(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

На черговій сесії міськради знову скандали

  • 07 квітня 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 316
  • Автор: admin
  • 0

«Кінг-конг ожив»

Один зі скандалів, який, щоправда, виник не з вини депутатів, був пов’язаний з продовженням будівництва поки найвищої у місті багатоповерхівки на Київському шляху, охрищеної народом як «кінг-конг». Цього разу правонаступник попереднього забудовника спонукав депутатів розглянути його питання щодо виділення площі під паркування автомобілів, без чого будинок неможливо здати в експлуатацію.
Відповідно до обіцянки попереднього забудовника — ТОВ «Агробудпереробка ЛТД» — старий двоповерховий будинок на вул. Київський Шлях, 97, де нині проживає чотири десятки бориспільців, мав бути давно знесений, його мешканці — переселені у згадану висотку, а на місці цієї двоповерхівки малася б побудуватися автостоянка. Проте йшли роки. Згаданий забудовник збанкрутував. Будівництво зупинилося, а старий будинок продовжував руйнуватися. Й ось нинішній забудовник — ТОВ «Бориспільміськбуд», яким керують ті ж самі люди, дотриматися обіцянки свого попередника не виявляє бажання, тож сьогодні інтенсивно шукає площу під автостоянку в іншому місті. А на переселення мешканців зі старої двоповерхівки до нових квартир у «кінг-конзі», каже, немає грошей. Зазначимо, що новий будинок розрахований на 313 квартир — 21 тис. кв. м. Із них близько 220 квартир уже продані.
Цього разу представник ТОВ «Бориспільміськбуд» наполягав на виділенні цій компанії під будівництво автостоянки ділянку  на зеленій зоні між тротуаром і Київським шляхом вздовж вказаної вулиці від музею і приблизно до повороту на Яцютівку (вул. Чапаєва)! Проте депутати не підтримали це питання, йдучи назустріч мешканцям старої двоповерхівки, що були присутні в сесійній залі. Між останніми і представником забудовника зчинилася словесна перепалка, адже у разі погодження іншої території під автостоянку, жителі старого будинку залишаться напризволяще без нового житла.

Ситуацію коментує мешканка будинку на вул. Київський Шлях, 97 — Аня Сачіянц:

«Я живу у цьому будинку з 1994 року. Він був побудований аж у 1960 році і з 1989 року перебуває в аварійному стані. У 1993 році його планували знести, оскільки поруч на леваді мали побудувати «чорнобильський» будинок на 159 квартир і до нього переселять нас. Але ідею з «чорнобильським» будинком відклали, оскільки не було фінансування, і в 1997 році була комісія, яка не визнала наш будинок аварійним, а натомість таким, що потребує капітального ремонту із залученням фахівців з НДІ будівельних конструкцій. Але на ремонт коштів так ніхто й не виділив і з того часу цей будинок так ніхто й не ремонтував. Комісія також встановила, що будинок перебуває у найнижчій точці місцевості…
Товариству «Агробудпереробка ЛТД» надали цю ділянку у 1993 році тільки з тією умовою, що наш будинок знесуть і нас переселять у новозбудований сусідній будинок. Однак нині новий забудовник ТОВ «Бориспільміськбуд» доводить, що він не є правонаступником свого попередника, хоча це той самий Мариньоха і нічого він нам давати не збирається. Проте весь трагізм полягає у тому, що між нашим будинком і новим — всього два десятки кроків, і як тільки новий здадуть в експлуатацію, наш будинок просто завалиться разом з усіма нами, адже він всередині дерев’яний! У нас і так немає ані парковки, ні дитячого майданчика, ані цивілізованого підходу до будинку, я вже на кажу про стічну систему з огляду на низьку точку розташування цієї споруди.
Ми вдячні, що депутати забудовнику поки відмовили у земельній площі, яку він просить, але наша проблема залишається невирішеною. Тож звертатимемося у всі інстанції, які допоможуть нам її вирішити. Особисто я готова розглянути питання про надання мені нового житла не обов’язково у цій висотці, що будується поруч. За право на гідне життя ми готові боротися до останнього...»

Коментар першого заступника міського голови Миколи Корнійчука:

«Моя позиція, як заступника міського голови і як громадянина Борисполя, у вирішенні цієї проблеми наступна. Коли розпочиналося будівництво багатоповерхівки за будинком на вул. Київський Шлях, 97, під неї була виділена земельна ділянка. Кожен забудовник відповідно має дотримуватися державних будівельних норм і виходити з тих реалій, яка ділянка йому виділена під забудову. Якщо ця земельна ділянка за всіма нормативами дозволяє побудувати багатоповерхівку, там мають бути передбачені місця для зеленої зони, вигулювання собак, дитячого майданчика, паркування автомобілів — усе це повинно розраховуватися відповідно до кількості квартир і наявної земельної ділянки. У нас же останнім часом усе робиться навпаки: спочатку будують будинок, а потім думають, де встановити усі щойно перераховані прибудинкові зручності. І починаються торги, пов’язані з пошуком земельних площ відповідно до кількості побудованого житла…
Ну не ставитимуть власники свої автівки аж на Яцютівці! А намагатимуться ставити їх поблизу, де і так все буде зайнято. Отже, в перспективі на вулиці Київський Шлях в районі гімназії «Перспектива» усі підходи і під’їзди будуть заставлені автомобілями і в результаті тут залишаться одна смуга проїжджої частини центральної вулиці у полтавському й одна — у київському напрямках. Звісно, це не правильно.
Коли розпочиналося будівництво цієї висотки, було звернення ще тодішньої будівельної організації «Агробудпереробка», яку очолював М. О. Мариньоха, що вона має намір знести будинок № 97 для того, щоб забезпечити парко-місцями та необхідною прибудинковою територією майбутню багатоповерхівку. Однак забудовник обдурив і мешканців, і владу. Додам також, що тепер забудовник хоче, щоб йому виділили не лише зелену зону вздовж вулиці Київський Шлях у цьому місці, а й на зеленій зоні з протилежного боку подвір’я гімназії «Перспектива», вздовж каналу.
Тому моя позиція: нехай забудовник зносить стару двоповерхівку № 97, як це передбачено у технічних умовах та рішенні виконавчого комітету, надає її мешканцям 16 квартир і будує на місці знесеної старої споруди дво- або триповерховий паркінґ.»

Записав
Вадим ШАПОШНІКОВ

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.