Офшорний скандал
- 07 квітня 2016
- Відгуків: 0
- Переглядів: 280
В Ісландії тисячі людей вийшли на мітинг проти прем’єр-міністра через його офшори
4 квітня в Рейк’явіку тисячі людей вийшли на площу перед будівлею парламенту на акцію протесту з вимогою негайної відставки уряду Ісландії на чолі з прем’єром Сіґмюндюром Ґюннлейґссоном. Про це повідомляє Iceland Monitor.
Приводом для протесту стало «витікання» «Панамських документів», в яких є інформація про офшорну компанію очільника уряду.Також повідомляється, що прем’єр-міністр Ісландії не готовий оголосити про свою відставку після публікації конфіденційної інформації про офшорні махінації.
politolog.net
Про офшори
Почитав українські засоби масової інформації, «Фейсбук», подивився два ток-шоу — у Шустера і на «ICTV»: всі експерти, журналісти, шановні і не дуже, коментуючи «офшорний скандал» журять Порошенка як успішного бізнесмена і злегка докоряють йому як президенту, що затягнув (ну злегка так) процес продажу своїх активів (передачі прав управління в сліпий траст — дуже трендове поняття нині в українському медіа-просторі). Порошенко відлетів до Японії до кінця тижня. Потім полетить до Швеції чи що. Коротше, поки повернеться — усе нівелюється і «кане в Лету». Паралельно відстежую подібну ситуацію з ісландським прем’єром — той, схоже, до кінця тижня піде у відставку.Відчуйте різницю. Почекаємо, подивимося.
Сергій ГОЛОВАЦЬКИЙ.
«Фейсбук»
Офшорний скандал: час перезавантажити владу
Українська влада на чолі з Президентом тримає свої капітали в офшорах. Так звучить головна новина останньої інформаційної доби. Глядачі запасаються попкорном і з нетерпінням очікують продовження історії, наївно сподіваючись на гучні відставки та подальші викриття. А дарма. Цього не буде. Бо виводити в офшори капітали в Україні — на жаль, не кримінал. Так, уникати сплати податків в країні, яка воює — неправильно, так, це аморально. Але законодавчо не карається! Хоча Кримінальний кодекс і передбачає відповідальність за декларування завідомо недостовірної інформації (ст. 366-1 ККУ). Реально ж покарання виглядає так: короткочасні іміджеві втрати, невелике падіння рейтингу, яке швидко надолужать під час виборів, заваливши країну рекламою за ті ж таки офшорні кошти. Ось, на жаль, і все…За даними з відкритих джерел, за 10 років (2004-2013) з України за кордон вивели більше 116 млрд доларів (lexology.com). Так, ще раз — 116 млрд доларів США! Скільки ми там у США і МВФ нині благаємо позичити — 4 мільярди? В обмін на фактично зовнішнє керування країною, на постійне підвищення тарифів, продаж землі і стратегічних підприємств?..
Гарантом безкарного грабунку країни був і є український парламент. Бо більшість у ньому завжди складали не слуги народу, а служки олігархів. І саме вони блокують будь-які законопроекти про кримінальну відповідальність за виведення капіталів у офшори та механізми їхнього повернення в Україну.
Нагадаю: 11 січня 2013 року (понад три роки тому!) разом із нардепами-«свободівцями» О. Кайдою і М. Головком ми зареєстрували проект закону № 1248 «Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування». Ось повний текст законопроекту: w1.c1.rada.gov.ua.
Його суть проста: у тримісячний термін власники офшорів зобов’язані перереєструвати свої підприємства в Україні. Виведені раніше кошти повертаються за наступним принципом: 50 % — сплачують до державного бюджету, 50% — інвестують у підприємства всередині країни.
Зрозуміло, що в час відвертої олігархічної диктатури Януковича «регіоналівська» парламентська більшість зробила усе, щоби цей проект закону не пройшов. Однак після перемоги Революцій гідності й наші тогочасні партнери по коаліції навідріз відмовилися ставити його на голосування. Мовляв, то «не на часі» або ж «на руку Кремлю». Власне, відмова «партнерів» голосувати за цей та інші законопроекти змусила «Свободу» в липні 2014-го вийти з коаліції і запустити процес дострокових парламентських виборів. Країна отримала новий парламент, коаліцію «нових облич» та «молодих реформаторів». Група народних депутатів від «Свободи» 28 листопада 2014 року повторно зареєструвала цей законопроект під № 1112, а віз і досі там. Бо служки олігархів вкотре перемогли нечисленних слуг народу.
Переконаний: парламент повинен зібратися на позачергове засідання, але не для того, щоби змінити шило на мило в урядовому кріслі. А для того, щоби проголосувати чотири законопроекти:
1) Про повернення капіталів з офшорів та про розірвання угоди з Республікою Кіпр про уникнення подвійного оподаткування;
2) Про імпічмент Президента;
3) Про кримінальну відповідальність за подвійне громадянство;
4) Про тимчасові слідчі комісії Верховної Ради України.
Не можете цього зробити — то проголосуйте бодай новий закон про вибори. Відмовтеся від змішаної пропорційно-мажоритарної виборчої системи Януковича та запровадьте пропорційну систему з відкритими списками. І йдіть геть! Дайте змогу українцям у передбачений Конституцією спосіб виправити цю системну помилку й обрати тих, хто їхню волю виконуватиме. Бо інакше вас із будівлі парламенту просто виметуть.
Олег ТЯГНИБОК,
голова ВО «Свобода»
svoboda.org.ua