(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Бориспільські депутати-«свободівці» заглиблюються в проблеми своїх округів

  • 20 квітня 2016
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 277
  • Автор: admin
  • 0
Так сталося, що, з огляду на суперечливе законодавство про вибори до місцевих рад, восени минулого року не всі кандидати у депутати, які пройшли до Бориспільської міської ради, потрапили на ті округи, де вони балотувалися. Адже хоч перед виборами нові округи й були створені, проте, як ми пам’ятаємо, обраними стали вважатися все ж таки ті кандидати, чиї партії набрали прохідний відсоток голосів. Тож і довелося декому потрапити не на «свій» округ і тепер знайомитися з його проблемами.

Депутат Олег Верес почав з кварталу в межах вул. Глибоцька, 1-5 і Київський Шлях, 90, 98

Проблемний спадок залишився на цьому окрузі від недостатньо дбалої діяльності тут представників міської влади попередньої каденції. Наприклад, будинок на вул. Київський Шлях, 90 потерпає від продуктового супермаркету «Фора», що вперся на прилеглі до будинку, непридатні для торгівлі харчовими продуктами торгівельні площі колишнього магазину господарчих товарів. Голова будинкового комітету повідомила, що у підвалах їхнього житлового будинку протікають каналізаційні труби, ґанки під’їздів розвалюються, знадвору на сходах відсутні поручні. Коли сюди «в’їжджала» «Фора», перший заступник міського голови пообіцяв поставити у під’їздах цього будинку металопластикові вікна... Нема. На своїх задвірках зазначений супермаркет утворив смітник (повз нього якраз і проходять мешканці всього кварталу), вдихаючи «запахи» вельми «ароматні», — через цей смітник тут з’явилося багато мишей, а там, де миші, там і криси…
Як повідомив депутат, через його клопотання з міського бюджету уже виділено 60 тис. гривень на ремонтні роботи у згаданому будинку та 100 тис. — на капремонт каналізації (повна заміна каналізаційних труб) у будинку № 3, що на вул. Глибоцька. Залишилося проконтролювати, щоб ці кошти пішли за призначенням.
Мешканці кварталу скаржаться на ще одну проблему — вода навколо загального смітникового майданчика, яка збирається тут під час дощу. Іноді повз нього пройти неможливо. Тож обговорювалося питання будівництва тут якогось дренажу.
На зустрічі з жителями, яка відбувалася вже посеред двору кварталу, порушувалося питання благоустрою і на так званій «лоховці».
Тут стоять невеличкі магазинчики, у яких торгують спиртними напоями. Покупці їх розпивати ідуть сюди в двір і до плит, що біля гаражів за 98-м будинком. Позиція депутата у цьому питанні однозначна: голосувати на сесії міськради проти продовження угод оренди з власникам торгівельних точок на «лоховці».
На сьогодні болючим залишається питання подальшого обслуговування будинків у зв’язку з обов’язковими утвореннями об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ). Яке обирати обслуговуюче підприємство: комунальне чи приватне? Водночас О. Верес поцікавився, як виживає кооперативний будинок на вул. Глибоцька, 1. Виявляється, укладає з комунальним підприємством «ЖЕК-1» угоди про виконання певних робіт за встановлену плату.
Згодом до гурту людей підійшли працівники виконавчого комітету, прикріплені за цим округом, а також — запрошені головні інженери «ЖЕК-1» та міського управління комунального господарства, завдяки яким розмова стала цікавішою. Як пояснив інженер КП «ЖЕК-1», з 1 липня, згідно з новим законом, змінюватиметься форма власності. Якщо до цього терміну багатоповерхівки ще перебуватимуть у власності міської ради, то після вони перейдуть у власність створених ОСББ.
Отже, повноправними власниками багатоповерхівок стануть їхні мешканці, як це, зрештою, є у приватному секторі, де фінансування і проведення ремонтів приватних жител — безпосередня справа їхніх мешканців. При кожному багатоповерховому будинку міськрадою буде чітко окреслена прибудинкова територія. Тобто коли, кому і що ремонтувати чи прибирати, визначатиме керівний орган ОСББ, збираючи з мешканців на це кошти. А за прибудинкову територію стягуватиметься податок у розмірі 1 % від її вартості на основі її експертної грошової оцінки. Усе це держава робить для того, щоб зменшити бюджетні видатки. Чи робить вона краще для жителів багатоповерхівок? Ясна річ, що ні. Адже це майже не підйомні суми, наприклад, на капремонти і т. д.
До 1 липня, як пояснив посадовець КП «ЖЕК-1», якщо мешканці багатоповерхівок не створять ОСББ, вони матимуть укласти угоди з управляючими компаніями, а якщо не буде зроблено ні першого, ні другого, міська рада 1 липня на конкурсній основі призначить управителя на кожен будинок окремо. Жителі обслуговуючою фірмою можуть обрати і те ж саме комунальне підприємство, уклавши з ним відповідну угоду.
Ще одним проблемним місцем є територія за будинками вулиць Київський Шлях, 98 та Глибоцька, 3, де ставок і гаражі. На берегах ставка і в ставку — маса сміття. Між гаражами теж. Місцевий каналізаційний отвір тут закритий просто бетонною плитою, бо «рідний» люк, вочевидь, вкрали на металобрухт і, цілком вірогідно, що ситуація не покращиться, якщо встановлять новий. На бетонних плитах, складених одна на одну, часто вмощуються «побухати» або просто перекусити «мандрівники на далекі села» різного віку, що в такий спосіб іноді очікують тут свій транспорт замість перебувати на зупинці, що над дорогою. Ходять вперті чутки, що на території, яка поруч і належить «РайСТ», зводитиметься багатоповерхівка і що згаданий ставок потрапляє у зону забудови, тож, мабуть, невдовзі сміття тут не буде і… ставка теж.
Варто зазначити, що депутат зафіксував усі озвучені проблеми у своєму записнику та вже почав їх потихеньку розв’язувати. Наступна зустріч Олега Вереса з бориспільцями відбулася на вул. Гришинській, але про це — у наступному числі «РБ».

Вадим ШАПОШНІКОВ

Продовження у наступному числі «РБ»

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.