У нашої молоді повинно бути майбутнє!
- 19 жовтня 2015
- Відгуків: 0
- Переглядів: 289
Буремні часи переживає нині наша країна. Війна зі споконвічним ворогом, Російською імперією, тьмяніє порівняно з викликами, що ставить перед нами режим внутрішньої окупації. Не будучи хазяїном на своїй, Богом даній, землі, українець-патріот став для олігархічної влади найлютішим ворогом. Переслідування української патріотичної еліти, покрокова «здача» кордонів держави та її інтересів, загальне зубожіння народу на тлі збагачення купки провладних олігархів та їхніх прислужників —усе це змушує нас постійно бути готовими до боротьби. І всі інші життєві проблеми стають другорядними.
Але є речі, про які не варто забувати навіть у найтяжчі часи. Одна з них — наші діти та молодь. Вони живуть і ростуть поруч з нами. Як би ми не були зайняті повсякденною боротьбою за виживання, не забуваймо: час іде, молодь дорослішає. І тільки від нас залежить: стане вона нашим помічником у майбутньому чи непідйомним тягарем наступних поколінь. Через кілька десятків років саме теперішні діти будуть володарями України і всієї планети.
Сьогодні важко уявити, які результати дасть молодіжна політика теперішньої влади в масштабах держави. Зате ми бачимо, яким є буття бориспільської молоді; а відтак, зможемо потім проектувати цю картинку на всю країну.
Як і в більшості українських містечок, палітра молодіжних розваг у Борисполі дуже бліда: тинятися вулицями в пошуках пригод на «різні місця», стовбичити під цілодобовими супермаркетами, яких, як поганок після дощу, все росте і росте, відвідувати місцеві нічні заклади із сумнівними програмами розваг. Щодо останніх — взагалі окрема розмова: чого варті щотижневі російськомовні афіші з розфарбованими «діджеями». Їх чимало розвішується по місту.
Теперішній міський Будинок культури далеко від центру, добиратися туди буде не кожен. На місці центрального Будинку культури побудовано торгівельний комплекс. У столиці хоч кінотеатри в них будують із сучасним обладнанням, а тут, мабуть, і на це місця було шкода. Такий уже час: торгівлі — «зелене світло», адже вирощують покоління споживачів. А культуру — на задвірки! Але все одно добре, що є БК — його потрібно просто максимально ефективно використовувати.
Левову частину виховання бере на себе школа. Та педагоги з їхніми невеликими зарплатами і безкінечними перевірками не встигають, фізично не можуть охопити всього. Адже потрібно виховати дитину, навчити, допомогти у виборі майбутньої професії. У Борисполі це взагалі важке завдання, адже з працевлаштуванням у місті у більшості молоді велика проблема. Куди йти працювати? У супермаркет, в охорону, на «заправку». Таке враження, що українців перетворюють на суспільство сторожів та прибиральників, на обслуговуючий персонал для когось успішнішого чи хитрішого.
Події останніх років показали нам, наскільки важливо впроваджувати в щоденну практику патріотичне виховання молоді. Тільки сильний духом і тілом патріот своєї держави може захистити її від ворога будь-якої сили. А також зможе обрати собі гідне майбутнє і досягти його. І велику допомогу сім’ї та школі в цьому питанні становлять громадські організації, клуби й об’єднання людей за інтересами.
Наше об’єднання — громадську організацію «Спортивно-патріотичний клуб «Штурм» — утворено групою бориспільських патріотів влітку минулого року. Він об’єднує жителів міста і району, що вирішили згуртуватися в громаду однодумців для досягнення спільних потреб і цілей. А саме — популяризація здорового способу життя, вивчення історії Українського національно-визвольного руху та українського націоналізму, патріотичне виховання, заняття на свіжому повітрі груповими видами спорту, військовий початковий вишкіл. Планується багато цікавих та корисних краєзнавчих поїздок по району та області.
Часу пройшло небагато, але вже є чим пишатися. Наш клуб має єдину в місті добровільну рятувально-пожежну дружину з повністю обладнаним автомобілем, керує якою мій побратим Андрій Макаров. Ця рятувальна команда співпрацює з пожежниками міста і знешкоджує пожежі швидко і професійно. Наша дружина бере участь в щорічних змаганнях пожежників і показує гідний результат, завойовуючи нагороди з певних дисциплін.
Своїми силами та власним коштом ми побудували невеличкий спортивний майданчик на території Бориспільської вечірньої школи за майстернею «Пепса». І це тільки початок реалізації нашого плану сприяння популяризації спорту серед молоді. У майбутньому ми плануємо створити кілька міцних команд та брати участь у багатьох місцевих конкурсах та спартакіадах.
Особливу увагу ми приділяємо патріотичному вихованню бориспільської молоді. Для потреб клубу нині облаштовується орендоване приміщення, де будуть проходити збори, дружні зустрічі членів нашого об’єднання, більшість з яких — саме молодь. З допомоги спонсорів плануємо скоро відкрити простору класну кімнату і залу для відпочинку.
Я запрошую патріотично налаштованих жителів міста і району (а особливо нашу молодь!) приєднуватися до клубу «Штурм». Адже лише разом ми сила! І тільки всією громадою зможемо подарувати нашій молоді майбутнє в сильній, незалежній країні.
Максим САВЧЕНКО,
керівник Спортивно-патріотичного клубу «Штурм»