Довірлива Громадська рада схвалила будівництво кондитерської фабрики «Рошен»
- 27 січня 2016
- Відгуків: 0
- Переглядів: 280
25 січня відбулося чергове засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради, на якому розглядалося питання можливого будівництва на території міста «Бісквітного комплексу «Рошен».
Перед присутніми членами Громадської ради виступив директор ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» Костянтин Сергійович Півень. Під час демонстрації «рошенівських» слайдів перед глядачами на екрані пропливали гарні фантастичні картинки і якісь таблиці з цифрами. Та попри захопливу розповідь доповідача, учасники заходу нічого конкретного не почули. Адже це всього лише була заявка про наміри. А конкретика ґрунтується на проекті, якого ще нема. Ось і все. І всі оці балачки про технічні умови, нешкідливі викиди в атмосферу, обсяги та місце водовідведення та умови очищення води без проекту не варті були й виїденого яйця. Окрім того, достеменно ще невідомо, наскільки зросте навантаження на міські каналізаційні мережі, які вже давно потребують оновлення.
Уся увага концентрувалася на створенні нібито 1200 робочих місць. А щодо забруднення повітря було почуто, що у довкіллі буде присутній запах шоколаду… Тож у щирість забудовника вірилося далеко не всім, особливо на тлі «оборудок» міської влади навколо «БГЦ» та інших сумнівних об’єктів. Ще більше насторожує той факт, що землю-то уже під цю фабрику виділили — на вулиці Привокзальна біля об’їзної дороги, виділили кулуарно і приховано ще попередньою депутатською каденцією, зареєструвавши її на комунгоспі. Чому так? Що намагається приховати від громади зацікавлена владна «мафія»? Й ось тепер вирішили це питання публічно «обговорити»…
І все ж, попри бурхливе «обговорення», інформації для прийняття доленосного рішення прозвучало недостатньо. Бориспільці так і не почули, яку вигоду отримає їхнє місто, окрім робочих місць. А з присутніх у залі депутатів чи не найяскравіше висловив свою позицію щодо будівництва кондфабрики «Рошен» Ярослав Годунок:
«… Ми проти того, коли сьогодні в європейській країні європейський президент «нагинає» і давно все вирішив. Але ж є Земельний кодекс України, де чітко зазначено, що виділення земельних ділянок відбувається прозоро і на умовах аукціону. Чому ж президент не пішов на аукціон? Чому немає чітких правил гри? Вважаю, що розбудова президентського бізнесу під час війни має вигляд цинізму…
Виконавчий комітет на чолі з міським головою уже все «рошенівцям» дав… Сприяти бізнесу і «допомагати» йому — це різні речі. Більше того — вже й технічні умови надали. Проте, гадаю, «Рошен» ніяких інвестицій вам не надасть… Бо хочеться почути, скільки дитсадків і шкіл — ні, не реконструйовано, а буде збудовано?! Адже ця компанія досить велика!.. Маю бажання почути, яка буде побудована об’їзна дорога, коли будуватимемо терапевтичне відділення ЦРЛ — не морг, а терапію!
І нарешті, про кількість працівників на цій фабриці… Які 1200, шановні? Ви що, мене смішите? Та сьогодні при нинішніх технологіях, наприклад, поруч на комбікормовому заводі працює близько 100 осіб! Тому, як на мене, тут не буде навіть і 600. Тож на сесії я не голосуватиму за це, бо мене «шиють» у дурні! І ніякі «одобрямси», які ви тут демонструєте, на сесії не пройдуть! Наголошую, я не проти цього підприємства, а проти того, як ви це все подаєте, як і що ви для цього робите. І допоки у Липецьку працюватиме його фабрика, війна триватиме і гинутимуть наші люди…».
І все ж Громадська рада рекомендувала позитивно розглянути питання будівництва бісквітного комплексу «Рошен» на найближчій сесії міськради майже одностайно (три утрималися). Цікаво, що найбільше принадило громадівців у цьому комплексі: обіцяна кількість робочих місць чи щоденна присутність у повітрі запаху шоколаду?
Вадим ШАПОШНІКОВ