Студентська Революція на граніті
- 05 жовтня 2017
- Відгуків: 0
- Переглядів: 382
Революцією на граніті називають події дев’яностого року, коли на Майдані Незалежності (тодішня площа Жовтневої революції) розпочалось голодування студентів. Головними вимогами були:
– недопущення підписання нового союзного договору;
– перевибори Верховної Ради УРСР на багатопартійній основі не пізніше весни 1991 року;
– повернення на територію УРСР українських солдатів, а також забезпечення проходження військової служби юнаками-українцями винятково на території республіки;
– націоналізація майна Компартії України та ЛКСМУ;
– відставка голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола.
«Революція на граніті», що була повністю організована силами студентства, не мала на той час аналогів у всій Європі, адже «оксамитові революції» у Східній Європі у 1989 році проводили зріліші політики. Прямим наслідком протестів була відставка голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола та виконання низки вимог мітингувальників. Ці акції та голодування відіграли важливу роль у становленні незалежності України.
«В тому їх сила, але, звичайно, перемогли не студенти, а переміг український народ. Вони зіграли свою роль, але роль, а не визначальний крок. Звичайно, мені приємно сьогодні — я з ними спілкуюся, вони дорослі – що вони зайняли принципову позицію. Принципова позиція, її прояв в тому, щоб Україна стала незалежною», — так говорить тодішній голова Верховної Ради України Леонід Кравчук про події жовтня 1990 року.
uain.press