(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Законно можна купити виборця не більше ніж за 60 гривень

  • 19 жовтня 2015
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 265
  • Автор: admin
  • 0
25 жовтня 2015 року в Україні відбудуться місцеві вибори, які є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та Законом України «Про місцеві вибори» загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Підкуп виборців заборонений!
Так склалося в нашій країні, що низька матеріальна забезпеченість і погіршення економічних показників нашої держави стимулюватиме людей до різних форм непрямого підкупу виборців. Я думаю, що цим будуть активно користуватися ті кандидати, в яких є для цього відповідні матеріальні ресурси, а ще й велике бажання потім «відбити» ці матеріальні ресурси. Зрозуміло, кандидати від влади будуть використовувати і бюджетні, й адміністративні методи, це було завжди, і я думаю, що ці вибори не стануть винятком. Напередодні виборів з’являється така тенденція: починається будівництво, ремонт доріг, встановлення парканів та дитячих майданчиків. Усе це робиться за наші з вами кошти, тобто за бюджетні. Не можна говорити і про такий стовідсотково тупий адмінресурс, як бюджетні заохочення, наприклад, працівникам бюджетної сфери можуть бути якісь надбавки напередодні самих виборів. З огляду на те, як відбувається зараз виборча кампанія, можна констатувати, що ці вибори, як і всі попередні за роки незалежності України, пройдуть з порушеннями правил політичної етики, але таким кандидатам не звикати, як кажуть «5 хвилин ганьби» і 5 років в «шоколаді».
Які ж найпоширеніші методи підкупу? Найпопулярніший прямий підкуп виборців, тобто надання виборцям грошей або інших матеріальних цінностей безпосередньо в день голосування, коли їхній вибір відразу можна «проконтролювати». Для людей похилого віку перевіреною та ефективною є така схема: кандидати дають людям гречку, цукор та олію і пропонують голосувати за себе, для людей молодих є можливість отримати гроші в день виборів після пред’явлення фотографії, на якій зафіксовано позначку біля «бажаного» кандидата. При цьому деякі сили пропонують «аванс»: частину грошей виплачують до голосування і частину після пред’явлення доказів. Розповсюдженими методами є також метод «нагодуй виборця».
У частині 4 статті 60 Закону «Про місцеві вибори» вказано, що заборонено проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 % розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.
Отже, законно можна агітувати лише агітаційними матеріалами, які не перевищують 5 % мінімальної зарплати. Це трохи більше 60 гривень. Усе інше заборонено! Якщо вам надають чогось більше, то це саме «більше» з вас потім і «здеруть», дорвавшись до влади, такі собі «господарники».
Що ще хочеться додати: ніякими суворими законами та заборонами не викорінити у нашому середовищі таке негативне явище, як підкуп виборця, та лише коли кожен із нас сам зрозуміє, що на ньому потім заробляють набагато більше, ніж 100–200 гривень, ось тоді ситуація реально може змінитися. Сподіваюсь, що попередні роки навчили вас не продаватися задешево, бо дуже вже дорогою ціною потім доводиться розплачуватися.
Ольга ДИННИК,
адвокат.
Тел. 066-167-68-75
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.