Чи до всіх заступників міського голови не було запитань?
- 10 грудня 2015
- Відгуків: 0
- Переглядів: 309
Як уже писалося у попередніх числах «РБ», міський голова тепер знову має 4-х заступників (один із котрих — перший, а порядкові номери решти трьох історія замовчує). При цьому на відео-прес-конференції очільником міста було заявлено, що по жодному з них не було ніяких питань, а невисокий депутатський рівень довіри до них — прикре непорозуміння.
Проте аудіозапис першого сесійного засідання, який має у своєму розпорядженні редакція газети, свідчить про дещо інше. І це «дещо інше» стосується заступника міського голови з гуманітарних питань. Отже, слухаємо.
Депутат міської ради Ігор Петренко (з трибуни):
— У мене кілька пропозицій і одночасно питань, які я хотів би порушити. Перше: за кожного заступника міського голови маємо голосувати окремо — не усіх списком. Маємо їх перед тим заслухати, поставити запитання і почути арґументовні відповіді. Друге: посада заступника голови з питань будівництва у нас скорочена. Ми її у попередній каденції скоротили. Цієї посади нині немає у штатному розписі міської ради. Яким чином обиратимемо кандидатуру на неіснуючу посаду? Наступне: якщо ми все ж таки впроваджуємо посаду заступника з питань будівництва, тоді пропоную скоротити посаду заступника голови з гуманітарних питань. Мотивація проста: згадаймо Миколу Боровка, який свого часу був одночасно і начальником управління освіти, і заступником з гуманітарних питань, тобто ці посади посідала одна людина, і не було «роздуття» штатного розпису заступників…
Депутат Володимир Дудченко до кандидата на посаду заступника міського голови з гуманітарних питань Людмили Пасенко:
— Людмило Василівно, усі, напевне, знають, скільки скандалів було у Вас… І в одному дитячому закладі, і в «Берегині» був скандал. Чим завершилися усі ці перипетії? Які організаційні заходи були вжиті Вами як заступником з гуманітарних питань щодо керівництва вказаних закладів?
Людмила Пасенко (кандидат на посаду міського голови з гуманітарних питань): «Шановні депутати! З приводу того факту, який стався у «Берегині», була створена депутатська комісія, яку Ви особисто очолювали…»
В. Дудченко: «По «Берегині» я не очолював…»
Л. Пасенко: «По «Нашому Дому»… І з депутатською комісією ми не раз зустрічалися, і з батьками, і з педагогічними працівниками «Нашого Дому» і вирішили абсолютно усі питання. У «Нашому Домі» була повністю проведена інвентаризація матеріальних цінностей. Інвентаризаційна комісія працювала ефективно. Усе «оприходувано», поставлене на облік, чого не було до приходу нового директора. Увесь комплекс реабілітаційних послуг надається у повному обсязі. І після того інциденту, який трапився у лютому, не було жодного звернення, що якимось чином були порушені права того чи іншого інваліда. Навпаки, з першого вересня комплекс реабілітаційних послуг був розширений, кількість дітей, що отримують ці послуги, збільшена. До штату введено посаду реабілітолога... Ефективно працюють усі комісії. Крім того, повністю упорядковано прийом і зарахування дітей-інвалідів у «Наш Дім», чого за попереднього директора не робилося. Уся законодавча база щодо дітей-інвалідів виконується на належному рівні…»
В. Дудченко: «У мене тільки невеличка ремарка: інвентаризацію було проведено тільки тоді, як втрутилася депутатська комісія. До цього ніякої інвентаризації ніхто не проводив. Ви ж заступником у нас були усі ці п’ять років… Чи не так? Коли депутатська комісія втрутилася, Ви ж також були заступником?..»
Л. Пасенко: «Я була, тільки у моїх повноваженнях не було опіки «Нашого Дому…»
В. Дудченко: «А потім воно з’явилося?»
Л. Пасенко: «Так. І це можна відслідкувати по розпорядженнях міського голови… До цього опікувалося Управління соціального захисту населення…»
В. Дудченко: «Але нагляд хто проводить?»
Л. Пасенко: «Ну… З травня 2013 року…»
Інший депутат з місця (на жаль прізвища його ще не знаю — Авт.):
— Таке запитання… Я тоді приїхав з АТО і тільки тиждень був вдома… Свято Першого дзвоника у школі, на якому вшановують пам’ять Небесної Сотні, несуть квіти і покладають до могили Невідомого солдата… І це все відбувається явно під сепаратистську музику з російським ухилом… Чи усвідомлюєте Ви, перебуваючи на такій посаді, що впливаєте на майбутнє нації?.. (на жаль, оплески в залі не дали почути завершення думки. — Авт.)
Л. Пасенко: «Я абсолютно усвідомлюю свою відповідальність з повнотою свого професіоналізму і своїх знань… Усе своє свідоме життя плекаю українську національну ідею і стою на національних… (на жаль, депутат Я. Годунок перервав цю відповідь, звинувативши відповідачку у брехні, нагадавши про її мовчазну позицію під час побиття студентів на Майдані. З цього приводу у сесійній залі зчинився балаган — Авт.).
Депутат Олег Романов:
— Перед тим, як Ви, шановні колеги, прийматимете відповідальне рішення, я хотів би згадати кілька моментів, пов’язаних з виборами. Зокрема, як члени міської організації партії «Наш край» на чолі з мером ходили по школах, в яких у цей час проходили батьківські збори. Як це відбувалося? Я поясню. Людмила Василівна Пасенко під страхом звільнення збирала вчителів, батьків… Під виглядом батьківських зборів кілька хвилин озвучувалися організаційні питання. Потім виходив виступати Анатолій Федорчук і розказував, як буде гарно у «нашому краю». Коли готувалося свято у музичній школі, вирішили скоротити концертну програму до однієї години і перенесли захід до Будинку культури, куди знову ж всіх зігнали і після — також провели пропаганду «Нашого краю». Отже, це було тотальне використання адмінресурсу!
Друге… Там, де Пасенко, можна ставити знак дорівнює — корупція. Коли я став цікавитися цим питанням, у мене Фейбук був червоний: беруть, беруть, беруть. Той, у кого беруть, боїться сказати. Можу показати підтвердження у Фейсбуці, хто, скільки і в якій школі... Слава Богу, коли з Годунком відвідали один із дитсадків, ми «догавкалися» до того, що батьки стали нам писати: вимагали у них 4 тисячі гривень, а тепер — тільки 2 з половиною. Людмило Василівно, ми «збили», «збили» ціни!..
Записав Вадим ШАПОШНІКОВ
Далі буде