(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Скільки податків ми платимо насправді?

  • 17 лютого 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 586
  • Автор: admin
  • 0
Прихильники Податкового кодексу говорять, що українці мало платять податків і зборів, тому не вистачає на пенсії старим. Газета «Комсомольская правда в Украине» вирішила з’ясувати, чи правдиве це твердження.
З вашої зарплати
У більшості випадків, коли йдеться про податки, наші політики кажуть, що українці платять їх небагато, і найчастіше наводять, як приклад, податки із зарплати. Вони справді невеликі.
Із зарплати сплачуються:
- 15 % — податок на прибуток фізичної особи;
- 2 % — внесок на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (у Пенсійний фонд);
- 0,6 % — внесок у Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття;
- 0,5–1 % — внесок, пов’язаний із загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.
Перший податок іде в бюджет і витрачається державою на свій власний розсуд. А три останніх — цільові збори, які мають спрямовуватися саме на виплати пенсіонерам або безробітним. Разом з вашої зарплати перераховується 18,6 % на користь держави.
Тільки цифри
Припустимо, що ваша зарплата на паперах — 3000 гривень. Відтак, на руки ви повинні одержати 2742 гривні, а 258 піде в бюджет.
З підприємства, на якому ви працюєте
Дуже часто депутати й чиновники наголошують: «В Україні дуже велика частина економіки — «у тіні». Неподобство!» Податківці борються із зарплатами в конвертах, однак усе безрезультатно. А чому?
З фонду зарплати підприємство сплачує податки у Фонд оплати праці:
- 33,26 % від розміру вашої зарплати — внесок у Пенсійний фонд;
- 1,6 % — внесок у Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття;
- 1,4 % — внесок, пов’язаний із загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- 0,56 % і вище (варіюється аж до 13 % при роботах, пов’язаних з ризиками) — страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань.
Таким чином, обіцяючи вам певну ставку, роботодавець відразу ж віддає 36,82 % з неї державі, причому сума ця стягується ще до того, як з неї знімається податок на прибуток фізосіб та інші відрахування. Іншими словами, має місце подвійне оподатковування.
Тільки цифри
Припустимо, ваша зарплата становить 3000 гривень. А якби не податки, вона була б істотно вищою — 4100. Або погляньмо з іншого боку. Якби цей податок платило не підприємство, а ви, то у вас залишалося б не 3000, а 1637 гривень.
З кожної покупки
Це ще далеко не всі ваші витрати. Подивімося на ситуацію інакше. Припустимо, отримавши заробітну плату, ви йдете до магазину за покупками. Купуючи будь-який товар, 20 відсотків від його вартості ви віддаєте державі. Це сумнозвісний ПДВ, або, як він називається в інших країнах, «податок з продажу». Він входить у ціну практично всіх товарів і послуг, якими ви користуєтеся.
Що ж до сигарет і будь-якого алкоголю, то в ціну цих товарів включені ще й акцизні збори. Пригадуєте, як за останні роки подорожчали сигарети й спиртне? Це зростання цін було зумовлене саме підвищенням акцизів. Оцінити ці податки можна лише побічно. У бюджеті на 2010 рік передбачалося, що за рахунок акцизів на шкідливі звички до державної скарбниці надійде 16,5 млрд. гривень або по 365 гривень із кожного українця за рік.
Для простоти розрахунків додамо ще 3 відсотки до податків, що стягуються, адже ми враховували навіть дітей, студентів і пенсіонерів, які не одержують зарплату.
Крім того, акцизний збір стягується при продажу палива. Стосується він не лише автолюбителів чи тих, хто постійно роз’їжджає на таксі. У вартість проїзду у звичайній маршрутці акцизний збір також входить.
Тільки цифри
Якщо ви витратите всі свої гроші в магазині, то із зароблених вами 1637 гривень близько 23 відсотки піде в кишеню держави у вигляді податків і зборів. А це, як-не-як, ще 376 гривень із копійками. Разом — з 3000 гривень, які ви могли б отримати, у вигляді податків держава вже забрала 1730, залишивши вам менше половини — 1270. Але й це не все!
Податки на розкіш
Є в Україні додаткові податки й збори, які ми платимо, коли, наприклад, користуємося мобільним телефоном. У цьому випадку потрібно віддати 7,5 відсотків від суми витрачених на розмови грошей у Пенсійний фонд. Купівля автомобіля теж вважається недозволенною розкішшю. Із цієї операції в Пенсійний фонд платиться 3 відсотки від вартості. Раніше таким же збором обкладали й операції з обміну валют, але потім його скасували.
Донедавна всі водії оплачували дорожній збір. Він залежав від обсягу двигуна й становив від 48 до 7200 грн. у рік. Тепер його хочуть замінити акцизом на бензин, що в принципі логічно: хто більше їздить, той і повинен більше платити за ремонт доріг.
У разі продажу машини теж потрібно заплатити 1 відсоток від отриманої суми, а за повторного продажу з вас візьмуть уже 15 відсотків. І хоча це нелогічно, адже ви продаєте машину дешевше, ніж купували, й ніякого прибутку не отримуєте, держава й тут знімає свої «п’ять копійок».
Якщо ви володієте землею, то сплачуєте податок на неї. Якщо купуєте або продаєте квартиру, то держава бажає отримати 1 відсоток від суми угоди. Майже кожний з нас хоч раз у житті міняє місце проживання, отже, всі ми змушені платити цей збір.
Також ви оплачуєте держмито, якщо звертаєтеся в державні органи за одержанням дозволів або документів. Наприклад, ви платите мито в нотаріуса, у суді й навіть у РАГСі. Усі ці проплати, незважаючи на те, що вони здійснюються нерегулярно, виливаються ще в 1 відсоток від ваших доходів, адже податки із продажу й купівлі квартири — це пристойні суми. Та й мобільними телефонами тепер користуються всі.

ЗАМІСТЬ ПІСЛЯМОВИ
Як бачимо, понад половина тих грошей, які призначалися вам на зарплату, в кінцевому результаті опиняються в кишені в держави. При цьому ми ще не врахували податки й збори, які бюджет отримує від імпорту. Адже з тих же апельсинів і мандаринів, які в Україні не ростуть, на митниці стягують пристойні суми. Однак і без цього видно, що держава обдирає своїх громадян як липку, не забуваючи цілком серйозно стверджувати, що податків ми сплачуємо страшенно мало...

За матеріалами
https://kp.ua

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.