(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Садові роботи у листопаді

  • 18 листопад 2011
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 624
  • Автор: admin
  • 0
Закінчився збір зимових сортів яблук, груш, чорноплідної горобини. Тож варто озброїтися дротяною щіткою та очистити штамби та основні скелетні гілки від відмерлої кори, лишайників та моху, адже шкідники вже встигли заховатися на зимівлю у тріщинах та щілинах. Виконуючи цю операцію «вбиваємо» відразу «двох зайців» — і шкідників знищуємо, і корі легше дихатиметься.

За сухої погоди, у саду необхідно побілити стовбури та скелетні гілки плодових і декоративних дерев садовими білилами. Для цього у 9 літрах води розводять три кілограми свіжогашеного вапна, а тоді доливають 300 г попередньо розчиненого в 1 л. води мідного купоросу. Не завадить додати в цю суміш 1 кг глини та 100 г клею ПВА. Така побілка є своєрідним захистом від перепадів температури, вона «зігріває» дерево взимку, виконує дезінфікуючу функцію, захищає дерево від сонячних опіків ранньої весни.

Якщо сад був дуже уражений паршею, варто після опадання листя обприскати дерева 5 % розчином сечовини (50 г на 1 л. води). Також необхідно зробити це з ґрунтом і листям під деревом (10–15 % розчином сечовини). Гілки, уражені цитоспорозом та чорним раком, необхідно вирізати. Восени також можна вирізати сухі гілки, провівши так звану санітарну обрізку.

Із власного досвіду рекомендую внести калійно-фосфорні мінеральні добрива у ґрунт навколо дерев та кущів. А також замульчувати білястовбурні ділянки тирсою. Потрібно пам’ятати, що добрива, які вносять восени, сприятимуть накопиченню поживних речовин рослинами, підвищуючи їм морозостійкість.

Цьогорічної сухої осені вкрай необхідно перед настанням морозів провести вологозарядне поливання дерев (40 л води на молоде дерево і 100–150 л — на доросле). Також водою заливають і плодові кущі смородини, порічки та аґрусу.

Щоб сад не псували зайці та інші гризуни, молоді деревця потрібно обв’язати агроволокном або гілками ялини чи сосни (віттям донизу).
Листопад — чудова пора для закладання ягідників та саду. На думку багатьох фахівців, посаджене восени дерево легше і краще приживається, менше хворіє. Цієї ж пори також пересаджують дорослі дерева, які виявилися не на своєму місці.

Якщо ґрунт ще не підмерз, у ці дні можна висіяти озимі овочеві культури. Сіють здебільшого кріп, петрушку, щавель, моркву, цибулю, шпинат, пастернак, спаржу, а також айстри, календулу, мак та інші.

У листопаді на зиму обмотують агроволокном низькозимостійкі вейгелу, гортензію садову, рододендрони, азалії та інші дерева і кущі, гілки яких можуть підмерзнути. Троянди підгортають на висоту 20 см. Обгортають сухою землею, вкривають сухими гілками, листям або сосновою корою. На верху зробіть також загородки, щоб затримувався сніг. Адже недарма у народі кажуть: «сніг глибокий — колос високий».

Валерій Андрощук,
садівник

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.