(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

РЕЄСТРАЦІЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ЖИТЛОВІ БУДИНКИ, КВАРТИРИ

  • 31 березня 2017
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 3797
  • Автор: admin
  • 0
У своїй минулій статті , щодо реєстрації права власності на земельні ділянки, я розповідала, які документи вважаються належним чином оформленими і зареєстрованими до 2013 року (до запровадження і введення в дію Державного реєстру речових прав на нерухоме майно), а в яких випадках необхідно обов’язково зареєструвати право власності на землю в зазначеному електронному реєстрі для підтвердження дійсності документів про право власності відповідно до вимог законодавства. Чинне законодавство досить швидко змінюється, тож станом на сьогодні, у зв’язку із внесенням змін 06.10.2016 року до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» на заміну Інформаційній довідці, яка видавалася за результатом реєстрації права власності в Реєстрі речових прав і на якій не ставився підпис та печатка Державного реєстратора, станом на сьогодні видається Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно із проставленням на ньому підпису і печатки Державного реєстратора, який провів відповідну реєстрацію права власності на нерухоме майно.
Хочу нагадати, що до 2013 року реєстрація права власності на квартири, житлові будинки, нежитлові приміщення та інше подібне майно, проводилася Бюро технічної інвентаризації, із видачею про це документів (Витягів) або проставленням відповідних штампів (відміток) на самому документі. Така реєстрація проводилася БТІ в Реєстрі прав власності на нерухоме майно (в якому реєструвалися виключно квартири, будинки, приміщення). Земельні ділянки ніколи не реєструвалися в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, реєстрація земельних ділянок проводилася органами земельних ресурсів на місцях.
 З 01 січня 2013 року запроваджений та введений в дію Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, який включає в себе вже все нерухоме майно (квартири, будинки, приміщення, комплекси, об’єкти незавершеного будівництва, земельні ділянки), реєстрацію в якому проводять нотаріуси, державні реєстратори.
 Отже, що означає належна реєстрація права власності до 2013 року на нерухоме майно, таке як квартири, житлові будинки, нежитлові приміщення, об’єкти незавершеного будівництва. Отож знаходьте свої документи на зазначене нерухоме майно, уважно читайте та аналізуйте їх. Документами, що підтверджували право власності на нерухоме майно до 2013 року були зокрема Свідоцтво про право власності на нерухоме майно (видавалися при приватизації квартир або будівництві будинків), договори купівлі-продажу, договори дарування, договори міни, свідоцтва про право на спадщину, рішення суду, тощо. На вказаних документах повинно бути проставлено: штамп Бюро технічної інвентаризації про реєстрацію права власності в БТІ, або проставлено відмітку про реєстрацію права власності в Електронному Реєстрі прав власності БТІ, та/або має бути наявний Витяг (зеленого кольору) про реєстрацію права власності саме в БТІ. Тобто ваші документи мають містити або штамп БТІ, або відмітку БТІ або має бути Витяг з реєстру БТІ, тільки тоді Ваші документи будуть вважатися належним чином оформленими та право зареєстрованим до 2013 року в старому Реєстрі прав власності на нерухоме майно та держава визнає за Вами право власності на таке майно. При бажанні для більшої певності Ви можете зареєструвати Ваше право власності ще і в новому Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, при цьому сплата комплексу послуг за реєстрацію у вас буде нижчою, тому що від сплати адміністративного збору Ви звільняєтеся, оскільки право виникло та було належним чином зареєстровано до 2013 року.
 Якщо ж у Вас наявні, виключно самі документи, для прикладу, Свідоцтво про право на спадщину, яке видавалося раніше в 80-90 роках без використання нотаріальних бланків на звичайному папері і воно не зареєстровано у БТІ, тобто на ньому немає жодних штампів, відміток БТІ, або Витягу з БТІ, то Ваше право не зареєстроване належним чином і таке майно обов’язково на сьогодні потрібно зареєструвати в Державному Реєстрі речових прав на нерухоме майно, тому що права власності, як такого, у Вас не виникло.
 Для проведення державної реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна Вам необхідно звернутися до нотаріуса, державного реєстратора, із тими документами, які у Вас є в наявності. Державний реєстратор перевірить Ваші документи, надасть їм правову оцінку та надасть перелік документів необхідних для проведення самої державної реєстрації. У статті неможливо для всіх окреслити перелік документів, тому, що у кожного своя ситуація із документами та майном. Для прикладу: є будинки побудовані до 1992 року і вони реєструють за спрощеною процедурою, є будинки побудовані із 1992 року по 2013 рік, і вони мають свою процедуру реєстрації, є будинки побудовані після 2013 року і для них є свій перелік документів. У багатьох Ваших будинках могла здійснюватися перебудова, добудова, перепланування чи реконструкція, а у деяких є об’єкти незавершеного будівництва, в інших випадках майно взагалі є знищеним. Дехто з вас набував право власності на підставі рішень судів, у декого документи про право власності можуть бути втрачені або знищені. По гаражних кооперативах також наявний свій перелік документів для реєстрації. Що стосується квартир, то тут ситуація значно простіша, що стосується реєстрації, якщо тільки Ви не здійснювали самовільних реконструкцій, перебудов, добудов тощо, які пов’язані зі зміною технічних показників об’єкту, але практично для всіх вказаних об’єктів наявність такого документу як технічний паспорт є обов’язковою. Тобто у кожному конкретному випадку Вам необхідно звернутися до нотаріуса, державного реєстратора зі своїми документами, отримати всю необхідну інформацію по об’єкту нерухомого майна та перелік документів необхідний для проведення державної реєстрації, а потім вже самостійно вирішувати реєструвати зазначене майно в Державному реєстрі речових прав чи залишити на вирішення своїм спадкоємцям, тому що рано чи пізно, комусь все таки доведеться доводити справу до логічного завершення і чим раніше це буде тим краще, тому що потім за плином часу доведеться у суді доводити свою правоту. Не зволікайте! Час іде невпинно, не втрачайте його задарма!
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.