(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Про стан законності у Борисполі, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Бориспільської міжрайонної прокуратури

  • 15 лютого 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 673
  • Автор: admin
  • 0
Закінчення. Поч. у № 5 (361) від 8 лютого 2013 року.
Протидія обігу наркотичних засобів
Однією з проблем регіону, як і всієї України, є злочини у сфері обігу наркотичних засобів. З кожним роком кількість наркозалежних осіб, у тому числі неповнолітніх, зростає. Занепокоєння викликає те, що категорія наркозалежних значно «молодшає», кількість осіб, які вживають наркотики, стабільно зростає. Цьому сприяє значна незайнятість молоді, відсутність належної організації молодіжного дозвілля у позашкільний час, відсутність батьківського контролю і т. д. Однією із численних причин цього явища є незадовільна робота правоохоронних органів зі встановлення осіб, які збувають серед населення наркотичні засоби, жодних реальних заходів зі встановлення таких осіб не вжито.
У 2012 році до Бориспільського МВ ГУ МВС України в Київській області надійшло 91 повідомлення про злочини щодо незаконного обігу наркотичних засобів. Переважна більшість порушених у минулому році кримінальних справ — за фактами придбання та зберігання наркотичних засобів.
Зокрема:
- 86 заяв та повідомлень про злочини пов’язані з незаконним виробництвом, виготовленням, придбанням, зберіганням, перевезенням чи пересиланням наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (з них 2 заяви та повідомлення, про злочини пов’язані з незаконним обігом метадону);
- 5 заяв та повідомлень про злочини пов’язані з незаконним виробництвом, виготовленням, придбанням, зберіганням, перевезенням чи пересиланням з метою збуту, а також збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їхніх аналогів.
За результатами перевірок заяв та повідомлень про злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів Бориспільським МВ ГУ МВС України в Київській області винесено 52 постанови про відмову у порушенні кримінальної справи на підставі п. 2 ст. 6 КПК України, 8 матеріалів передано за належністю, порушено 31 кримінальну справу, з них 5 — за ознаками злочину, передбаченого ст. 307 КК України, та 2 кримінальні справи за фактом незаконного придбання та зберігання метадону. У порядку ст. 100 КПК України порушено 1 кримінальну справу. 
У ході розслідування кримінальних справ цієї категорії вилучено такі наркотичні засоби: канабіс — загальною вагою 346,7 г, опій ацетильований — загальною вагою 4,4979 г у перерахунку на суху речовину (в тому числі у злочинах, пов’язаних зі збутом, — 2,2251 г), метадон у злочинах, пов’язаних зі збутом — загальною вагою 3,4334 г, снодійний мак — 163 кущі. Запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою обрано щодо 2 осіб, у вигляді підписки про невиїзд — стосовно 34 осіб.
 На цей час 39 кримінальних справ вказаної категорії в порядку ст. 232 КПК України направлено до Бориспільського міськрайонного суду Київської області. По іншим кримінальним справам — досудове слідство триває. 
Працівники міліції, які наділені відповідними владними повноваженнями, у тому чимлі щодо розкриття злочинів, зобов’язані забезпечувати правопорядок , захист прав і свобод громадян та держави, стояти на сторожі законності. 
Міжрайонною прокуратурою службові особи Бориспільського МВ у звітному періоді не притягувалися до відповідальності у сфері профілактики та боротьби з наркоманією. Проте 09.08.12 до Бориспільської міжрайонної прокуратури надійшло повідомлення про факт незаконного збуту оперуповноваженим СКР Броварського МВ ГУ МВС України в Київській області трамадолу (0,017 г). За вказаним фактом порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 364, ч. 2 ст. 307 КК України, яку передано за підслідністю до прокуратури Київської області. Обвинуваченому обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Така ганебна поведінка деяких працівників правоохоронних органів не те, що не сприяє боротьбі зі злочинністю, а навпаки, підриває авторитет цих органів, викликає недовіру населення до всієї структури правоохоронних органів.
Бориспільською міжрайпрокуратурою протягом 2012 року проводилися перевірки додержання вимог Законів України «Про заходи протидії незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів та зловживання ними», «Про наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори». За результатами перевірки, проведеної в Бориспільській ЦРЛ з метою усунення порушень вимог вищезазначених законів, Бориспільською міжрайонною прокуратурою внесено подання про притягнення до дисциплінарної відповідальності лікаря-нарколога Бориспільської ЦРЛ. 
Крім того, внесено подання до Бориспільського МВ ГУ МВС України в Київській області про усунення порушень вимог Законів України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» та «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» в частині результативності діяльності на напрямку профілактики злочинності та правопорушень серед неповнолітніх, за результатами розгляду якого притягнуто до дисциплінарної відповідальності начальника ВКМСД Бориспільського МВ ГУ МВС України в Київській області. 
У Бориспільській міжрайонній прокуратурі 23.08.12 проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів м. Борисполя та Бориспільського району щодо протидії наркозлочинам, якою на Бориспільський МВ ГУ МВС України в Київській області, Київську обласну митницю, ОКПП «Київ» покладено обов’язок вжити заходи щодо викриття злочинних угрупувань з виготовлення та збуту наркотичних засобів, у тому числі таких, що використовують канали постачання наркотичних засобів з інших країн через ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль», а також до виявлення та припинення злочинів, вчинених шляхом розповсюдження через мережу Інтернет сумішей для куріння, що містять заборонені рослини та домішки. 
Додержання і застосування законів
Не залишено поза увагою прокуратури питання додержання і застосування законів на піднаглядній території. 
Особлива увага приділялась пріоритетним напрямкам щодо захисту конституційних прав громадян на працю. Зокрема, у вказаній сфері порушено 6 кримінальних справ внесено 17 подань, за наслідками розгляду яких до відповідальності притягнуто 7 службових осіб органів влади та місцевого самоврядування, 21 працівник установ та організацій, виплачено 782 тис. грн. заборгованості із заробітної плати. Необхідно зауважити, що внаслідок вжитих Бориспільською міжрайпрокуратурою заходів прокурорського реагування, за станом на кінець 2012 року у м. Борисполі та Бориспільському районі, повністю погашена заборгованість з виплати заробітної плати, яка, за станом на 1 січня 2012 року, становила 1 млн. 676 тис. 200 грн.
Яскравими прикладами прокурорського реагування спрямованого на усунення порушень конституційних прав громадян на оплату праці стали порушені і направлені до суду кримінальні справи щодо службових осіб ТОВ «Геопринт», СПМК-241, ФОП Шувалової та ТОВ «Укргазойл».  
За актами прокурорського реагування, внесеними у сфері економічних відносин, відшкодовано до державного бюджету понад 4 млн. 163 тис. грн. 
Завдяки скоординованій роботі, а саме єдиній позиції органів влади, прокуратури та контролюючих органів, на Бориспільщині намітилася тенденція до скорочення боргів зі сплати внесків до Пенсійного фонду України. 
Вжитими заходами прокурорського реагування вдалося зупинити зростання боргу зі сплати єдиного соціального внеску порівняно з першим півріччям 2012 року, а борг по страхових внесках взагалі вдалося скоротити нижче рівня, який був на початку 2012 року. 
Не можуть не турбувати постійні проблеми у паливно-енергетичному комплексі. Бориспільська міжрайонна прокуратура не залишилась осторонь цього питання. Так, протягом 2012 року розглянуто 8 подань прокуратури. Завдяки вжитим заходам погашено заборгованість за спожиті енергоносії на загальну суму 32 млн. 278 тис. грн., до відповідальності притягнуто 1 службову особу органу контролю та 9 працівників підприємств теплокомуненерго, задоволено 1 протест.
Протягом року прокуратурою порушено 2 кримінальні справи, у тому числі 1 — у сфері державних закупівель, розглянуто 14 подань, за наслідками розгляду яких відшкодовано 4 млн. 105 тис. грн. до бюджету, притягнуто до відповідальності 5 працівників органів державної влади та місцевого самоврядування та 9 працівників установ і організацій. 
Не може не турбувати прокуратуру часом споглядальна позиція контролюючих органів, низька результативність їхньої роботи на території регіону.
Так, через низьку якість роботи Бориспільської ОДПІ податкова заборгованість в регіоні порівняно з початком 2012 року зросла вдвічі і на 01.07.12 становила 56 млн. грн. 
Разом з тим через різного виду недоопрацювання і прорахунки в роботі, завдяки принциповій позиції прокуратури до дисциплінарної відповідальності притягнуто 11 посадовців Бориспільської ОДПІ.
Варто зазначити, що вказана принциповість проявилась не лише у притягненні службових осіб до відповідальності. Лише через правильну скоординованість дій і наступальну позицію, на кінець 2012 року на 20 млн. гривень вдалося скоротити існуючу в регіоні податкову заборгованість. 
Вжиті прокуратурою протягом 2012 року заходи сприяли позитивним зрушенням у боротьбі з порушеннями митних правил. Як наслідок, вартість конфіскованих товарів збільшилася майже у 1,5 рази та сягнула 69 млн. грн. проти 47 млн. грн. минулого року.
В жовтні 2012 року прокуратурою проведено перевірку додержання вимог Митного кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення в діяльності Київської обласної митниці при провадженні у справах про порушення митних правил. Вивченням матеріалів адміністративних справ встановлено, що в більшості випадків причиною закриття Бориспільським міськрайонним судом адміністративних справ про порушення митних правил є допущення тяганини при проведенні процесуальних дій працівниками відділу дізнання та провадження у справах про порушення митних правил. 
18.10.12 начальнику Київської обласної митниці внесено подання про усунення виявлених порушень Митного кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення. На даний час подання розглянуто, порушення усунені та до дисциплінарної відповідальності притягнуто чотирьох службовців Київської обласної митниці.
Виходячи із конституційних повноважень, прокуратурою постійно вживаються заходи до посилення впливу прокурорських працівників на стан законності у кримінальному судочинстві. При цьому їхні зусилля спрямовані на те, щоб результати судового розгляду справи забезпечили правопорядок у регіоні, невідворотність покарання за вчинення злочинів, відновленню порушених прав та законних інтересів громадян. 
Державне обвинувачення прокурорами підтримано у 173 справах з постановленням вироків (з них у справах неповнолітніх — 5, торгівля людьми —2). Також взято участь у 3 справах про застосування заходів медичного характеру та у 2 справах про застосування заходів виховного характеру.
Значно активізовано реагування прокурорів на незаконні судові рішення. За минулий рік задоволено 62 апеляції прокурорів та скасовано 41 вирок, у т. ч. 3 — за м’якістю покарання, 10 — за неправильністю кваліфікації дій підсудних, 1 — на виправдувальний вирок.
Активно реагувала прокуратура в 2012 році і на порушення у сфері охорони навколишнього природного середовища та у сфері земельних правовідносин.
Так, за прокурорського реагування до бюджету відшкодовано 170 тис. грн. та попереджено незаконне відведення земельних ділянок загальною площею 110 га. 
Стоїть прокуратура і на сторожі додержання антикорупційного законодавства в регіоні, в тому числі і посадовими особами органів місцевого самоврядування. Протягом 2012 року Бориспільським міськрайонним судом розглянуто 5 адміністративних справ про корупційні правопорушення, за результатами розгляду яких п’ятьох правопорушників визнано винними та накладено стягнення у вигляді штрафу.
За результатами проведеної роботи у напрямку запобігання і протидії корупції у 2012 році Бориспільською міжрайонною прокуратурою направлено до суду 3 кримінальні справи з ознаками корупції, складено 2 протоколи про адміністративні корупційні правопорушення та внесено 16 актів прокурорського реагування на виявлені порушення у сфері протидії корупції, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 29 службових осіб.
За активної позиції прокуратури 3 особи, які допустили корупційні адміністративні правопорушення звільнено із займаних посад (Стадник В. Я. — лікар, Гиренко М. Г. — директор клубу, Сіпко Л. М. — завідувач державної нотаріальної контори).
Розгляд звернень
громадян
Крім того, протягом минулого року проведено значний обсяг роботи щодо удосконалення діяльності прокуратури з розгляду звернень громадян та їх особистого прийому у відповідності до вказівок Генерального прокурора України. Із 313 громадян, що побували на прийомі, 83 прийнято особисто прокурором. Аналіз звернень громадян свідчить, що посадові особи на місцях не приділяють належної уваги цьому питанню. Не рідко до громадян проявляється черствість, байдужість, лицемірство. Питання, які можливо вирішити на їхньому рівні, громадяни частіше вимушені вирішувати, звертаючись до правоохоронних органів.
У цілому криміногенна обстановка в регіоні є стабільною, однак напруженою і потребує адекватних дій з боку правоохоронних органів та владних структур, їх взаємодії та злагодженості.
Микола УЛЬМЕР,
Бориспільський міжрайонний прокурор Київської області
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.