(04595) 6-69-04
(067) 404-24-62
 Виходить - з червня 2002 року.     Тираж - 10`000 примірників
  Розповсюджується - безкоштовно в м.Борисполі
  Містить - авторські статті, оголошення, рекламу

Громада відреагувала на звіт міського голови протестом

  • 11 березня 2013
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 593
  • Автор: admin
  • 0
Cправжнє свято демократії та народного волевиявлення відбулося 1 березня на майдані біля Бориспільської міської ради перед річним звітом міського голови А. С. Федорчука. Незважаючи на те, що ще тривав робочий день, сюди за покликом серця зійшлися представники міських організацій політичних партій —  НРУ, КПУ, «УДАР», ВО «Свобода», «Фронт змін» та ВО «Батьківщина», а також громадськості, аби висловити свій рішучий протест проти незаконного будівництва так званого БГЦ у міському парку.
Мітинг розпочався за 30 хвилин до початку звіту міського голови, тож у багатьох учасників акції теплилася надія, що очільник міста вийде до людей, висловить свою позицію щодо згаданої забудови та поінформує про вжиті заходи відповідного 
реагування на свавілля з боку забудовника. 
Люди тримали у руках плакат
и з гаслами: «Чиї брудні гроші відмивають через незаконне будівництво?», «Захистимо українську культуру від отруєння Макдональдсом!», «Будуйте свій торговий центр на Кіпрі!», «Повернути парк громаді!», «Піскора у відставку!», «Досить покривати шахраїв з «Біопрму»!», «Місту потрібен будинок культури, а не генделик!» та ін.
Захід проводив депутат Бориспільської міської ради Ярослав Годунок. У своєму вступному слові він наголосив: «Ми зібралися тут, щоб почути позицію міського голови з приводу незаконного будівництва закладу торгівлі у міському парку… Ми вимагатимемо від міської влади зупинення цього будівництва!» Представивши учасників політичних сил, що зголосилися до виступу, він передав їм слово.
Депутат міськради, голова Бориспільської міської партійної організації ВО «Свобода» Ігор Петренко:
«Шановне товариство, друзі, земляки-бориспільці! Те, що нині відбувається у Борисполі, є відображенням тієї ситуації, що  склалася в Україні. В українського народу відбирають останнє, що ще не забране в приватні руки. Сьогодні ми є свідками, як компанія «Біопром» підступним, шахрайським шляхом видурило у громади землю на будівництво культурно-мистецького комплексу, а замість цього будує не заклад культури, а банальний торгівельний центр. Цей центр належатиме забудовникам, а не громаді. Сьогодні громаду обдурюють і просто грабують… «Біопром» продовжує будівництво, незважаючи на рішення міської ради про його призупинення. Сьогодні відбувається брутальне нехтування думкою людей. Соціальні опитування показують, що більшість бориспільців хочуть мати громадський будинок культури, що слугував би громаді і перебував у її власності. Натомість нам пропонують комплекс комерційних споруд… У парку культури і відпочинку нічого подібного бути не може! Ми маємо відстояти своє право на гідне життя на своїй землі. Маємо вимагати сьогодні від міської ради лише одного — розірвання договору оренди землі, на якій зараз ведеться будівництво, і повернення цієї земельної ділянки у власність міста!.. Не збудуємо нині будинок культури — збудуємо завтра, коли в Україні буде обрана українська влада. Тоді будуватимемо те, що потрібно нам, простим людям, українському народу. Слава Україні!»
Перший секретар районного комітету Компартії Сергій Нечипорук нагадав, що на місці теперішнього будівництва колись стояв саме районний будинок культури, тож відбудувати його тут є вимогою не тільки бориспільців, а й всього району. «Нам кажуть, що немає коштів на будівництво… — зазначив комуніст. — Пригадується такий вислів: є люди, які шукають можливість, як зробити справу, а є люди, які шукають причину, чому вони не хочуть цю справу робити…». На жаль, міська влада якраз шукає причину, щоб пояснити, чому вона не може побудувати будинок культури у парку… Ми проти того, щоб у нас забрали останнє, що залишилося від парку. Якщо забудовник так хоче будувати торгові площі, мешканці радгоспного та Дубичанського мікрорайонів просять, щоб їх побудували біля них. Але чомусь забудовник туди не йде... Йому потрібна земля саме в центрі міста. Ще раз наголошую: ми, Комуністична партія, висловлюємо свій рішучий протест з цього приводу і зробимо все, щоб не дати спаплюжити пам’ять загиблих воїнів, що лежать у цьому парку!..»
Голова міської організації ВО «Батьківщина» Юрій Сороколат:
«…Те, що сьогодні відбувається з цим будівництвом, можна назвати одним словом — корупція! Ми зібралися тут, щоб захистити інтереси мешканців нашого міста… Мене в цій ситуації дивує наступне: представники Партії реґіонів зараз перебувають у приміщенні міської ради… Як таке може бути, коли представник забудовника належить до партії «Фронт змін», а «реґіонали» 100-відсотково його підтримують? Відповідь одна: це корупція, це інтереси, це гроші! А нас просто хочуть обдурити, побудувати те, що їм потрібно. Якщо вони прийшли на нашу землю, то нехай дослухаються до інтересів громади і, в першу чергу, побудують те,  що їй потрібно! Тому партія «Батьківщина» разом з депутатами від «Фронту змін» виступає проти таких забудовників, проти корупції!»
Голова депутатської фракції «УДАР» Ярослав Годунок:
«…Коли ми бачимо трансляцію, яка нині виводиться на цей великий екран і заважає нам проводити акцію, можемо чітко сказати: не чинить так той, хто хоче дослухатися до думки цих людей… Як депутат, хочу запевнити: ми не будемо дивитися на те, що нині відбувається у нашому місті. Зараз «реґіонали» думають, що ми покричимо і заспокоїмося… Це не так! Забудовник повинен знати, що те будівництво, яке відбувається, буде зупинене нашими рішучими діями. Ми не підемо на домовленість ні з владою, ні із забудовником! Сподіваюся, що громада нас підтримає, і ми не дозволимо будувати той «сарай» чи «хлів», який нині вони збираються побудувати в парку! Сьогодні ми поки мітингуємо, але завтра вимагатимемо відставки заступника міського голови з питань будівництва М. А. Піскора, головного архітектора С. В. Хміля та начальника управління юридично-кадрового забезпечення виконавчого комітету О. К. Жарого, які, підписуючи відповідні документи дали можливість будуватися тому «хліву». Ми не будемо мовчати, поки А. С. Федорчук не висловить своєї чіткої позиції з приводу такого будівництва, ініціюватимемо місцевий референдум з цього питання. Ми будемо відкликати кожного депутата, який зрадив своїх виборців!.. Нині вже досягнута домовленість з народними депутатами України від опозиційних партій, які разом з нами відстоюватимуть наше місто, захищатимуть нашу історію і культуру! Не дозволимо «чинушам» знищити наша парк!»
На мітингу також виступили депутат міської ради від партії «Фронт змін» Володимир Борисенко та голова міської організації Народного Руху України Анатолій Чабанюк. Вони теж виголосили позиції своїх політичних організацій проти незаконного будівництва у парку.
Учасники акції дружно закликали вийти до людей міського голову:
— Федорчук! Федорчук! Федорчук! — гучно залунало довкола.
Але Анатолій Соловйович до людей так і не вийшов, хоча міг би провести свій звіт просто неба, відповідаючи на запитання громади…
На завершення акції протесту представником міської громади Олександром Благовим була озвучена резолюція мітингу, у якій, зокрема, були висунуті такі вимоги:
1. «Міському голові визнати, що власником земельної ділянки в Парку культури та відпочинку є громада міста і на цій земельній ділянці має бути побудовано будинок культури (концертний зал з усіма обслуговуючими приміщеннями).
2. Розірвати договір оренди землі з ТОВ «Біопром», яке проводить незаконну забудову, порушує договір, використовує земельну ділянку не за цільовим призначенням.
3. Зобов’язати ТОВ «Біопром» привести орендовану ділянку до її початкового стану.»
Документ, адресований на ім’я А. С. Федорчука, був переданий у виконавчий комітет Бориспільської міської ради.
Вадим ШАПОШНІКОВ
 
Залишити відгук  ↓
 
Відгуків ще не було.