(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Як пережити «кінець світу»

  • 26 січня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 521
  • Автор: admin
  • 0

Нас весь час лякають «кінцем світу» у  різноманітних варіаціях, хоча, якщо звести все до спільного знаменника, усі більш-менш раціонально обґрунтовані варіанти вкладаються у три сценарії: вторгнення, катаклізми, пандемія (епідемія, що охоплює більшу частину населення країни). Варіант біблійного Армагеддону розглядати не будемо — для цього існують теологи, священики та філософи. Ядерну війну теж залишимо поза увагою, бо після ядерних вибухів в живих залишаться одиниці, і їхнє життя в забрудненому атомом світі навряд чи триватиме довго… Тому розглянемо стратегію виживання в перших трьох випадках. По великому рахунку тактика виживання вкладається в єдиний алгоритм з невеликими поправками відповідно до ситуації.

1. Зберіть речі. У першу чергу, у разі серйозного катаклізму міським жителям потрібно покинути місто, бо воно не прогодує — у всіх трьох варіантах. У випадку з нападом ворога перш за все відключиться електроенергія — усі продукти, що швидко псуються, стануть непридатними для вживання, інші ж швидко будуть спожиті, як тільки «запахне  смаженим». Якщо накрила пандемія, то швидко закінчиться придатна для пиття вода. Крім того, доведеться уникати контакту з інфікованими, яких у міській зоні буде безліч.  

З їжі візьміть консерви та інші продукти довгострокового зберігання. Столовий і консервний ножі, ложку, виделку, запальничку і сірники, компас, географічні карти, медикаменти (аптечку). Прихопіть ковдру чи спальний мішок — ночами холодно навіть влітку, і вам просто необхідно буде чимось накриватися. Гроші, швидше за все, втратять свою цінність, але золото буде в ціні завжди, тому його теж візьміть з собою. Вам доведеться довго йти, тому одягніть зручне і міцне взуття, але не туфлі чи кросівки (швидко зітруться). Хороший варіант — черевики на зразок берців. Одяг повинен бути легким, міцним і теплим. Ідеальним буде похідний (мисливський чи рибальський) одяг кольору хакі.

2. Заздалегідь призначте місце зустрічі з близькими. У випадку  війни чи катаклізмів першочергово псуються телекомунікації. Можливо, станції енергозабезпечення накриє хвиля цунамі чи вороги завдадуть по ним масованого бомбового удару. Засобів військового зв’язку у цивільного населення немає, а зв’язатися з близькими через телефон чи Інтернет вже буде неможливо. Тому можете залишити свій модний iPhone 4G вдома до кращих часів. Не завадить домовитися заздалегідь (наприклад, сьогодні) зі своїми близькими про місце загального збору. Бажано, щоб воно знаходилося за межею великих міст, бо натовп людей, що рухаються в одному напрямку, може викликати у патрульних військових чи міліції непотрібні вам запитання. Ті, хто дісталися місця збору першими, чекають решту, після чого дружною компанією відправляються на екстремальний пікнік.

3. Йдемо швидко й легко. Перед тим, як прибудуть військові й оточать місто, може минути до трьох днів. За цей час вам потрібно зібрати свої пожитки і забратися куди подалі. Пам’ятайте: військовим важливо, в першу чергу, охороняти стратегічні об’єкти і порядок у місті. Тобто до вас особисто солдатам діла не буде. Максимум їхніх дій стосовно вас — не допустити розбою і при потребі роздавати гуманітарну допомогу. Але не розраховуйте отримати подвійну порцію, а якщо спробуєте взяти щось самостійно (наприклад, пограбувавши найближчий продуктовий магазин), то матимете велику вірогідність отримати кулю…

Вибиратися з міста на автомобілі буде складно: велетенської пробки важко буде уникнути. Та й військові, як правило, перекривають дороги. Відповідно рано чи пізно може виникнути паніка з усіма її негативними наслідками. Вихід — йти пішки, не обтяжуючи себе зайвим. Сказати, звичайно, простіше ніж зробити, але в екстремальній ситуації вибирати не доводиться.

 4. Озброюватися чи ні? За будь-якими масштабними потрясіннями слідують анархія, іґнорування суспільних норм і моралі, що дає можливість стріляти вліво і вправо, не задумуючись над наслідками. Насправді ж, немає потреби бігти грабувати найближчий магазин зброї, наражатися на небезпеку і втрачати дорогоцінний час. На перших порах вам не буде від кого оборонятися: у всіх ще буде достатньо провіанту й особистих цінностей, тому на чуже добро ніхто не полюватиме. Навіть найбільш декласовані й аморальні елементи будуть зайняті важливими справами (наприклад, набігами на магазини) і не звернуть на вас ніякої уваги. Пізніше підійдуть військові і встановлять свої порядки, але ви до того часу будете вже за межею міста. Потреба у зброї може з’явитися пізніше: коли в інших закінчиться те, що ще залишилось у вас, і їм стане заздрісно… У такій ситуації зброя вам справді не завадить. Але пам’ятайте, що стріляти в людину навіть у випадку самооборони — це серйозний психологічний крок, на який наважиться не кожен.

5. Об’єднуйтесь у групи. Крім бунтівних елементів, на шляху вам зустрінуться люди цілком адекватні (у повсякденному житті вони трапляються не так часто). Вони будуть різними, кожен з них умітиме робити щось своє — стріляти, ремонтувати, готувати і т. п. Чим більше вас таких збереться в одній групі, тим краще. Рано чи пізно вам доведеться десь осісти, і для досягнення комфорту в некомфортному оточенні якраз і стануть у пригоді різноманітні навички ваших супутників. Коли ви створите таку невеличку спільноту, можуть з’явитися сторонні люди, котрі захочуть відібрати плоди вашої праці. І тут знову стануть у нагоді ваші попутники, адже й дошкільнятам відомо, що групою захищатися легше.

 6. Звикайте до кочового способу життя. На жаль, перші кілька місяців відпочити вам не вдасться. Рухатися доведеться подалі від великих міст, які в найближчим часом перетворяться в гарячі точки і зони оточення, в глибину лісів. Тому приготуйтеся до тривалих походів. Пройшли день, встановили нічний табір, а зранку знову в дорогу. Курс — у бік Карпат. Там багато місця, дичини, рік і лісів…

7. Облаштуйте табір подалі від інших людей. Намагайтесь обрати місце поряд з водою. Взимку можна використовувати талий сніг. Той, хто вміє стріляти, може полювати, решта — ловити рибу. У сусідніх покинутих селах можна пошукати залишений інвентар. Можливо, вдасться знайти насіння, яке можна буде посіяти і виростити урожай. Спробуйте знайти радіо. Спочатку воно працювати не буде з відомих причин, але якщо ситуація у великих містах покращиться, то ви про це дізнаєтеся.

Питання полягатиме в тому, чи захочете вертати назад!

Володимир Петренко

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.