У прекрасних справах живе музика
- 14 жовтня 2011
- Відгуків: 0
- Переглядів: 525
А з мелодійними звуками людство знайоме з давніх часів. У печерах Африки збереглися наскельні малюнки давно зниклих племен. На малюнках зображені люди з музичними інструментами. Ми вже не почуємо ніколи тих мелодій, але музика завжди прикрашала і полегшувала життя людей, примушувала їх радіти або засмучуватися.
Щоб увіковічнити і без того невмирущу музику, за ініціативою композитора Дмитра Шостаковича та за рішенням ЮНЕСКО, у 1975 році 1-е жовтня було проголошено Міжнародним днем музики.
У Бориспільській централізованій бібліотеці його відзначали 5 жовтня. Жіночий клуб «Ніжність» мав змогу послухати гру на піаніно Вікторії Руденко — учениці гімназії «Перспектива», проглянути слайди із зображенням сумної осені, поспівати за чашечкою чаю з ласощами.Цього святкового дня сталася ще одна приємна подія: до бібліотеки завітала київська вишивальниця Валентина Василівна Марченко. Роботи цієї майстрині (рушники, сорочки, скатертини) якраз були представлені на виставці, що теж проходила у бібліотеці. Жінка розповіла, що пронесла вишивку крізь усе своє життя. Різні були періоди, а цей вид прикладного мистецтва завжди був з нею. Любов до цієї творчості їй прищепила бабуся. Коли пані Валентина була маленькою, шість рочків від роду, бабуся підвела її до яблуньки і промовила пророчі слова: «Яблунько, благослови внучку на вишивку». І дівчинка вперше взяла голку до рук.
А роботи майстрині справді неймовірні. Настільки, що у кожному стібку відчувається своя невидима мелодія. Недарма ці дві події збіглися! Деякі із робіт виконані вручну, якісь — машинкою. Машинна вишивка коштує вдвічі дешевше ручної. Творіння майстрині купував навіть колишній президент України Віктор Ющенко та його сім’я.Під кінець зустрічі Валентина Василівна виклала такий собі міні-майстер-клас з вишивання. Поділилася деякими секретами: які нитки краще вибирати, яка тканина якісніша… Пояснила символіку рушників, як вибрати рушник на весілля, а який — на поминки…
Наш край здавна славився талановитими людьми. І сьогодні творчістю наших земляків захоплюються шанувальники мистецтв багатьох країн світу. «Ринок Бориспіль» зичить успіхів людям, що творять музику чи просто слухають її. А київській майстрині — процвітання і подальшого поступу у справі її життя.Марія Голуб