(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Як зберігати концентрацію та увагу

  • 19 серпня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 303
  • Автор: admin
  • 0
Сучасний ритм життя постійно примушує нас вирішувати безліч різноманітних проблем одночасно, і, погодьтесь, дуже складно зберігати концентрацію і увагу, коли вас постійно відволікають колеги, начальство, безліч листів та телефонних дзвінків. Людський мозок влаштований так, що може відволікатися навіть без нашого на те бажання, тому нам буває дуже складно сконцентруватися. Багатофункціональність нашого розуму — дуже важливий еволюційний навик, але він має і зворотну сторону, яка полягає в тому, що багатофункціональність негативно діє на інтелект, знижуючи рівень IQ (так званий коефіцієнт інтелекту). Ми робимо помилки, не помічаємо  дрібні деталі, в самий непідходящий момент втрачаємо контроль, чи й взагалі робимо не те, що потрібно. Разом з тим науковці стверджують, що не зважаючи на негативний вплив розсіяної уваги на роботу, наш мозок отримує підсвідоме задоволення від того, що виконує кілька справ одночасно, та й врешті-решт, хіба завдання кожної людини полягає в тому щоб весь час бути уважним і підтримувати високий рівень концентрації? Достатньо буде просто навчитися позбавлятися від відволікаючих факторів хоча б на короткий проміжок часу, і, як стверджують науковці, — двадцять хвилин глибокої концентрації в день можуть цілком змінити ваше життя. Тож давайте проаналізуємо стандартні дії більшості з нас напротязі дня і подумаємо від чого саме варто відмовитися, а що навпаки «взяти на озброєння».
Зазвичай з самого ранку ми беремось за найлегшу роботу і поступово переходимо до більш складних завдань. Це спустошує запаси енергії і знижує увагу і концентрацію. Буквально через годину роботи в такому стилі продуктивність праці суттєво знижується, і кожна навіть нескладна дія стомлює мозок. Щоб уникнути цього психологи радять просто змінити порядок виконання завдань: на початку дня візьміться за справи, які потребують творчого підходу і концентрації уваги, а вже потім переходьте до більш простих задач на кшталт перевірки пошти чи планування на наступний день.
Спостерігаючи за людьми, вчені дійшли висновку, що ми зберігаємо максимальну концентрацію лише близько шести годин на тиждень (у більшості з нас це ранок або пізній вечір), тобто вам потрібно самостійно спробувати визначити де і коли ви зможете використати свою найвищу концентрацію, а потім спробувати перенести найважливіші справи саме на цей час.
Науковці стверджують, що коли ми звикаємо робити багато завдань одночасно, то мозок швидко адаптується до цього і якщо постійне перемикання уваги з одного на інше стає звичкою, то ви з часом втрачаєте здатність концентруватися. Ми ніби самі навчаємо наш мозок бути неуважним. Щоб уникнути цього, потрібно тренувати концентрацію з допомогою зосередження на виконанні однієї єдиної задачі. Починати слід з п’яти хвилин на день і поступово збільшувати кількість часу. Якщо ви помічаєте, що збилися, то просто сконцентруйтесь на виконанні актуальної для вас задачі. Це ніби ходити до спортзалу. Ви повинні «прокачати» мозок для того, щоб навчитися зберігати концентрацію та увагу. 
Володимир Петренко
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.