(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Громадська рада на літніх канікулах

  • 05 червня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 689
  • Автор: admin
  • 0

Дещо за скорегованим порядком денним відбулося 23 травня засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради.

Корегування зачепило лише один пункт прядку денного, але вельми слушний. Пункт третій порядку денного в редакції від 10 травня «Про інформацію щодо будівництва Багатофункціонального громадського центру в місті Борисполі», по якому мав доповідати М. А. Піскор (заступник міського голови з будівництва), був замінений і сформульований так: «Про посилення контролю батьків за зайнятістю та поведінкою дітей у літній період».

Причина такої заміни була пояснена відсутністю доповідача на час проведення засідання. Одначе, незважаючи на це, громадівці таки висловили свою думку про недоцільність будівництва так званого Багатофункціонального громадського центру.

Звичайно, можна поставитися до міської влади з «розумінням». Ну який сенс будувати у парку Будинок культури? Ніякого розмаху. Та й функціональність якась обмежена… Інша справа — щось «багатофункціональне»! От, наприклад, привела матуся свою дитину до цього БГЦ, а тут праворуч — гурток малювання, ліворуч — пиво; направо — гурток іноземної мови, наліво — широкий вибір горілки; з одного боку — гурток танців, а з іншого — сигаретний кіоск… Залишила мама підлітка в гуртку, приходить його забирати, а він вже й винця випив, і перекурив…

Чому Будинок культури не влаштовує владу? І чому «регіональна» промерівська депутатська більшість проголосувала саме за багатофункціональний центр? Адже, звісно, навіть якщо на тому місці побудують звичайний супермаркет ala «Сільпо» чи вертолітний майданчик ala «ще там когось», це, за суттю, буде лише ще одне із «пітєйних завєдєній», від яких у парку і так плюнути ніде, що не дуже влаштовує свідому громадськість. Тож, як остання альтернатива, на Громадській раді була висловлена думка взагалі нічого там не будувати, а засадити вільну ділянку деревами! Це, з одного боку, зменшить техногенне навантаження на центр міста та розширить рекреаційні можливості парку, а з іншого, не вимагатиме значних коштів.

Але… Але Громадська рада 10 травня не відбулася, а 23 травня питання про БГЦ з порядку денного було зняте. Наступне засідання заплановане аж на осінь. Тобто плацдарм для початку будівельних робіт готовий, і будь-яка думка про це буде вже неактуальна. Найвірогідніше, на місці колишнього Районного будинку культури буде реалізована «реконструкція громадського туалету–2», в результаті якої, як і в першому випадку, громада отримає розмальований паркан під назвою, наприклад, «Алея казок» (тільки тепер на паркані намалюють наївного Буратіно).

Однак повернімося до нашого засідання.

Першим питанням у порядку денному значилося обговорення проекту Програми формування здорового способу життя дітей засобами здоров’язбережувальних технологій у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) комбінованого типу «Колосочок» на 2012–2016 роки (доповідач Н. О. Стрільник, завідувач Дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу «Колосочок»). Варто відзначити добру підготовку цього питання та детальне ознайомлення з усією необхідною інформацією. Програма включає створення найсприятливіших умов для повноцінного здорового розвитку дитини та профілактичні заходи щодо цілого ряду захворювань. З цього приводу Громадською радою було прийняте рішення «Про підтримку програми формування здорового способу життя дітей та звернення з пропозицією про якнайшвидше впровадження даної програми в усі дошкільні навчальні заклади м. Борисполя».

Обговорення ж проекту Програми контролю утримання та розмноження домашніх і безпритульних тварин у м. Борисполі на 2012–2018 роки, по якому мав доповідати начальник Головного управління житлово-комунального господарства В. І. Аврамчук та співдоповідач, голова Бориспільського міського осередку Всеукраїнської екологічної ліги І. Р. Гах, на жаль, також не відбулося. Розгляд цього питання перенесений на наступне засідання Громадської ради.

Про посилення контролю батьків за зайнятістю та поведінкою дітей у літній період доповідала начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Бориспільської міської ради І. П. Величко. Як повідомила Ірина Петрівна, сьогодні на обліку в службі перебуває 60 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, 40 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах; 12 дітей перебувають на обліку за скоєння злочину. Згідно з нинішнім законодавством, сьогодні кримінальна справа порушується при завданні збитків на суму понад 98 грн. (хоча донедавна кримінальний поріг становив понад 700 грн.), тож нині фіксується значне зростання злочинності серед дітей.

Навівши ще деяку статистику нещасних випадків, І. П. Величко закликала громадськість звертати більше уваги на поведінку дітей та посилити контроль за їх зайнятістю в літній період. Також варто пам’ятати, що діти віком до 16 років після 22 години можуть перебувати на вулиці лише у супроводі дорослих. До того ж нині в Україні функціонує єдина аналітична система «Діти», до якої заносяться всі відомості про дитину з фотографією та про батьків. Тож у разі скоєння дитиною правопорушення відповідна інформація, занесена до цієї системи, може негативно вплинути на подальшу долю цієї дитини.

Під час засідання ГР розглядалося і питання про затвердження Договору про співпрацю та взаємодопомогу між виконавчим комітетом Бориспільської міської ради, комунальними підприємствами та органами самоорганізації населення міста Борисполя, висвітлення якого підготувала доповідач В. С. Козловська, голова постійної комісії Громадської ради при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради з питань житлово-комунального господарства, торгівлі та надання якісних послуг. За суттю, проект Договору виявився лише протоколом намірів, який висловлює побажання і може або слугувати для досягнення інших цілей, або ні. Доцільність подібної добудови до законодавства з урахуванням планів державної влади щодо ліквідації ЖЕКів та створення на їхньому місці організацій співвласників багатоквартирних будинків виглядає досить сумнівно. Проте й зіпсувати стосунки з нею начебто не можна… Користуючись принципом: краще хоч щось, ніж нічого, вирішили рекомендувати затвердити та укласти тристоронній договір між міськвиконкомом, органами, які надають послуги, та будинковими (квартальними, вуличними) комітетами.

Завершуючи засідання, голова Громадської ради В. О. Кузьменко повідомив, що наступне засідання відбудеться після літніх канікул, тобто восени. Коли саме — буде повідомлено додатково. А в листопаді розпочнеться прийняття заяв про формування нової Громадської ради, оскільки, згідно з чинним законодавством, термін, на який створюються громадські ради, становить 2 роки.

Михайло КАРПЕНКО,
громадівець

 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.