(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Бійця «Легіону Свободи» капітана Євгена Лоскота посмертно нагороджено званням Героя України

  • 31 серпня 2017
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 346
  • 0

24 серпня 2017 року під час військового параду до 26-ї річниці Незалежності України Президент посмертно нагородив званням Героя України бійця «Легіону Свободи» капітана Євгена Лоскота із присвоєнням йому ордена «Золота Зірка».
Відповідний Указ про нагородження «за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» командира розвідувальної роти 1 танкової бригади Євгена Лоскота було підписано 24 серпня 2017 року. Нагороду отримали мати воїна Ксенія Лоскот та 7-річний син Євгена Тарас під вигуки «Слава!» усіх учасників параду.
Нагадаємо, що командир розвідроти 1 танкової бригади Євген Лоскот зник безвісти 5 вересня 2014 року. Тривалий час знадобився матері Євгена для з’ясування обставин останнього бою її сина. Під час відступу українських сил з району Луганська Євген разом з екіпажем БМП відмовилися залишати позиції. Вони змогли зупинити танкову атаку російсько-терористичних військ, атакувавши їхній командний пункт в районі Веселої Гори та дезорієнтувавши ворога. Рештки Євгена було ідентифіковано лише за рік після його останнього бою.
«На мій погляд, результат атаки на командний пункт ворога був колосальним. За свідченням військових, обстріл із танків українських підрозділів був переведений на БМП мого сина, що дало змогу вийти решті з мінімальними втратами. Ворог був дезорієнтований, вважаючи, що попереду є українські підрозділи і є кому захищати позиції, хоча Щастя лишалося слабко укріпленим і кинутим напризволяще. Лише 7 вересня військові 92-ї бригади та батальйон «Айдар» зайняли позиції 1-ї танкової бригади. Місто Щастя з його ТЕЦ було врятоване від захоплення противником.
Подвиг тих небагатьох, що залишилися захищати рідну землю, неоціненний. Це і українські військові з опорних пунктів «Щогла» — 12 осіб, «Металіст — 9 осіб, 80-та бригада і героїчний екіпаж БМП — Євген Лоскот, Е. Бондаренко та К. Фортушний — захистили честь українського війська та держави», — говорить Ксенія Лоскот.
Прес-служба ВО «Свобода»
www.svoboda.org.ua


 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.