(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

З перших вуст

  • 14 грудня 2012
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 508
  • Автор: admin
  • 0
Міський голова про прийнятий Держбюджет на наступний рік
«Прикро, що сьогодні на рівні держави з органами місцевого самоврядування дуже мало рахуються. Прикладом тому — прийнятий Верховною Радою бюджет на 2013 рік. Цифри з Асоціацією міст України не обговорили навіть формально. Цифри трималися до останнього дня в глибокій таємниці... Та й те, що доводиться, часто є необґрунтованим. Приміром, рік тому у бюджеті на 2012 р. цифри були «взяті зі стелі». У результаті на листопад цього року у нас недовиконані 2 млн.  гривень, і в грудні ми навряд чи це виконаємо. А дохідну частину формували якраз з урахуванням виконання бюджету. Тому ситуація, яка складатиметься у наступному році, хоч я й оптиміст за своєю природою, для держави в цілому не буде райдужною», — поділився своїм занепокоєнням Анатолій Федорчук у понеділок на плановій нараді.
«Той, хто краще працює, з того більше вилучають…»
«Нині, наприклад, податок з прибутку, який ми отримуємо, становить близько 30 млн. гривень, і ці кошти, згідно з бюджетним кодексом, мали б залишитися у нас. Але облрада сьогодні розподілила його по Київській області, оскільки не було чим виплачувати заробітну плату. На моє запитання, чому ці кошти нам не повертають, почув відповідь: «Вибачте, ми ж не допустимо, щоб інші голодували через неотримання заробітної плати…».
З одного боку, ніби й патріотична відповідь, а з іншого, я вважаю, що система, яка зараз діє у нашій державі, не стимулює міста й місцеві громади, щоб вони краще працювали. У нас той, хто краще працює, з того більше вилучають. Сьогодні багато міст і сіл Київської області є дотаційними…», — повідомив міський голова.
Про газопостачання
Микола Корнійчук, перший заступник міського голови:
«У газопостачанні таких зривів зараз не буде. Нині нам газ уже не відключають. Але сьогодні триває кампанія з підписання договорів про газопостачання з 1 січня 2013 року, і ті договори, які нам дали підписувати з НАК «Нафтогаз Україна», є дуже кабальними, оскільки тут уже врахований наказ Мінпаливенерго № 288 від 15.07.2010 року, який досі не застосовувався. У ньому чітко зазначено, що підприємство, яке виробляє теплову енергію для кількох груп споживачів (тобто, якщо до котельні підключений якийсь магазин чи об’єкт, що належить до 2 чи 3 групи споживачів, крім житла, — бюджетна установа чи госпрозрахункове підприємство), то всі втрати (обігрівання котельні, транспортування газу, подавання тепла по тепломережах), розраховуються по 3-ій групі, тобто за найбільшим тарифом на всю котельню.
Отже, нині підраховано, що після набуття чинності згаданого наказу КПТМ «Бориспільтепломережа» за опалювальний сезон зазнає збитків на 7 млн. гривень! Хто їх компенсуватиме, якщо Національною комісією регулювання електроенергетики усі ці збитки до розгляду вже не братимуться? Також не розглядатимуться й комісією зі встановлення тарифів…
У зв’язку з цим «Бориспільтепломережа» письмово звернулася до НКРЕ та комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, до Антимонопольного комітету та до Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва і від останньої отримано повідомлення, що вона (ця служба) підтримує нас і, в свою чергу, звернулася до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України з тим, що наказ Мінпаливенерго № 288 є незаконним, що якщо і потрібно розраховувати ці втрати, то пропорційно. Тобто, якщо до котельні під’єднані 5 % 2 чи 3-ї групи споживачів, то згідно з цими 5 % і нараховування повинно здійснюватися! Але на розгляд звернення Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва дається 2 місяці. Ці два місяці закінчаться 29 грудня цього року, а нам потрібно вже підписувати договір. Якщо нам його доведеться підписати, то ми зазнаємо великих збитків.
Крім цього, у договорі є пункти, у яких говориться: якщо, наприклад, є заборгованість за минулий період і є судові позови, є пеня, то кошти, які надходять як сплата за спожитий газ, у першу чергу, мають іти на погашення оплати за судовий збір, у другу чергу — на погашення пені, неустойок, і лише тоді можна сплачувати за газ — в останню чергу!
Нині КПТМ «Бориспільтепломережа» також працює з НАК «Нафтогаз Україна» у питанні зарахування різниці у тарифах. На сьогодні передані до підпису у державне казначейство відповідні документи, у яких зазначена сума у 5,1 млн. грн. як компенсація цієї різниці. Якщо все буде добре, то нам зарахують різницю у тарифах і ті борги, які виникли через цю різницю за минулий період, будуть погашені. Тоді ми залишимося на розрахунках лише з НАК «Нафтогаз Україна» з процентом проплати — 67 %.
Проте у цьому договорі чітко вказано, коли населення має сплачувати за спожитий газ. Наприклад, якщо «Бориспільтепломережа» використала газ у листопаді, то вона повинна 100 % розплатитися за використаний газ до 14 грудня, а Закон України «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що абоненти повинні розрахуватися за спожите тепло до 20 числа! Це означає, що 6 днів у нас «крадуть». Де «Бориспільтепломережа» візьме ці кошти за умови стовідсоткової сплати населенням, щоб розрахуватися до 14 числа? Отже, КПТМ наражатиметься на пеню і штрафи, які, згідно з цим договором, стягуватимуться у першу чергу.
Тож цей договір ми ще поки не підписали. Ще звертатимемося в Асоціацію міст України для обговорення цих питань. Бо якщо ми його підпишемо, «Бориспільтепломережі» загрожуватиме банкрутство.»
Записав Вадим ШАПОШНІКОВ
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.