(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Політики, журналісти та митці створять комітет, щоб боротися за українську мову

  • 05 червня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 429
  • Автор: admin
  • 0

Громадські діячі та політики пропонують створити Всеукраїнський комітет із захисту української мови. Про цю ініціативу розповіли Олесь Доній та Юрій Стець, письменник Василь Шкляр, співачка Ніна Матвієнко та генеральний директор телеканалу «ТВі» Микола Княжицький — усі вони вже готові брати участь у діяльності цієї організації.

«Це було ініційоване останнім законопроектом Ківалова-Колісниченка. Нас намагаються просто загнати в оце стійло, бо мовна карта була кинута спеціально, адже соціальна політика провалилася і влада вирішила зцементувати свій проросійський електорат за допомогою мовного питання», — зазначає народний депутати Олесь Доній.

Подальша робота комітету має пропагувати українську мову, і вже зроблений перший крок — зняті агітаційні ролики, що будуть транслювати по телебаченню, зазначають організатори.

Обурення ініціаторів комітету викликав законопроект «Про основи державної мовної політики», автори — депутати з Партії реґіонів Сергій Ківалов та Вадим Колісниченко. У пояснювальній записці зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова стане реґіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми). У Партії реґіонів заявляють, що законопроект статусу української мови не змінить.

radiosvoboda.org

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.