(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Олег Тягнибок: «Українці, які нас підтримали, очікують наших рішучих дій у парламенті»

  • 09 листопад 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 543
  • Автор: admin
  • 0
— Олеже Ярославовичу, як розцінюєте ситуацію навколо виборів в Україні, які найближчі дії «Свободи»?
— Результат виборів засвідчив: наша виборча тактика і стратегія показали свою правильність. Те, що ми пройшли у парламент самостійною націоналістичною колоною, дозволить нам ні на крок не поступатися нашими програмними засадами і не відступати від нашої ідеології.
Очевидно, вибори засвідчили суттєву зміну політичної географії в Україні. Поява потужної фракції націоналістів у парламенті має дати початок якісному оновленню політичного життя в країні.
Звісно, вибори ще не закінчилися, складною є ситуація у кількох округах, але вже зараз ключову увагу маємо зосередити на нашій майбутній роботі в парламенті. Країна просто не має часу на зволікання з рішучими й докорінними змінами в усіх сферах життя.
Українці, які нас підтримали, очікують наших рішучих дій у парламенті щодо реалізації «Свободою» програмних засад об’єднання — «Програми захисту українців», з якою ми йшли на вибори.
Щодо самого процесу виборів, то тут позитивним є те, що вибори все-таки відбулися, на відміну від наших північних сусідів — Росії та Білорусі, де вже давно не обирають, а призначають. А пильна увага суспільства до процесу підрахунку голосів сприяла тому, що нам вдалося практично відстояти свій результат як за партійними списками, так і в більшості мажоритарних округів.
— Ви підписали коаліційну угоду щодо спільних дій з ВО «Батьківщина» у майбутній Верховній Раді України. Чи не завадить ідеологічна різниця її дотриматися?
— Ми завжди дотримуємося наших зобов’язань. Звісно, наша угода може мати певні тактичні видозміни. На жаль, на сьогодні ми з ВО «Батьківщина» напевно що не зможемо сформувати більшість самостійно. Не до кінця визначеною залишається позиція «УДАРу» й так званих «незалежних» кандидатів, які отримали перемогу в мажоритарних округах. Тому ми повинні бути готові до роботи в двох форматах: як у складі більшості, яку, з огляду на розклад сил, сформувати буде надзвичайно проблематично, так і у форматі опозиції. Тому пропонуватимемо нашим колегам певні уточнення щодо програми дій у разі негативного розгортання ситуації.
З огляду на фактичну безправність опозиції в минулому парламенті, її права має бути забезпечено законодавчо. Тому вимагатимемо ухвалення закону про опозицію. Очевидно, нас не зовсім влаштовує зволікання із забороною торгівлі землею. Переконуватимемо наших союзників виступати саме з такою позицією, щоби назавжди прибрати дамоклів меч втрати землі українцями.
З іншого боку, є низка наших програмних позицій, які не завжди або не в повній мірі поділяють наші партнери, але які ми зобов’язані реалізовувати. Це стосується і питань історичної справедливості, зокрема, державне визнання борців ОУН-УПА, захист української мови, заборона комуністичної ідеології, законопроект про люстрацію і так далі. З першого дня роботи в наступному парламенті внесемо пакет економічних ініціатив, які вже розробила і напередодні виборів презентувала «Свобода». Зокрема, «Про ліквідацію приватних монополій», «Про приватизацію державного майна» (нова редакція), «Про примусову легалізацію капіталу та рахунків, що перебувають у банках та зареєстровані за кордоном», «Про спрощений режим реєстрації малого та середнього підприємництва через установи банків», «Про ліквідацію дефіциту бюджету Пенсійного фонду».
Тобто, координуючи свою роботу з іншими політичними силами, ми будемо чітко і неухильно тримати нашу ідеологічну лінію. Ми переконали мільйони українців у тому, що ідеологія українського націоналізму є актуальною і необхідною для розвитку і розбудови держави.
— Як Ви реаґуєте на гострі заяви деяких міжнародних організацій щодо проходження «Свободи» у парламент
— Усі, хто уважно слідкують за нашою діяльністю, знають, що позиція «Свободи» у міжнародних питаннях — це не позиція «проти когось», а позиція захисту національних інтересів. Ще раз наголошую: «Свобода» — це не антиросійська, антисемітська чи антиєвропейська сила, це — сила проукраїнська.
Переконаний, що подальша діяльність «Свободи» у парламенті зніме будь-які надумані звинувачення щодо нашого об’єднання.
Олег ГОЛОВАТЕНКО,
«Високий Вал».
 svoboda.org.ua
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.