(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Шість місяців достатньо для роздумів: отримати спадщину чи відмовитись

  • 07 серпня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 259
  • Автор: admin
  • 0
Досить часто необізнаність наших громадян впливає на подальшу долю їхнього майна та і їх самих, особливо, коли це стосується спадкового майна. Щоб трохи позбутися правового нігілізму, необхідно вдосконалювати свій рівень правової освіти, хоч би для себе самих. Тож дещо про прийняття спадщини.
З відкриттям спадщини (а це день смерті спадкодавця) цивільне законодавство встановлює строк — шість місяців, протягом якого спадкоємці мають заявити про своє бажання оформити спадщину або відмовитися від неї. Тобто протягом цього часу особи визначаться, якщо їх кілька, чи всім потрібне спадкове майно, чи майно буде оформлене на когось одного зі спадкоємців. Якщо ж цей термін пропущено з поважної причини (наприклад, унаслідок хвороби), спадкоємець звертається до суду для продовження строку подачі заяви про прийняття або відмови від спадщини. 
Стаття 1221 Цивільного кодексу визначає, що місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Тому заяву необхідно подати до тієї нотаріальної контори або ж того приватного нотаріуса, який обслуговує цей округ. До того ж нині спадкоємцям не доведеться вистоювати у довжелезній черзі на прийом до державного нотаріуса, а свої спадкові права, згідно з останніми змінами до Закону України «Про нотаріат» можна оформити у приватного нотаріуса. Дії, вчинені державними і приватними нотаріусами, мають однакову юридичну силу.
Законом передбачено ще й інший спосіб успадкування — фактичного вступу на володіння спадковим майном. Відповідно до ч. 3 ст. 1268 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який постійно проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців він не заявив про відмову від неї.
Заява про відмову від прийняття спадщини подається також до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини або про відмову від неї, може відкликати її протягом строку, встановленого для її прийняття спадщини, тобто протягом шести місяців.
Дуже часто трапляються випадки, коли людина просто не звертає уваги на ці норми закону в силу своєї юридичної необізнаності, а потім має великі проблеми. Отже, я вважаю, шість місяців це достатній термін, щоб спадкоємець визначився. Головне — не зволікати.
Ольга ДИННИК, 
адвокат, громадський активіст, член БМПО ВО «Свобода».
Тел. 066-167-68-75.
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.