(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

У Борисполі реально створена ніким не контрольована громадська рада

  • 17 лютого 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 666
  • Автор: admin
  • 0
9 лютого в приміщенні міськвиконкому відбулись установчі збори представників інститутів громадянського суспільства для утворення громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради.
Для участі в установчих зборах нової громадської ради подали повний пакет документів 93 громадські організації, проте прийшли лише 75 представників. Це забезпечило плановий початок зборів та обрання робочих органів. Головуючою на засіданні було обрано Г. П. Михайлюк, а секретарем Т. В. Петрушу, до лічильної комісії обрано 5 осіб та затверджено регламент зборів. Малознайомі між собою представники згоджувалися на запропоновані кандидатури, підтверджуючи це своїм голосуванням. Тому проблем не виникало. Згодом було заслухано звіт голови ініціативної групи І. В. Петренка про підготовку до установчих зборів.
На цьому загальна ідилія зборів завершилася. На жаль, була проігнорована пропозиція Я. М. Годунка про недопущення в члени громадської ради осіб, які є депутатами. Однак запропонована кількість членів громадської ради — 35 представників — спонукала присутніх у залі відчути себе чимось на зразок масовки, за допомогою якої намагаються створити ілюзію громадянського суспільства. Пропозиція В. М. Власенка про збільшення чисельності ради до 50 осіб також не знайшла підтримки.
Роз’яснення ж, що громадська рада не може бути опозиційною до міської влади і є дорадчим органом і що, власне, обговорення може проводитися і без громадської ради — на сайті, нікого з присутніх не залишило байдужим. Тож переважною більшістю (2/3 голосів) було прийняте рішення про встановлення граничної чисельності складу громадської ради на наступні два роки в кількості усіх представників, які прийшли на установчі збори та зареєструвалися, тобто 75 осіб.
Виявилася невдалою і спроба обрати голову новоствореної ради.
Коротко підсумовуючи результати установчих зборів, можна впевнено сказати, що в Борисполі реально створена ніким не контрольована громадська рада. Скільки вона зможе протриматися у такому статусі — це вже інше питання. Не хотілося б, щоб цей дорадчий орган потім поступово перетворився на інструмент «одобрямсу» усіх без винятку дій міської влади (що в принципі не так просто при 75 членах), або просто перестав збиратися як такий. Як буде, покаже тільки час.
Наступні збори громадської ради відбудуться в залі міськвиконкому 2 березня о 16 годині, на них винесені питання про обрання голови, структуру ради, напрямки діяльності, кількість комітетів та інше.

Михайло КАРПЕНКО

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.