(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Опалювальний сезон розпачато… Попри все!

  • 28 жовтня 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 560
  • Автор: admin
  • 0

Незважаючи на заборгованість комунального підприємства теплових мереж за газ і ряду споживачів за отримане тепло, підписану кабальну угоду з газопостачальником та невтішні прогнози у Борисполі таки розпочався опалювальний сезон. Навіть на кілька днів раніше від запланованої дати. Докладніше про це та інше — в інтерв’ю з начальником управління комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради Володимиром АВРАМЧУКОМ.

— Володимире Івановичу, що спонукало розпочати опалювальний сезон на кілька днів раніше?

— У місті опалювальний сезон розпочався 13-го замість 15 жовтня, передбаченого у відповідному розпорядженні голови Київської облдержадміністрації, тому що це число припадало на суботу, вихідний день. За тиждень до цього стало опалюватися пологове відділення Центральної районної лікарні. Дзвінків, що нині десь немає опалення, у нас не було.

— Чи отримують тепло боржники? Адже ще не так давно керівництво міста погрожувало залишити їх без теплопостачання…

— Так, отримують і боржники…

— А хто вони і який у них на сьогодні борг за отримане тепло?

— Можу назвати ЖЕК «Укрвійськбуд», що, за станом на 21 жовтня, комунальному підприємству «Бориспільтепломережа» виний близько 300 000 гривень (будинки на вул. Горького, № 40 — 104 тис. грн.; № 42 — 108 тис. грн.; № 44 — 79 тис. грн.), ОСББ на вул. Ватутіна — 178 тис. гривень, ТОВ «Комфорт-сервіс» — 292 тисячі, МЖК «Бориспільський» — 206 тисяч гривень. Це найбільші боржники.

Як показує статистика, сумлінно сплачують переважно незахищені верстви населення — пенсіонери, вчителі, медики… А заможні люди, які отримують високу платню або ведуть власний бізнес, своєчасну сплату за отримані послуги іґнорують. Сімей, які нехтують вимогами Закону України «Про житлово-комунальні послуги», небагато — десь 15–16. У згаданому законі чітко вказується, що отримувач житлово-комунальних послуг має сплатити до 20 числа поточного місяця за послуги, отримані протягом попереднього місяця. Нам не хотілося відмикати від тепла будинки боржників, адже там живуть і діти, і хворі… Ми дотримуємося принципу служіння громаді.

— Чому ж тоді застерігали їхні будинки відімкнути?

— А як ми маємо чинити? Наведу цитату з одного листа, який надійшов на адресу виконавчого комітету міської ради: «Бориспільська філія по експлуатації газового господарства повідомляє вам про те, що у разі відсутності проплати за використаний природний газ, а також відсутності проплат, згідно з договорами, Філія змушена буде розпочати припинення подачі газу на котельні, починаючи з…». І таких листів-попереджень від ФЕГГ ми отримали кілька! Проте виконавчий комітет повинен діяти у рамках закону і, захищаючи всі верстви населення, на відімкнення котелень не іде. Адже до однієї котельні може бути під’єднана і школа, і лікарня, і житловий масив, і суб’єкти підприємницької діяльності… Тож користуючись нагодою, я ще раз закликаю усіх без винятку своєчасно сплачувати за отримані послуги і спожите тепло!

— А як Ви прокоментуєте нещодавнє відімкнення газу від цілого під’їзду будинку № 16 на вул. Лютнева із-за одного боржника і неподачі тепла до будинку № 10 на вул. Ясна через трьох боржників?

— Не думаю, що такі дії принесли якусь користь ФЕГГ і КПТМ, які відімкнули чи не подали. Хоча переконаний, що вони були змушені це зробити. Натомість потрібно активізувати роз’яснювальну роботу. А у разі іґнорування споживачами своїх обов’язків подавати на боржників до суду — нині суди набагато об’єктивніше й швидше розглядають такі справи. Навіщо ж порушувати права тих, хто сумлінно за все платить?

— А який стан проплат на цей понеділок?

— На цей час по КПТМ «Бориспільтепломережа» проплата становить понад 70 %. Скажу відверто: це добре! Люди оплачують рівними частинами (за кожну декаду місяця). Тож рівень проплат наприкінці місяця сягатиме 98–103 %. У той же час наше КПТМ має перед газопостачальником борг 3,3 млн. гривень. Ми склали графік погашення цього боргу. Якщо його не сплачуватимемо, то держава нараховуватиме нам штрафи й пеню. На кого «Бориспільтепломережа» потім буде змушена перекласти штрафи й пеню — не важко здогадатися… Тож не хотілося б доходити до такої критичної ситуації.

— Газета «Ринок…» частково висвітлювала ситуацію навколо підписання кабальної угоди про газопостачання з ДК «Нафтогаз України». На Вашу думку, чому з газопостачальником все-таки підписана така угода?

— Керівники органів місцевого самоврядування Київської області надали свої пропозиції. І їх запевнили, що до цієї угоди будуть внесені певні корективи. Хоча це був вимушений крок. Якщо б цю угоду «Бориспільтепломережа» не підписала, нам не виділили б ліміт, а отже, не був би поданий і газ... Тут одне з одним пов’язане, як ланки ланцюга. Безумовно, ми не поспішали підписувати й зробили це останніми. Ми довго вичікували, сподіваючись, що або на обласному, або на державному рівні відпрацюють такий договір, який діяв у попередні роки. Тепер усе залежатиме від чіткої взаємодії влади, комунальних підприємств, суб’єктів підприємницької діяльності і населення, якщо кожен із них вчасно виконуватиме свої зобов’язання.

— Щиро дякуємо за надані відповіді і сподіваємося до цієї розмови невдовзі повернутися.

Цікавився
Вадим ШАПОШНІКОВ

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.