(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Україна на полотнах Лізи Миронової

  • 05 червня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 933
  • Автор: admin
  • 0
23 травня у Бориспільській міській централізованій бібліотеці відкрилася виставка народної художниці Єлизавети Миронової (1929–2010) «Україна всіма барвами».

Ім’я цієї простої селянської жінки вписане до навчальних програм з образотворчого мистецтва поряд із Катериною Білокур і Марією Приймаченко. За її роботами діти легко сприймають уроки малювання, адже картини такі світлі і по-дитячому щирі. Картини Лізи Миронової неважко вирізнити серед інших художників різнобарв’ям народних сюжетів і кольоровою гамою. Ліза Миронова ілюструвала книжки для дітей, її роботи прикрашають стіни ресторанів, вони стали основою для численних гобеленів та панно.

Дивовижні роботи Лізи Миронової, художниці з села Сошників Київської області, випромінюють добро і любов до навколишнього світу. На полотнах — чарівна природа рідної землі, лицарі-козаки, дивовижні квіти і чудернацькі тварини, сюжети з народних свят і обрядових дійств, символи України, щасливі родини, розмаїття українських костюмів.

Полотна Лізи Миронової близькі по духу і світосприйняттю дорослим і дітям. Її народні мотиви возвеличують простих сіячів-оріїв і підкреслюють чарівність українського села, демонструють любов до батьківської хати і радість материнства.

У середині ХХ століття, пригадують односельці Єлизавети Федорівни, її картини, обрамлені вишитими рушниками, прикрашали багато осель. Сьогодні її шедеври прикрашають виставкові зали музеїв.

Роботи художниці увібрали найкращі традиції народного декоративного художнього прикладного мистецтва. А справжнє мистецтво покликане навчати і пробуджувати національну свідомість.

Лариса МАЦЮК
На фото автора — автопортрет художниці та її картини

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.