи так їдять (усміхається). Їх вкладаємо в окремий пакетик, до якого додаємо сушені яблука, печиво і герметично закриваємо. Таку страву готуємо для розвідників, бо вони не завжди можуть приготувати борщ. Беруть її із собою у розвідку.

— З ким співпрацює ваша група?

— Десь на рівні виконавчих комітетів Бориспільських міської чи районої рад стало відомо, що ми сушимо борщі. І всі, хто займається волонтерством, побігли до нас і стали замовляти сотні борщів. Але ж ми нині можемо виготовити всього кілька сотень борщів на тиждень, оскільки це тривалий і трудомісткий процес. Не більше. Це не просто так: звернувся — взяв і видав. До того ж маємо вже відлагоджену свою адресну мережу доставлення нашої продукції. Тому ми не маємо потреби ні в яких координаційних радах. Кожен із нас став виготовляти сухі борщі спочатку для своїх, хто служить в зоні АТО. Окрім того, до нас і без того звертаються волонтери, яких ми уже знаємо і є нами перевірені.
Тож, якщо хто з волонтерів і хоче у нас замовити сухі борщі, нехай спочатку допомже нам у їхньому виготовленні, наприклад, тарою (потрібні спеціальні пакетики) чи перерахувати на наш відкритий рахунок якісь кошти (тоді ми самі купимо те, що для цього необхідно), або придбати для нас відповідну томатну пасту чи спеції. Бо є такі речі, яких ми не виготовляємо. Не варто приносити нам, приміром, мішок буряків, щоб обміняти на сто борщів. Ми так не робимо.

— А як?

— Представляєтеся. Повідомляєте, кому ви збираєтеся доставляти. Залишаєте заявку, і ми розглядаємо її у порядку черги. Але нічого не міняємо і не продаємо.

— А в яку суму приблизно вам обходиться собівартість одного пакетика сухого борщу?

— Собівартість одного пакетиика зараз обходиться у 25 гривень.

— З якого часу ви вже активно стали працювати? Розкажіть трішки про сам процес роботи?

— Ми стали працювати з листопада 2014 року. Минулого тижня ми виготовили вже тисячний пакетик сухого борщу. Як уже зазначала, починали з невеликої кількості — близько 40 пакетиків. Та й небагато нас тоді було. Це за січень наше виробництво зросло в об’ємах. Нині збираємося переважно по суботах приблизно у кількості півсотні осіб. Але це не обов’язково ті, хто фасує. Вони можуть принести щось з овочів, у тому числі й з висушених, і піти. А можуть долучиться до роботи.

— Чоловіків у вас там немає…

— Є. Це Юрій Назаренко. У нього аж три сушарки. Його родина почала окремо від нас і відправляла свою висушену продукцію до Кухарської сотні, а потім ми їм запропонували об’єдати зусилля. Сушарки є і в інших наших співробітників. Ми зносимо висушені фрукти й овочі, розподіляємо між собою і розраховуємо, скільки пакетиків можемо виготовити. Повторюся, дві сотні борщів на тиждень — це те, що на сьогодні нам під силу виготовити. Хоча замовлень більше.

— А з приміщенням як у вас?

— З приміщенням нам допоміг підприємець Євгеній Боженко. Він виділив нам невелику площу у тому будинку за кінотеатром, де колись був магазин «Фокстрот». Тут ми фасуємо. А ось сушимо овочі кожен у себе вдома, тобто за використання електроенергії для висушування нам ніхто не платить.

— І приблизно в якій кількості ви доставляєте сухі борщі на одну одресу?

— Певний військовий підрозділ може потребувати 10–30 пакетиків. Буває, відправляємо через «Нову Пошту» — своїм синам, братам, чоловікам, які воюють.

— Скільки часу може зберігатися ваш пакетик з висушеними продуктами?

— Досить довго. Десь до півроку, а то навіть і більше, якщо добре висушено.

— Як ви герметизуєте висушену їжу?

— Герметизуємо за допомогою вакууматора (див. фото внизу). Це такий пристрій, який витісняє повітря з пакетика і запаює його, щоб туди повітря не проникало. Виходить не гірше, ніж подібні пакунки, які ми купуємо у магазині.

— Користуючись нагодою, що б ви хотіли побажати читачам нашої газети?

— Бажаю, щоб українці не були байдужими, допомагали фронту, нашим воїнам, захисникам нашої Батьківщини! У кого є зайві морквина, бурячина, чи капустина, яблуко чи гарбуз, хай зв’язуються з нами і несуть нам. Наші телефони: 097-948-28-06 — Ольга Федина, 066-167-68-75 — Ольга Динник, 067-403-62-26 — Юрій Назаренко.

— Щиро дякую за відповіді. Успіхів Вам, а Україні — перемоги над ворогами!

Запитував Вадим ШАПОШНІКОВ



 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.